Shprehjet me te bukura filozofike!!

Hektor12

Locus omnem
Jeta esht si lumi, te perplas ne te gjitha brigjet e fatit. Dhe ne fund te hedh ne detin e vdekjes.
 

Hektor12

Locus omnem
Kam mësuar se sasia nuk është më e rëndësishme se cilësia kur vjen puna për miq të mirë!
Kam mësuar se nuk është e rëndesishme vetëm të të falin të tjerët, ndonjëherë duhet të mësojmë të falim vetveten!
Kam mësuar se nuk ka rëndësi sesa i vjetër je, apo sesa të zgjuar e di veten, jeta nuk rresht se na mësuari çdo ditë!
 

Hektor12

Locus omnem
Mos lejo kurrë që zemra të vendosi 'presje' aty ku mendja është e sigurt që duhet vendosur 'pikë' !!
 

Hektor12

Locus omnem
| Njeriu duhet çdo ditë të dëgjojë të paktën një këngë të shkurtër, të lexojë së paku një poezi të mirë, të shikojë një pikturë të bukur dhe nëse është e mundur t'i thotë edhe ca fjalë me mend. |

~ Gëte
 

Sahit Rexhepi Keca

Valoris scriptorum
ndoshta pak po dal nga tema,por pe shohe qe shum pak antar aktiv ka ku jane te tjret shumica e paskan pas vetum te regjistrohen netum del emri.emri eshte vetem idntitet i nje personi kurse veprat dhe shprehja eshte tjetersen.
 

Hektor12

Locus omnem
ndoshta pak po dal nga tema,por pe shohe qe shum pak antar aktiv ka ku jane te tjret shumica e paskan pas vetum te regjistrohen netum del emri.emri eshte vetem idntitet i nje personi kurse veprat dhe shprehja eshte tjetersen.
hahahahah shumica jane per pv ose per chat o sahit hahahahah futen per gili vili o zot se ate pune kane ketu skane ndonje mendim vetem per te be muhabet me femrat e forumit ne PV (privat) hahahahh
 

Hektor12

Locus omnem
Njeriu i urtë është superior ndaj çdo fyerje që mund t'i bëhet, dhe përgjigja më e mirë për sjelljet e këqija, është durimi dhe vetëpërmbajtja.

|Moliere|
 

Hektor12

Locus omnem
hahahahah shumica jane per pv ose per chat o sahit hahahahah futen per gili vili o zot se ate pune kane ketu skane ndonje mendim vetem per te be muhabet me femrat e forumit ne PV (privat) hahahahh
Kurse une rri i padukshem se sdu me me pa ca tipa dua me i pa ca flasin pas kraheve ...
 

Hektor12

Locus omnem
"Nëse njerëzit janë të mirë vetëm sepse kanë frikë nga ndëshkimi dhe shpresa për shpërblim, atëherë ne jemi vërtetë për keqardhje."

| Albert Ajnshtajn |
 

Sahit Rexhepi Keca

Valoris scriptorum
e verte eshte,por ne qat futen ata qe nuk kan guxim ti dalin femrave para syve dhe ne qat edhe mujn mi fanatzu qka dojn dhe mi rrejt se nuk i shohin a realiteti eshte krejt ndryshe.per mashkullin guximtar nuk i vyne qati.edhe per ata qe jane te martuar.as mu sum vyn qati se une per nate jam nqat me gruen tem.
 

Hektor12

Locus omnem
e verte eshte,por ne qat futen ata qe nuk kan guxim ti dalin femrave para syve dhe ne qat edhe mujn mi fanatzu qka dojn dhe mi rrejt se nuk i shohin a realiteti eshte krejt ndryshe.per mashkullin guximtar nuk i vyne qati.edhe per ata qe jane te martuar.as mu sum vyn qati se une per nate jam nqat me gruen tem.
hahahahahah eee sa ka mor sahit hahahahha mos chato shume me gruan ti beni muhabete te tjera hahahahha me shkrive ne mes te nates ... Po ka zagare sa te duash mo shoku edhe ketej jane nja dy tre hije qe sillen verdalle
 

Hektor12

Locus omnem
Dëshpërimi më i madh që mund të kaplojë një shoqëri, është dyshimi se të jetosh ndershmërisht është diçka që s'ia vlen.
 

Hektor12

Locus omnem
Njerëzit përballen me shumë sfida në jetë, por më e vështira është si të mbeten njerëz..

|Mark Twain
 

Hektor12

Locus omnem
Doja të ulërisja atë që ndjeja, por qëndrova në heshtje nga frika se nuk do të kuptohesha.

| Charles Bukowski |
 

Hektor12

Locus omnem
Mund të jemi me të vërtet të pamëshirshëm me njerëzit që e dimë se nuk do t'i humbasim kurrë.

|Arthur Schnitzler|
 
Top