Shprehjet me te bukura filozofike!!

Hektor12

Locus omnem
Gjithcka ne bote pervec vdekjes eshte e genjeshtert (Dynja'da Erymden BashkasI Yallan) Candan Ercetin kengetare turke me origjine shqiptare
 

HipHop-Girl

Papirus rex
Kam frike se nje dite, pasi ti kemi munguar kaq shume njeri - tjetrit, do pyesim veten nese do mund te kishim bere dicka konkretisht, ne vend qe ti mungonim njeri - tjetrit pa bere asgje !

| Gulia Garcasi |
 

HipHop-Girl

Papirus rex
Sa të marrë që jemi, sa ftesa të refuzuara, sa shumë. Sa shumë fjalë të pathëna, sa shikime të pashkëmbyera. Shumë herë jeta na kalon pranë dhe nuk e kuptojmë aspak...
 

Hektor12

Locus omnem
547333_525231714220841_1016535902_n.jpg
Kjo me pelqen shume
 

Hektor12

Locus omnem
Para se me fol ndëgjo! Para se me shkru,mendo! Para se te harxhosh, puno! Para se të lutesh,fal! Para se t'lëndosh dikë,ndjej at në lëkurën tënde! Para se të urresh dikë,tento ta duash! Dhe më e rëndsishmja para se të vdesësh,jeto jetën TËNDE.
edhe kjo qendron
 

HipHop-Girl

Papirus rex
Haahahahahahaha po si paskemi qene ne nje menje.Hahahahaha
Me thene tdrejten jaane disa fjale qe i thone shuuume te bukura dhe me vend.
Po si zbatojne :p
 

Hektor12

Locus omnem
Jo perkundrazi se une i njof mire irakenet jane te zgjuar, shume mikprites, te paster shume po sdine te punojne per vendin e vet , me njeri tjetrin jan shume shume te keqinj
 

HipHop-Girl

Papirus rex
Gjej dikë që nuk ka frikë ta pranoj se ti i mungon,
dikë që e di se ti nuk je perfekt/e e megjithatë të trajton sikur të ishe i/e tillë,
dikë që ka si frikën e tij/saj më të madhe humbjen tënde,
dikë që ta dhuron zemrën plotësisht,
dikë që të thotë me gjithë shpirt "Të dua".
E fundit, por jo më pak e rëndësishmja, gjej dikë që megjithëse të sheh çdo mëngjes që po rrudhesh dhe që flokët po të thinjen, vazhdon të bjerë në dashuri me ty gjithnjë e më shumë
 
Top