Shprehjet me te bukura filozofike!!

Airbourne

Papirus rex
鹰单飞,羊群集。 - "Yīng dān fēi, yáng qún jí."

Shqiponjat fluturojne te vetmuara,delet ecin me kopene.

KINEZET jane POPULL.....BRILIANT dhe jo zgjebs.
 

Airbourne

Papirus rex
Disa fjale te urta vlonjate.

1-Nje here bie trungje lumi(GABIM).
2-Iu nxi mjekra priftit, se ngordhi gomari i hoxhes.
Naten e mire.
 

Artin

Papirus rex
Dështimi është themeli i suksesit.
Suksesi është vendi ku është fshehur dhe rri në pritje dështimi.

(Laozi - 600 p.e.s.)
 
Top