Sanremo 2003 - Elsa Lila

Arberia

Primus registratum
Re: Sanremo 2003 - Elsa Lila

ELSA LILA eshte shqiptare dhe shqiptare do
mbesi gjithmon.ELSA LILA ndjehet krenare
dhe shqiptare ajo pershendet ne gjuhen SHQIPE.
Me ka emocionuar mbreme aq shum sa nuk me
dilshin fjal nga goja.
Suksese krenaria jon ELSA!
alfrednikla@hotmail.com
 

Turing

Primus registratum
Re: Sanremo 2003 - Elsa Lila

Elsa Lila ishte ne vendin e kater nga juria profesionale dhe ne vendin e dyte nga juria demografike(populli) ku 1 milion shqipetaret ne itali e treguan qe nuk e hane buken kote.
 

Turing

Primus registratum
Re: Sanremo 2003 - Elsa Lila

The devils dictionary, Ambrose Bierce

PATRIOT, n.
One to whom the interests of a part seem superior to those of the whole. The dupe of statesmen and the tool of conquerors.


PATRIOTISM, n.
Combustible rubbish read to the torch of any one ambitious to illuminate his name.In Dr.Johnson's famous dictionary patriotism is defined as the last resort of a scoundrel. With all due respect to an enlightened but inferior lexicographer I beg to submit that it is the first.
 

Danae

Primus registratum
Re: Sanremo 2003 - Elsa Lila

doni te verteten apo te hesht??

elsa lila,nuk me duket se u perfill fare mbreme,mbase ishin te shumta shpesat tona.(te miat)
kenga ishte e shpifur fare,sa kurre nuk do blej nje cd me te tilla kenge,teksti dhe melodia bashke,ne festivalet tona ka kenge shume me te mira dhe realiste.
mgjth ka akoma nje shprese pasi sanremo ketu eshte ne renie dhe pothuajse askush me nuk e ndjek,keshtu edhe une qe shpresoj te kete kenge akoma me te merzitshme.
Vendin e dyte ne xhep elsa /pf/images/graemlins/blush.gif ?? ishalla,po nuk ma merr mendja.
ka dicka,qe mua tek ajo nuk me pelqente as kur erdhi ne shqiperi heren e fundit si e ftuar,vishet thjesht,lyhet thjesht eshte e thjeshte...bla bla bla...pa kripe fare.
Fatkeqesisht kete gje me duket se e ripashe mbreme.
Ci vuole grinta nella vita.
mgjth shpresojme per mire.
 

Never Alone

Primus registratum
Re: Sanremo 2003 - Elsa Lila

Fillimisht postuar nga Danae:
[qb] doni te verteten apo te hesht??
ka dicka,qe mua tek ajo nuk me pelqente as kur erdhi ne shqiperi heren e fundit si e ftuar,vishet thjesht,lyhet thjesht eshte e thjeshte...bla bla bla...pa kripe fare.
Fatkeqesisht kete gje me duket se e ripashe mbreme.
Ci vuole grinta nella vita.
mgjth shpresojme per mire. [/qb]
http://wwww.ansa.it/rubriche/spettacolo/2003-03-06_143904.html
 

Danae

Primus registratum
Re: Sanremo 2003 - Elsa Lila

nuk po kuptoj,perderisa nuk pashe asnje fjale nen foto.
mgjth une besoja se do ishte shume me lart,jo te kendonte si gianluca grigniani kenge adoloshentiale,akoma me letra.
edhe njehere uroj per mire,qofsha e vetmja qe foli ashtu.
 

Cruel_Intentions

Primus registratum
Re: Sanremo 2003 - Elsa Lila

po sa e lehte te flasesh ee?
TE dashur miq, mendoj se duhet te merren parasysh shum gjera si psh,
Cfare kenge doni ju te kendoje ajo? Malet me blerim mbuluar? apo per kosoven apo shqiperine?
Personalisht degjova mendimin e disa artisteve mirnjohur ne shqiperi dhe ata e kishin perlqyer, por degjova edhe qe ajo nuk kish dhene maximumim.
GJithsesi, mendoni qe kjo qe nje prove shum e veshtire per te... NJeriu ka dhe emocione,
-B
 

mostro

Putraku
Re: Sanremo 2003 - Elsa Lila

Fillimisht postuar nga Cruel_Intentions:
[qb] po sa e lehte te flasesh ee?
TE dashur miq, mendoj se duhet te merren parasysh shum gjera si psh,
Cfare kenge doni ju te kendoje ajo? Malet me blerim mbuluar?
[/qb]
Jo jo!duam kenge labçe me isoooo /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

Danae

Primus registratum
Re: Sanremo 2003 - Elsa Lila

jo kenge qe ti fai le pere...
nje qe ta nxirrte ne pah zerin.
 

Cruel_Intentions

Primus registratum
Re: Sanremo 2003 - Elsa Lila

Fillimisht postuar nga PUTRAKU:
[qb]
Fillimisht postuar nga Cruel_Intentions:
[qb] po sa e lehte te flasesh ee?
TE dashur miq, mendoj se duhet te merren parasysh shum gjera si psh,
Cfare kenge doni ju te kendoje ajo? Malet me blerim mbuluar?
[/qb]
Jo jo!duam kenge labçe me isoooo /pf/images/graemlins/laugh.gif [/qb]
dreq, nejse sapo te imagjinova me qeleshe dhe ticjane duke ber ison mbrapa elses /pf/images/graemlins/wink.gif
 

arbi

Primus registratum
Re: Sanremo 2003 - Elsa Lila

Fillimisht postuar nga jula:
[qb] Elses urime.
Ajo eshte ne pozita tipike fituese: ze alla Giorgia po, kenge mieloze sanremese po, extracomunitare per ndergjegjet e shplara po se po...
Vetem se eshte ajo 12-vjecarja me kengen akoma me sanremese dhe plus votat e pedofileve.
Per mua Elsa e ka ne xhep cmimin e dyte.

Ahhhhh, ndjenja kombetare...e pame dhe San Remon, nuk e mendoja te arrija deri ketu. /pf/images/graemlins/smile.gif [/qb]
sa kam qeshe /pf/images/graemlins/laugh.gif sidoqofte duhet te kesh parasysh qe ne sanremo s'ka rendesi zotesia sa ka rendesi pesha e diskografikut tend
 

jula

Primus registratum
Re: Sanremo 2003 - Elsa Lila

Aman o popull, degjojeni tek Radio 2 me komentet e Gialappa's Sanremon. Keshille eshte, mund ta shkruaj edhe tek "mjeku popullor". /pf/images/graemlins/laugh.gif
Qe thoni ju, Mago Forrest ( /pf/images/graemlins/laugh.gif ) u ofron te gjithe kengetareve para se te vene ne skene nje byzylyk me ngjyrat e flamurit te paqes. Disa e pranojne, disa jo, kundershtojne gjestin, normal.
Kjo jona, kur iu afruan:
-Scusate, ma sono tanto emozionata!
-Ma lo vuoi portare o no?
-Scusate, sono veramente tanto emozionata...

:confused:
 

Turing

Primus registratum
Re: Sanremo 2003 - Elsa Lila

lol,

shume e forte kjo!

duhet t'ia dergojme klanit ta botoje tek kendi "Bar West".
 

Petroninsja

Primus registratum
Re: Sanremo 2003 - Elsa Lila

Ju duheni vrare te tere me buke ne goje...
Ok mund te kete patur emocione tjetra, po te ishit ju ne vend te saj cdo benit? Se flitet shume kollaj dhe morali behet si te na vij qejfi ne, vet fakti qe arriti diku qe asnje shqipetare se ka bere me pare eshte arritje, seshte e thene te dali e para e vendit, vet fakti qe ka qene e pranishme dhe ka fituar nje fare pozite midis konkurrences se te tjereve mjafton, sben mire te beni kritika te tilla se asnje njeri seshte perfekt....
Give the girl some credit !!!! /pf/images/graemlins/wink.gif /pf/images/graemlins/smile.gif
 

jula

Primus registratum
Re: Sanremo 2003 - Elsa Lila

Te lutem shume, une per Elsen po bej nje sakrifice supreme, po shoh Sanremo-n, c'na akuzon kot!
Me falni per nderhyrjen, po jam shuuume e emocionuar... /pf/images/graemlins/laugh.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif
 
Re: Sanremo 2003 - Elsa Lila

Ruaja, se nga emocionet e shumta po ben gafe po shef edhe reklamat /pf/images/graemlins/blush.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

Prim

Primus registratum
Re: Sanremo 2003 - Elsa Lila

Elsa Liles, urime, do Zoti ze vend te pare! Por edhe me te dytin te kenaqur jemi ne.

Sa per ate punen e byzylykut, nuk eshte vetem pune emocionesh, eshte vajze e zgjuar ajo, ne ate menyre i shmanget prononcimit, as po, as jo. I keni parasysh politikanet (jo shqiptaret, se ata jane trapa) ne konferenca shtypi, qe duket sikur ia fusin kater per pese? Quhet menyre diplomatike e te mos pergjigjurit.

Urime dhe nje here Elses, yllit te muzikes shqiptare, dhe gjithe shqiptareve kudo qe jane.
 
Top