Qellimi i jetes !

PrInCiPiEl

Primus registratum
Qellimi i jetes !

Qellimi i jetes

Jeta jone ne kete bote ka nje qellim specifik, dhe nuk eshte rezultat i
akcidentit natyror ose denim per arsye te ngrenies se FRUTËS nga pema e
ndaluar.
Ne jemi ketu NË PAJTIM ME planin e Krijuesit , kjo jete ne kete bote
eshte nje TEST , eshte nje mundesi qe te vertetojme se e meritojme jeten
E PËRJETSHËME dhe te HARESHME ne boten tjeter.

PrInCipIel
/pf/images/graemlins/smile.gif

Copyright © 2002 PrInCiPiEl . All rights reserved.
 

Ema

Goddes
Re: Qellimi i jetes !

lali shiko icik tek e verteta,a mund ta ringjallesh temen tende aty???
 

PrInCiPiEl

Primus registratum
Re: Qellimi i jetes !

Krijuesi nuk na ka krijuar vetem per pak vite te kesaj bote !!!
Sikur te ishim krijuar vetem per jeten e kesaj bote do te rezultonte ne nje
shaka te luajtur nga Krijuesi me qeniet njerezore.

Principiel-i
/pf/images/graemlins/smile.gif
 

tutu

Primus registratum
Re: Qellimi i jetes !

he/she/it can be /pf/images/graemlins/laugh.gif pretty funny
 

amp

Primus registratum
Re: Qellimi i jetes !

Serenity cfare eshte shenja juaj e horoskopit? Derri?
 

PrInCiPiEl

Primus registratum
Re: Qellimi i jetes !

Me perfundimin e kesaj bote , i gjithe njerezimi do te RINGJALLJET dhe
do te kerkohet llogaria e tyre per jeten e kaluar ne kete bote.
Jeta ne boten tjeter do te jete E PËRJETSHËME - E PËRHERSHËME.

Principiel
 

Kordelja

Valoris scriptorum
Re: Qellimi i jetes !

Ti flet per eksperience personale apo e ke ngushellim per veten kete bindjen?!
 

Cruel_Intentions

Primus registratum
Re: Qellimi i jetes !

qellimi i jetes?
Te fitosh aq njohuri sa te jesh ne gjendje nga ana intelektuale te mund te flasesh em njerez te ndryshem ne vende te ndryshme (dhe gjithmone te ndihesh i perfshire) te jesh i gjithanshem...
te besh qejf...te kenaqesh....te fitosh eksperience..
Te kesh miq te mire....(te ndjesh qe njerzit te duan)
te lesh kujtime te mira...(edhe kur te mos jesh me)
 

Le_Routard

Forumium maestatis
Re: Qellimi i jetes !

Kurse qellimi i jetes time eshte te vdes duke qesh!

/pf/images/graemlins/laugh.gif
 

abs

nuk e di...
Re: Qellimi i jetes !

Fillimisht postuar nga Le_Routard:
[qb]Kurse qellimi i jetes time eshte te vdes duke qesh! /pf/images/graemlins/laugh.gif [/qb]
dukesh ti se ke hyp mbi karrocen e jetes e ajo ecen vete /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

aMoku

Primus registratum
Re: Qellimi i jetes !

po ta kisha te qarte qe tani qellimin e jetes time do te me dukej vetja e vdekur
 

aMoku

Primus registratum
Re: Qellimi i jetes !

.. .. .... .. ..... .. .... ...... .. ..... .. .. .. ..... .... i ....
 

Le_Routard

Forumium maestatis
Re: Qellimi i jetes !

Fillimisht postuar nga abstract:
[qb]
Fillimisht postuar nga Le_Routard:
[qb]Kurse qellimi i jetes time eshte te vdes duke qesh! /pf/images/graemlins/laugh.gif [/qb]
dukesh ti se ke hyp mbi karrocen e jetes e ajo ecen vete /pf/images/graemlins/laugh.gif [/qb]
Po po, kur osht e tatpjet e shloj pa dur fare ne bohet veri.

/pf/images/graemlins/laugh.gif
 

Petroninsja

Primus registratum
Re: Qellimi i jetes !

Qellimi i qellimit te qellimit te qellimeve te jetes sime
eshte te kem nje jete sa me te mire , sdo te thote te jem e pasur, as e zgjuara e dynjase as e njohura edynjase. Jeta e mire per mua perben permbushjen e gjithe nevojave te mia dhe te qenit ne paqe me vetveten.

Jeto cdo ndjenje jetesore dhe aspekt te jetes tende....
 

Le_Routard

Forumium maestatis
Re: Qellimi i jetes !

edhe une kur isha ke Petronini kshu mendoja /pf/images/graemlins/smile.gif

S'kom ndrru menje akoma /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

tirana

Primus registratum
Re: Qellimi i jetes !

O tyt, ka nrru Petronini, nuk osht mo me tulla te kuqe, e kan suvatu!!
Kujto tjetri se shkruhet hala me pen dhe kallamare!!
 

gjekec

Primus registratum
Re: Qellimi i jetes !

Qellimi i kafsheve barngrenese esht bari dhe shumimi. Qellimi i kafsheve mishngrenese eshte kafsha barngrenese ...Qellimi i njeriut eshte mbijetesa, shumimi, rehati dhe per disa jeta e perjetshme.
 

Petroninsja

Primus registratum
Re: Qellimi i jetes !

She she ishsat e Petros gjenden kudo,
se ve ne dyshim qe ajo shkolle ka ngulur rrenje te
thella ne mendjen dhe zemren tone.
Majmuni-Hirko sikur e pashe me tulla te kuqe kete vere
ndoshta me kane bere syte lol

Pershendetje te vecante Petroninsave /pf/images/graemlins/smile.gif
 
Top