Qellimi i jetes !

Has

Primus registratum
Re: Qellimi i jetes !

te jetosh, besoj ky duhet te jete si qellim primar pasi po vdise, sikur i iken kuptimi apo jo?
 

gangsterja

Primus registratum
Jeta eshte llogaria,vdekja eshte kamata.Qellimi i saj eshte qe njerezit te mesohen me problemet qe hasin dhe te vazhdojne luften per ekzistence.Ajo ka si qellim te na shkaterroje,pra te luaje lojera fati me ne,ku behet fjale per shpirtrat tane.
 

joetisti_

Locus omnem
te dashurosh dhe te jesh i dashuruar
te gezosh dhe te merzitesh
te kujtosh dhe te harrosh
te ikesh dhe te vish
te vdesesh e te jetosh jete tjeter.
 
Top