*profesioni qe ju pelqen *

odeon

Forumium maestatis
Vdes te ngaterrohem me shifrat dhe qarqet kryesisht.

E dua profesionin tim siç mund te dua nje femer te bukur.
 

odeon

Forumium maestatis
Kur femrat e shemtuara jane te dobishme, nese doni te fitoni pike ne publik, shoqerohuni me nje nga keto.
 

Mirabel

Locus omnem
E vetmja menyre per tu sjelle me nje femer eshte ti besh korte kur ajo eshte e bukur, e t`ia besh nje tjetre, kur ajo eshte e shemtuar.
dmth ne ose une qe jam e shemtut jam e destinuar te mos me bej njeri corte mo??? sa rende :p
 

odeon

Forumium maestatis
Me thuaj ne cilen gjuhe e do qe ta kuptosh :p qarte e kam thene nje femer merr corte gjithmone.

Pastaj pse merzitesh ti, me thuaj adresen te nis me DHL nje thes plot edhe pse je e shemtuar, do e bejme kaq gje per Mukadezin.
 

Mirabel

Locus omnem
Me thuaj ne cilen gjuhe e do qe ta kuptosh :p qarte e kam thene nje femer merr corte gjithmone.

Pastaj pse merzitesh ti, me thuaj adresen te nis me DHL nje thes plot edhe pse je e shemtuar, do e bejme kaq gje per Mukadezin.
:( posi pra :p
 

odeon

Forumium maestatis
Normal pagesen e thesit me corte nga DHL do e paguani ju, do e kem parasysh tja u them atyre qe pagesen e ben marresi.

Sa xhentil qe ndjehem :p (profesioni im i fundit ky)
 
Last edited:

joetisti_

Locus omnem
te jete per neser... me pelqen te isha roje ne bregdet. Do te ishte pune me mik, sepse une s'di not aq mire sa te shpetoj dike qe mbytet, por ja, sa per te marre rrogen :)
 

Artin

Papirus rex
Do të më pëlqente ndonjë punë në natyrë, jo në vende të mbyllura.
Për shembull... gjeolog... që bredh maleve, e vendeve të humbura, në kërkim të mineraleve....
Ose arkeolog...
 

joetisti_

Locus omnem
une kam provuar te bej shume pune. Edhe disa qe s'i kam ditur t'i bej, por qe me pak kohe kam mesuar. Dhe s'ka gje me te bukur sa te kesh mundesine t'i besh shumicen e puneve...
 

Artin

Papirus rex
une kam provuar te bej shume pune. Edhe disa qe s'i kam ditur t'i bej, por qe me pak kohe kam mesuar. Dhe s'ka gje me te bukur sa te kesh mundesine t'i besh shumicen e puneve...
Edhe unë kam bërë shumë punë.
Mirë është të dish shumë, por edhe të bësh vetëm një punë, ka anën e saj të mirë, se sa më shumë që të merresh me të, aq më shumë e përsos.
 

joetisti_

Locus omnem
Edhe unë kam bërë shumë punë.
Mirë është të dish shumë, por edhe të bësh vetëm një punë, ka anën e saj të mirë, se sa më shumë që të merresh me të, aq më shumë e përsos.
po, po, sigurisht. E kisha fjalen qe pune te ndryshme te kesh mundesine t'i besh per kohe te shkurter. Sa t'ua ndiesh kenaqesine. Si per disa jave, nje muaj.

shites kokoshkash, do te me pelqente...!
 
Top