Përçartje

Mono

Forumium praecox
Re: Përçartje

Kisha muaj pa e kontaktuar! Kisha kuptuar qe telefonatat qe mund t'i beja nuk kishin te njejtin kuptim si per mua. Tashme ajo priste thjesht cfare do brockullisja une ne telefon me harene e nje budallai dhe kur dhe une ngelesha pa fjale nuk me ngelej vecse ta pershendesja dhe te mbyllja telefonin. Ishte si ne nje bote tjeter... Me kishte derguar fotot e aktrimit te pare qe kishte pasur atje 1000 km larg meje.. po pa asnje koment. I kisha shkruar qe doja qe muaji i veres te mos mbaronte kurre kur ajo kthehej ketu por ajo me pergjigjej duke folur per gjendjen e ankthit qe e priste me fillimin e shkolles...

Duhet te filloje dorezimi...
 

Danae

Primus registratum
Re: Përçartje

where is that place?in my thoughts?
i want everything to become real.
i want to find it.
 

Mono

Forumium praecox
Re: Përçartje

</font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
where is that place?in my thoughts?
i want everything to become real.
i want to find it.

[/ QUOTE ]
Ti nuk do te gjesh asgje; pervecse dehjes se castit qe ke frike ta perjetosh tamam!
 

Mono

Forumium praecox
Re: Përçartje

</font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
Mbi Consequence.

Te lexova.Te lexova prape.Prape.

[/ QUOTE ]

Vogelushe,
Me njohjen e seksit ne njohim dhe shume gjera te tjera... ky eshte thelbi i asaj qe kam dashur te them ...
 

papucja

Primus registratum
Re: Përçartje

Me pelqen buzeqeshja jote…nuk e di pse gjeja e pare qe me bie ne sy tek ty eshte buzeqeshja, cdo pjese e fytyres ndizet me te, syte e zinj dhe vetullat e shkurtra. Dhe kur qepallat i ke te mbyllura ne mengjes e perton ti hapesh fytyra jo ka nje buzeqeshje te lehte e te embel, nuk po enderron, je thjesht i perhumbur ne gjendjen e gjysemgjumit….Po bie….une po bie, poshte, sa here mbyll syte me duket sikur po bie nga nje tjeter galaktike, rendem ne hapsiren pa fund dhe renia me duket e lehte e pa mundim, pa destinacion e gravitet, pa nisje e pa fund ….Asgje s’po me ndal, asgje s’po me zgjon nga ky udhetim i pandalshem, asgje s’po me mberthen nga kjo shtendosje….po endem nga nje galaktike ne tjetren, po shoh bote te tjera anembane, planete qe shkelqejne nga dritat e ndezura naten…Ku eshte fundi, ku ishte fillimi, kur eshte zgjimi…
 

Danae

Primus registratum
Re: Përçartje

</font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
</font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
where is that place?in my thoughts?
i want everything to become real.
i want to find it.

[/ QUOTE ]
Ti nuk do te gjesh asgje; pervecse dehjes se castit qe ke frike ta perjetosh tamam!

[/ QUOTE ]
ka teper kohe qe i ik atij shnderrimi.
po ti valle friken nuk e njihke? ne emer te saj a nuk sakrifikojme deshiren? une di qe kerkoj dehje konstante,prandaj kam frike te perjetoj momente te shperndara,gaboj rende me shume se shpesh tek jetoj ne bote perrallash.
 

belle

Primus registratum
Re: Përçartje

dhe une ne fakt, do doja shume...por rri mendoj pasojat dhe trembem /pf/images/graemlins/smile.gif
E mban dot premtimin?
 

eniad

Forumium maestatis
Re: Përçartje

<font color="brown"> Ode to the soul, inexistent, ether, volatile, rigid, weak, a real freak, so mad, so by the rules, so idiot, so smart, philosophical when all resources dry out, as austere as a master when you ask for something...so what, who asked you for anything.

Ode to my reason... huh... the same as the soul... They lied me when telling they were two... they're one and unbearable... so flamboyant, so boastful... Who cares, I rule you...both...

</font>
 

alinos

Forumium maestatis
Re: Përçartje

me rafte nai gja e mire per hise n'darke se kishim shkrujt me i koh /pf/images/graemlins/kiss.gif
 

Mono

Forumium praecox
Re: Përçartje

</font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
Flm gjithe ju njerez te mire /pf/images/graemlins/smile.gif

[/ QUOTE ]

Po percartja ku eshte ? /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

true confidental

Forumium maestatis
Re: Përçartje

Esht e pamundur te percartem diten, cdo gje esht kaq reale dhe e prekshme, po ashtu edhe mendimet e mia kane fokus te percaktuar ....nuk rend dot prej tyre, esht njelloj si te mohoja prioritetet qe me mbajne aktive cdo seconde ....
por mengjesi i le vendin mbremjeve kur nje gote perpara apo ndoshta vetem mendimi per ty me dehin dhe ath ndodh qe filloj te percartem me vullnetin tim me te plote......
 

Mono

Forumium praecox
Re: Përçartje

</font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
Dua te jem zane ...zane legjendash, zane e bardhe!

[/ QUOTE ]
Dhe t'i japesh qumesht trimit?
 

^^MIA^^

Forumium maestatis
Re: Përçartje

</font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
</font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
Flm gjithe ju njerez te mire /pf/images/graemlins/smile.gif

[/ QUOTE ]

Po percartja ku eshte ? /pf/images/graemlins/laugh.gif

[/ QUOTE ]

Po percart fola se s'jeni te gjithe te mire /pf/images/graemlins/tonguee.gif e rrallehere falenderoj pa merite. /pf/images/graemlins/rolleyes.gif
 

alinos

Forumium maestatis
Re: Përçartje

dikur njerezit i respektonin armiqte e tyre; ishte koha e perendive te Olimpit, ishte koha e kavaliereve te tavolines se rrumbullaket, ishte koha e iluminati, ishte koha e heronjve.

Sot, njeriu quan armik dike qe thjesht jeta ia ka vene perpara dhe eshte duke pare punen e vet. Sot, njeriu mendon se kush nuk i flet dhe nuk e kam shok, duhet ta urreje. Sot, njeriu perdor teknologjine per te luftuar dhe nuk e di cdo te thote t'i fusesh thiken tjetrit e te shohesh se si i shuhet jeta nder sy dhe kur lexojne Remarkun thone "C'eshte ky budalle". Sot, njerezit s'kane vlera, s'kane heronj, s'kane ideale dhe cka eshte me e keqja nuk e kuptojne se respekti fitohet duke i respektuar ti i pari te tjeret.
Sot, njerezit jane me vetem se kurre dhe ne vend te zgjasin doren e te zene miq, zihen me te tere...
Sot, njeriu eshte shperfytyruar dhe vuan per vlera, respekt per veten dhe dashuri...
Sot, njeriu ka turp te shihet ne pasqyre, jo se do te mbytet si Narcizi nga dashuria per veten, por sepse do ta vrase qenien e vet nga frika se askush nuk do ta doje...
Sot, sot, sot!
Neser, do te harrohemi te tere ne pluhurin e kohes dhe ata qe do te shkruajne per ne, do te pasqyrojne veten e tyre me emrat tane, e ne do te jemi te vdekur e te pafuqishem per te pergenjeshtruar.
Neser, njeriu dhe prap ai do te vetvritet...
 

alinos

Forumium maestatis
Re: Përçartje

ah se duhet ta them edhe kete: une i ndava ne dje, sot dhe neser, por me duket se ai, pra njeriu i sotem, shkruan mire per njeriun e djeshem, dhe ai i nesermi do te shkruaje mire per te sotmin dhe keshtu do te vazhdojme te genjehemi mes nesh e mes brezash pa arritur te fitojme pak respekt per veten.
Nuk ka rendesi nese jetoni ne Shqiperi, Amerike, Gjermani, France e Itali. Poshte maskave plastike gelojne po te njejtat sjellje. Metropolitanizmi s'eshte vecse nje matrix imagjinar. Shkoni nen-siperfaqe, nese doni te vdisni me buzeqeshje ne fytyre...
 
Top