Këndi i shkrimeve të reja.

ADRIA

Primus registratum
Re: Kendi i krijimeve te reja

Nje Nate Dimri me Dashuri (8 Tetor 2002; 8.20 A.M. Michigan, USA) Pak si seksi kjo, si ju duket?! LOL /pf/images/graemlins/tongue.gif

Ishte dimer dhe rridhte shi
me sterkala te vetmuara,
rreth vatres une e ti benim dashuri
si dy shpresa te harruara...
Por shiu s'e çau dashurine tone,
as ajri i ftohte mjegullor,
trupat tane nude mbeten jehone
si nje legjende e permalluar!

...Tani sikur e shoh para meje ate nate,
force s'kam qe ta kujtoj me,
ti je larg, shume larg je nga syte,
por edhe me afer zemres ti je...
...Per nje çast thelle u mendova
pse my ty pata rene ne dashuri?!
Por koken tani ula sepse e mesova
qe kjo e jona kurre nuk ka kufi!

Ne jetonim ne dy planete,
naten secili endrra te bukura shikonim,
ne ndodheshim brenda dy guackave ne dy dete,
por çuditerisht vetem njeri-tjetrin sonte enderronim!
Mendonim per ate qe kishim ne zemer
une ty dhe ti mua "amore",
ti per mua ishe me e embla enderr
e nates se gjate dimerore...

...Tani nje ze degjoj ne telefon
ah ai ze me ka marre malli ta kem prane,
pa e ditur se ti fjalet e mia po pergjon,
ne dere vjen si era nje trokitje e lehte matane,
atehere telefoni u mbyll bip-bip,
u ngrita pastaj deren qe ta hapja
dhe zemra ketyre kembeve te mia po u thoshte "IK!"
sikur ta dinte zemra qe te priste ty nga dera prapa...

E shtangur deren hapa pergjysem e frikesuar
si Kesulekuqja nga ujku i keq,
mu duk aq e gjate ajo rruge deri tek porta e harruar,
si malli i pritjes per nje kthim sa me te shpejte...
...dhe kisha pritur deri me sot
me ankth emocionues te kisha kerkuar,
edhe syte ndonjehere me ishin mbushur me lot,
kur netet tona te dashurise kisha kujtuar...

Keshtu prapa deres ishe ti dhe fort me shtrengove,
une t'u hodha ne qafe e ti me ngrite si pupel ne ere,
tingullin e zbrazet te celularit tend krejt e harrove
qe deshperimet t'i vuanin te tjere!
Me krahet pushtuar ne ecem dore per dore,
arritem tek shtrati i endrrave une e ti,
nderkohe qe jashte filloi te binte bore e ftohte si akullore,
ndersa ne shtratin tone te ngrohte seç kerciti ca dashuri!

Dhe s'pyetem as naten me yje,
nuk i morrem leje debores lozonjare,
as drureve te larte e te lakuriqosur neper pyje,
as bredhave te Krishtlindjes me fije halore...
Filluam te benim dashuri ashtu si ate nate
ne shtratin qe ishte "bekuar" nga klithmat tona,
nuk patem frike nga asnje shtrengate,
mendjen e perqendruam tek njeri tjetri...
...............................jashte vazhdoi bora fjolla-fjolla!

ADRIA :cool:
 

Kordelja

Valoris scriptorum
Re: Kendi i krijimeve te reja

Fillimisht postuar nga Diabolis Dassaretis:
[qb] Nëse ju duhet një
redaktor, kritik,
komentator, mik,
korrektor, armik,
çensor, reçensues,
sponsor, botues,
bashkëautor, lexues,
që ti zbërthejë ato që keni
përjetuar,
shkruar,
postuar,
bëjini një zë Diabolisit
se ska për të përtuar,
por të jeni të duruar,
dhe mos nxeheni të uruar. [/qb]
-----------------------------
E ke thene e shprehur bukur
eshte si krijim ne te dukur
e une thashe pala pale
dikush mendoi se nuk e vura re

/pf/images/graemlins/wink.gif
 

sweet -heart

Primus registratum
Re: Kendi i krijimeve te reja

Fillimisht postuar nga ADRIA:
[qb]
Fillimisht postuar nga SWEET-HEART:
[qb] MAGJIA E QASTIT

CASTI eshte magjik
te rremben kur ti se di
NJE cast i bukur eh kush e di
nje cast hutimi aq doje ti
NJE qast merzie qe ta humb durimin
nje qast e kush sgabon
NJE qast e dy lot pikojne
nje qast besimi e zhgenjehesh rende
NJE qast e mund te vdesesh
nje qast e mund te rigjesh vetveten
nje qast e droga te rremben
NJE qast e me djallin ti miqesohesh
nje qast e mekatit i pergjerohesh
nje qast e ti perqafon jeten
nje qast e ti dehesh nga lumturia
nje qast te ben te ndihesh mbret
nje qast dicka degjon
e kjo fjale ne shpirt te vret
NJE QAST DY TRE NJEMIJE
ne jete jneriut i ndodh
NJE qast eshte shume i shkurter
por ndodh dhe qe smbaron
NJE QASTDHIMBJE E PASHERUAR
NJE QAST LUMTURIE E PA PERSHKRUAR
nje qast e te duket se jeta mbaroi
por jeta s eshte nje qast
QASTI eshte pjese qe jeta te dhuron
te vjen kur ti se kupton
NDODH QE TI E PRET ME NETE TE TERA PAGJUME
NJE QAST E CFARE S MUND TE TE NDODH
E KUSH E DI QASTI ESHTE MAGJIK [/qb]
O ZEMER, O SWEETHEART!

KETE POEZINE E CASTIT E KISHE YLL YLL YLL! TA THOTE ADRIA, POETJA TY PO HE! KE SHUME TALENT DHE KY ESHTE FILLIM I MBARE DREJT SUKSESESH TE METEJSHME BESOJ! SHKRUAJ EDHE POEZI TE TJERA NE FORUM MIRE FLORI?!


/pf/images/graemlins/wink.gif ADRIA /pf/images/graemlins/tongue.gif [/qb]
ADRIA TE FALENDEROJ NGA ZEMRA TE UROJ SHUME DHE TY PER POEZITE E TUA JANE HATA NUK ESHTE KOMPLIMENT POR E VERTETE URIME URIME
 

sweet -heart

Primus registratum
Re: Kendi i krijimeve te reja

AKOMA ME DO

NJe zile telefoni
e gjate eshte ajo .....
Sinjali i saj s po din te mbaroj
Zemra brenda kraharorit
s po mund te duroj
thua te jete ajo
NJe ze qe dridhet
alo me dgjon
Ti je idashur
alo alo
Dy pika lot te ngrohte
tik-tak mbi receptor
biseda plot afsh nis e fillon
Si dikur nen peme
si dy zogj puthje shkembejne
Ne makine tek prehen
lumturisht ne krahet e njeri tjetrit
Duar qe zgjaten gishta qe perpeliten
pas njeri-tjetrit duan te kapen s duan te shqiten
I dashur a me do
pse pyet e dashur
Valle s me beson
TE DUA TE DUA fjale qe smbaron
ZERI IKEN E HUMBET DIKU LARG
DY PIKA LOT TE NGROHTE
TIK-TAK MBI RECEPTOR


TI IKE


Me ike papritur
nje dite pranvere...
Pa fjale ,pa ze....
Heshtjen
ne qenien time le


Ku mund te jesh tani?
Pyes nje zog
cicerima e tij me sjell qetesim
a ndoshta
nje perqafim....
ADRIA UROJ QE TE MOS KEM ZHGENJYER BESIMIN QE MORA NGA TI ME RES PEKT SWEET-HEART<IDA>
 

ADRIA

Primus registratum
Re: Kendi i krijimeve te reja

O Sweet Heart Ida, ty goc sa vijne e te behen edhe me te mira poezite mi. Wow kjo! Bravo, bravo, bravo! Me kane pelqyer shume, ç'te te them une?! Ah po edhe shuuuuuuuuuume faleminderit per komplimentat ne lidhje me poezite e mia! LOL

ADRIA :cool:
 

sweet -heart

Primus registratum
Re: Kendi i krijimeve te reja

Mendoj per ty

Shkruaj vargje
dhe mendoj per ty...
Keshtu s ndiej vetmi,
se,une jam perhere
aty ku je dhe ti...

TEK TI
Tek ti une gjeta poezine
qetesine,bukurine,ciltersine.
Thjeshtesine,NJERINE


........

Kam shume deshira
perderisa kam shprese,
kam shume kujtime,
vargu im behu
adrese! PERSHENDETJE ADRIA ME KISHTE MUNGUAR PERKRAHJA E TE SHKRUARIT TE FALIMINDERIT SHUME UROJ TE KESH SUKSESE NE JETE SEPSE KE VERTETE NJE ZEMER TE MADHE PERVEQ TALENTIT DHE KJO ESHTE NJE DHURATE QE JO SHUME NJEREZ E KANE TE UROJ SUKSESE SUKSESE SUKSESE
 

ADRIA

Primus registratum
Re: Kendi i krijimeve te reja

JA EDHE 2 POEZI TE TJERA DASHURIE TANI ME FJALENM "TE DUAAAAAAAAA!!!" NEPER TO! TE PELQEJNE O IDA SWEET-HEART?! I'A KAM DEDIKUAR TE DASHURIT TIM NE FAKT QE TE DYJA, QE OH ZOT SA E DUA!

Te Dua

Te dua ta kam thene mijera here
por kjo fjale e vockel valle sa te kete vlere?!
Te dua ta kam thene e do vazhdoj te ta them,
nga thellesia ime ta uleris, çdo dite ta shpreh!

Te dua nen zbehtesine e muzgut,
me driten e henes dhe ftohjen e murgut!
Te dua nen perendimin e yjeve,
me cepat me te mprehte te tyre!

Te dua me më te emblen freski,
nen flladet e veres me perkedheli!
Te dua edhe atje ku dita sjell zymtesi,
nen hallet e botes trazovaçe e me djallezi!

Te dua kaq shume e me kaq terbime,
te dua me shume se vetja ime!
Te dua me shume se universi me te tere planetet,
te dua me shume se kodrat, malet, liqenet e detet!

Te dua o qe kurre mos dashça tjeter
dhe zemra ime hark u be kur ti i'a hodhe shigjeten!
Te dua dhe s'kam per te ndalur ndonjehere!
Te dua saqe per ty do te hidhesha ne humnere!

Te dua siç s'kam dashur askend,
saqe edhe xhani pakez nga kjo dashuri po dhemb!
Te dua o ti qe çdo deshire timen e bere realitet,
te dua o ti qe çdo enderr timen e realizove kaq shpejt!

Te dua jashtezakonisht e çmendurisht
edhe sot te premtoj perhere do te te dua, perjetesisht!
Te dua o zemer dhe ky eshte vetem fillimi
e do te te dua matane vdekjes a flijimit!

Te dua pa mase as qe s'ta them dot,
te dua ylli im i arte me deshire dhe pasion plot!
Te dua o ti qe i verbove syte e mi me tendin adhurim,
te dua e te dashuroj pa as me te voglin dyshim!


T'i Pij Lotet, se te Dua

Shtrydhi lotet e tua
ne nje gote kristali,
sepse thjesht te thosha "Te Dua",
s'do te mjaftonte as mali
Ndaj lotet m'i jep mua
qe ti kurre mos ndihesh i deshperuar,
sepse une ty te dua
e lotet qe t'i pij kam per te t'i kerkuar!

ADRIA :cool:
 

ADRIA

Primus registratum
Re: Kendi i krijimeve te reja

Te Dua, me the (Te dashurit tim perseri...) LOL Ju Pelqen?!

Ne nje dite me diell
Ti the Te Dua!
Me sy te shkruara si ai qiell
me veshtrove mua,
ma preke doren lehte
tek ishe i nervozuar,
une mbeta si e shkrete,
isha kaq e hutuar?
Me gjysem zeri pastaj
u pergjigja: Edhe une Te Dua,
ne zemer u ndjeva pak me faj
se me pare s'ta kisha thene se sa te dua!
Pastaj ecem buze detit me guacka
pa thene asnje fjale,
ne horizont fluturonin ca pulebardha
dhe kembet tona linin gjurrme mbi rere?
Nje burie shurrdhuese u degjua,
ishte nje vapor i madh, i bardhe,
atehere ti ne buze me puthe mua,
ndersa dielli leshoi rreze te nxehta mbi asfalt?
Te Dua, - me the perseri
pas puthjes intime qe shkembyem,
une thashe: E di, zemer e di,
pastaj prane njeri-tjetrit u shtrenguam
dhe une e lumtur atehere isha,
ti me doje me shume se kushdo,
ne shpirt qetesi te madhe kisha
bashke me emocionet qe zemren pushtojne!
Tokes me rere pastaj u ulem
duke luajtur me ta-la-shka si dy femije,
pastaj brenda reres hapem nje grope
e ti gdhende me dore nje lule rere,
me the: Arome s'mban po mban dashuri!
Dashurine time e dashur ka,
eshte posaçerisht per ty moj hijeshi!
Se, une Te Dua, ti the edhe njehere
...ashtu sa ky diell i arte me ngrohtesi,
ndaj mbeshtete koken tek une te flere,
e une te te veshtroj si dukesh kur fle o bukuri!
Edhe mote te egra kurre s'do te na ndajne,
qofte dite plazhi, apo bore, apo shi me stuhi,
s'do te na ndaje koha me muaj te tere te gjate,
as kontinente te medha me fusha, male, dete te eger, ligesi!
Se une ne zemer gjithmone te kam
e me vete do te te marr kudo qe te shkoj,
me zerin e shpirtit tend zemra ime do te flase
edhe kur ndodhemi larg kurren e kurres s'do te te harroj...
Se une Te Dua, Te Dua, TE DUUUUUUUAAAAAA,
ashtu siç je magji - kur heret ngrihesh çdo mengjes,
je i vetmi ti, kaq special dhe i veçante per mua,
me ty ne zemer e ne trup une do te vdes!


ADRIA, ALL COPYRIGHTS © RESERVED

:rockband: :rockband: :rockband: :rockband: :rockband: :rockband: :rockband: :rockband:
 

sweet -heart

Primus registratum
Re: Kendi i krijimeve te reja

ADRIAAAAAA

JAM SHUME E LUMTUR QE KE GJETE NJERIUN E ZEMRES UROJ QE OQEANI I DASHURISE TE RREMBEJE NE THELLESIN E TIJ PRJETE

E DEHUR NGA DASHURIA JAM DHE UNE ME NJE PIJE QE QUHET <BURRI IM>JAM MJAFT E LUMTUR SEPSE ENDRRA PER NJE DASHURI TE VERTETE MU KURORZUA ME MARTESE ME PRINCIN E KALTERT FJALET E TJERA JANE TE TEPERTA MENDOJ......


DASHURIA

TE DUA ME SHPIRT
S TE BRAKTIS...
JETON SA DIELLI
JETON SA QIELLI
KESHTU THONE PER TY DASHURI
VALL,A MPLAKESH
JAM KURIOZE TA DI?....


ADRIA
POEZITE E TUA <TE DUA>JANE AQ HATA SA NJE QE ME PARE SE KA TAKUAR DASHU RINE DUKE I LEXUAR DO BJERE NE DASHURI PO PO DO BJERE NE DASHURI
 

ADRIA

Primus registratum
Re: Kendi i krijimeve te reja

Meqe te pelqejne ato me titull TE DUA!!! Ja edhe nje tjeter per mua e te dashurin tim. Kjo eshte ama NJE DESHIRE DASHURIE!

Deshire!

Puthmi buzet e mia,
merrma doren ma ferko,
ledhatoma shpirtin e bute,
zemeroje dhimbjen sot,
nderroje motin ne stine,
rrembe edhe stuhine,
derdh shi mbi lotet e mi,
shkunde eren per dashurine,
rrezo flete, tund dete,
peshko lule per mua,
mbill ndjenja mbi kete bote,
bertit nga thellesia e mushkerive:
"Ada, Sa Forrrrrrrttttt Te Dua!"

P.S. Emri im shkurt nga ADRIA eshte Ada pra siç e kuptoni!

Kiss per Miss Sweet-heart tani qe eshte e lumtur me bashkeshortin e saj dhe keshtu te uroj te jesh gjithmone YLLO!

ADRIA :cool:
 

LosT^text

Primus registratum
Re: Kendi i krijimeve te reja

Ode per miqte


Miqte e mi te pamundur
Mbjellin ajrin me luledielli
Dhe krejt te zellshem jane ne kete pune,
E kur lodhen
Shkembinj uji mbartin per sinore.


Dy lopata mendimi
Gjarperojne ne ane te rrezediellit
E djersa uleret kur rreshket ne humnere
Te shpirtit.


Ulkonja blegerin pas skenes,
Ndoshta nga eksitimi,
E Gent Anastasi floket e vet I thur
Drejt e ne violoncelin e tij sqimatar,
Vetem qe pastaj te dredhe cigaren mbreterore
Me shkulmet e mbetura
E te gjithe ne, ngrijme
Te ngazellyer, plot hare,
Te lidhur prej urash midis syve,
Te qullur ne petale luledielli,
Te qete se malli yne eshte I siguruar
Nga shkembinjte e ujte
Per sinore
 

ADRIA

Primus registratum
Re: Kendi i krijimeve te reja

SI JA BEN TI PA MUA?!

Si ja ben ti pa mua,
pa bukuroshken Korçare?!
Si ja ben ti pa mua,
pa princeshen tende Lozonjare?!

Si ja ben ti pa mua,
kujt i'a dhe buzkat e tua?!
Si ja ben ti pa mua,
kush te thote ty "TE DUA!"?!

Si ja ben ti pa nje zemer
sepse zemren tende e kam une?!
Si ja ben ti pa enderr
se endrrat une t'i kam zaptuar sa shume?!

Si ja ben pa floket e mi,
ke brune po perkedhel tani?!
Si ja ben pa pare keta sy,
ke fytyre shohin syte e tu?!

Si ja ben pa dashurine tende,
ke emer po therret ti tani?!
Si ja ben kur me ke fort ngjeshur ne mendje
dhe me asnje femer tjeter s'bie dot ne dashuri?!

Si ja ben kur debora bie floke-floke
dhe ti do qe te pushtosh dike ngrohte?!
Si ja ben kur shiu bie si litare
dhe lotet e tu bien si margitare?!

Si ja ben vertet dua t'a di?!
Si ja ben ti pa kete lumturi?!
Si ja ben ma thuaj edhe mua,
se une s'po ia dal dot pa gjerat e tua?!

Une s'ia bej dot pa driten e syve,
s'ja bej dot pa mençurine tende...
Une s'ja bej dot pa qare liqenin e loteve,
s'ja bej dot pa gjithçka qe i perket vetes...

Si ja ben ti pa mua o zemer,
si ja ben ti pa mua, dot a ma thua?!
Si ja ben ti pa kete te mrekullueshmen femer,
pa shpirtin tend binjak qe oh Zot sa shume te Dua!

Ti qe emrin "ADA!" kushedi sa here
vajzave te tjera u'a ke therritur...
Ti qe parfumin e trupit tim me lule perziere,
kaq here i ke marre arome diku tjeter...

Si ja ben ti pa mua o shpirt?!
Po si i'a bej une per ty valle do ta dish?!
Si ja bej une pa ty o i mjere,
s'kam sesi t'ia bej, mbetem e vrare!

...Ah qe mbeta se kerkuari,
ty qe mbeta se dashuruari...
Mbeta se pari fytyren tende kudo,
mbeta s'i thene vetes "Oh Zot sa te Dashuroj!"

Si ja ben ti pa mua o dreq?!
...Ah qe kurre ishallah mos e marresh vesh!

Sepse une dhe ti jemi nje,
dy zemra qe rrahin bashke ne nje fole!

Si ja ben ti pa mua as qe e kam idene,
po si ja bej une pa ty, e ardhmja kurre mos e thente!

ADRIA © TE GJITHA TE DREJTAT E REZERVUARA:eek: :eek: :eek:
 

bebi

Primus registratum
Re: Kendi i krijimeve te reja

Fillimisht postuar nga renea:
[qb] hirko dhe dy te tjere bukur.

se mos kopjon njeri vjershat e adrias, i ka me copy right /pf/images/graemlins/laugh.gif [/qb]
ohhh so funny man! /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

fallen angel

Primus registratum
Re: Kendi i krijimeve te reja

me lejoni te nderhyj ne festen tuaj...

NA ISH NJEHERE

Na ish njehere,si ne perralla
si ne te dy nje dite pranvere
e rrihte zemra si qepalla
mendimet shkonin si fllad ere....


Kjo poezi e nisur keq
kujtimin tend kerkon te ngjalle
se nuk e di pse sot per dreq
per ty serish ndjeva mall

dhe e cuditshme fort mu duk
sesi u ktheve ti serish
imazhi yt kaq thelle ish struk
sikur nje thike ngulur ne mish

e me kaluan para syve
me mijera puthje perqafime
ndarja ne heshtje e te dyve
ca pika lot...e shume premtime

e kur mendoj se me nuk je
se je larguar si qiell si ere
e drejte me duket te te them
si ne perralle...na ish njehere...
 

ADRIA

Primus registratum
Re: Kendi i krijimeve te reja

FALLEN ANGEL!

Shume Shume Komplimenta te Miat per Poezine tende "Perralle Na Ish Njehere". Ishte nje nder poezite me te ndjera, me te bukura, me te sinqerta e sidomos ME ORIGJINALE nga poezite e Dashurise qe kam lexuar ndonjehere, te betohem per kete flori! I dedikohet nje vajze qe ka qene dikur ne jeten tende si e dashur apo jo?! Me fal, nese po pyes çike si shume, sorry se keshtu e kam tipin, jam çik si shume kurreshtare korçare. E kemi ne natyre ne kete gje aman edhe ti! LOL :tipsy:

OK boll llapa :rockband: si shume tani! Ika flori, ciao dhe pres krijime te tjera me te mira edhe se keto OK?!

ADRIA :cool:
 

Dajaku

Primus registratum
Re: Kendi i krijimeve te reja

Hej Adria e bukur,por me e korigju pak me kujdes do dali mrekulli fare.

Te fala nga mu mikun tat.

Tatata, lalala. :tipsy: :tipsy: :tipsy:
 

fallen angel

Primus registratum
Re: Kendi i krijimeve te reja

adria te flm lal.vertet inkurajues komplimentat e tu.desha edhe une te te jap nja dy sugjerime.
ne poezi nuk ka rendesi kurre sasia,por cilesia.nuk eshte si me hartimet e 8-vjecares ku te ulnin noten po ta beje te shkurter hartimin.edhe ti lal,me te shkurtra poezite.ne cdo poezi ka 5 ose 6 fjale kyce(te medha)rreth te cilave krijuesi perpiqet te ndertoje boshtin e poezise dhe ti jape asaj nje kuptim.ndersa nese zgjatesh te duhen shume fjale kyce dhe kur nuk gjen dot me te tilla fillon e gjen vetem fjale per rime...e kupton.me mire pra pak e sakte!
sinqerisht,respekte,fallen!
 

Ema

Goddes
Re: Kendi i krijimeve te reja

Desha te perqafoj Lost Text /pf/images/graemlins/smile.gif
Kaq! :eek:
 

ADRIA

Primus registratum
Re: Kendi i krijimeve te reja

Fillimisht postuar nga Fallen Angel:
[qb] adria te flm lal.vertet inkurajues komplimentat e tu.desha edhe une te te jap nja dy sugjerime.
ne poezi nuk ka rendesi kurre sasia,por cilesia.nuk eshte si me hartimet e 8-vjecares ku te ulnin noten po ta beje te shkurter hartimin.edhe ti lal,me te shkurtra poezite.ne cdo poezi ka 5 ose 6 fjale kyce(te medha)rreth te cilave krijuesi perpiqet te ndertoje boshtin e poezise dhe ti jape asaj nje kuptim.ndersa nese zgjatesh te duhen shume fjale kyce dhe kur nuk gjen dot me te tilla fillon e gjen vetem fjale per rime...e kupton.me mire pra pak e sakte!
sinqerisht,respekte,fallen! [/qb]
FALLEN ANGEL!

Shume Faleminderit per Keshillen ne rradhe te pare. Do ta kem parasysh. Megjithate ato poezite qe une i kam te gjata jane ose poema ose tregime ne vargje, tek te cilat perdor rimen pasi kam pak prirje per perdorimin e kesaj (me kane thene) e pasi me pelqen shuuuuuuume ngaqe tingellon shume bukur.

Pershembull poezia "ADELA" eshte nje fakt nje tregim ne vargje qe tregon nje humbje dashurie te hidhur. Prandaj edhe eshte aq e gjate pasi eshte nje tregim i vogel dhe ka ne fakt plot njerez qe shkruajne tregime ne vargje si puna ime. E di qe zgjatem pak si shume, secili ka stilin e vet ama. Dhe sa per cilesi apo sasi, apo perdorim fjalesh te medha apo te thjeshta mendoj qe ne Letersi nuk ka asnje rregull. Njeriu ne Poezi ka liri te shprehet siç te doje, pasi vjen nga zemra ne rradhe te pare dhe pikerisht pra shpreh ate qe ka: ndjenjat e tij te sinqerta, ose te pakten keshtu eshte per mua. Megjithate e di qe zgjatem me shume seç duhet ndonjehere. Nejse, ti ke mendimin tend qe une thjesht e respektoj shume. Faleminderit qe ma dhe pa dorashka fare ashtu siç doja une.

DO E KEM PARASYSH KETE KESHILLE TE BETOHEM DHE DO KEM ME KUJDES TE SHKRUAJ ME SHKURT E ME PERMBLEDHTASI. Edhe nje gje, une kam plot vjersha e poezi te shkurtra. Ca e nga ca do te hedh ca edhe ketu OK?! Per kenaqsine tende Fallen Angel e te te gjithe atyre qe ju pelqen me zemer Poezia.

Me shume Sinqeritet e Kenaqesi (qe po te pergjigjem ty), ADRIA /pf/images/graemlins/smile.gif
 

Dajaku

Primus registratum
Re: Kendi i krijimeve te reja

Ah mi Adria cme shpetove
zemren ti sa ma lendove
me nje zuzar kopuk me shkove
me te dashuren me ngatarrove.

Me fal per paraqitjen time kaq arrogante, po mu ne zemer me godite.
Ah i mjeri une!!!

Fundi eshte sidoqofte perpara.
Jeta qenka si nje gote helmi, prandaj po e pi me guxim deri ne fund, s.me ngelet tjeter. Qenka thene qe Fati dhe Merita jane te mpleksura me njera tjeteren.
Femrat sjane gje djeter vecse Dreqer . Po kush guxon t' thote dreqit djalle?
O Forumiiiiiiiiiiiiii a ka ndonje gje qe me sheron tani?
Gjema madhe qe me perpiu.

Kordeljaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!
Dil moj ne c'ferre je futur? :smash: :smash: :smash:
 
Top