Jeta: realitet apo enderr?

joetisti_

Locus omnem
Jeta ka realitet ka edhe enderr. Kur fle, madje kur sheh enderr, jeta eshte enderr. Kur nuk fle dhe edhe po te perjetosh nje enderr me sy hapur, eshte realitet.
 

Hope

dans ton coeur
Jeta as nuk eshte Realitet e as Enderr por jeta eshte Luft deri ate dite qe do mbyllen syte dhe nuk hapen me :p
 

Narkomane

Valoris scriptorum
diku kam lexuar qe sjemi te vetmit qe jetojm, por edhe jeta esht thjesht nje imagjinat edhe vdekja esht nje stad tjeter i jetes(jemi superstizioz lool)
 

joetisti_

Locus omnem
Mua me ka ndodhur te zgjohem disa here nga nje enderr(e keqe) ne enderr. Pra isha ne nje enderr dhe perpiqesha te zgjohesha dhe me dukej sikur u zgjova por isha prape ne enderr, keshtu disa here.
Ka raste ne jete reale kur do doje te zgjoheshe sepse jeton me keq se ne nje makth, dhe sa mire do te ishte te ishte enderr. Por nuk eshte. Dhe ka raste kur je ne enderr dhe s'do te doje te zgjoheshe kurre.

Por ne njefare kuptimi jeta eshte nje enderr. Vecse nje dite nuk do te zgjohemi nga kjo enderr, por do te fleme perjetesish ne nje gjume me pa me endrra. Do te shpetojme nga endrrat :)
 
Top