Jeta: realitet apo enderr?

ledioni

Primus registratum
Jeta: realitet apo enderr?

Po sikur gjithcka qe na rrethon te jete vec nje enderr qe me vdekjen merr fund? Po sikur gjithcka te mos jete e vertete? Dekarti pyeste veten...
 

S6T6N6

Forumium maestatis
Re: Jeta! Realitet apo nje enderr?

Po sikur! po sikur!

Ne fakt ledion ke nje menyre per te provuar ekzistencen tende.

Merr nje gjilpere te mprehur mire dhe me gjithe forcen e krahut tend ngule ne prapanice. Jam i bindur qe do te te dhembi. por qe dhe do te te zgjoje nga gjumi :sleep:
 

epiphany

Primus registratum
Re: Jeta! Realitet apo nje enderr?

jeta mer fund me vdekjen.nqs je duke bere pergatitjet per atje siper, te keshilloj dhe une te njejten gje.
 

spartan00

Forumium praecox
Re: Jeta! Realitet apo nje enderr?

Po pyes veten edhe une si Dekarti,por tashme pse jetoj endrra :shrug:
 

Adonis

Primus registratum
Re: Jeta! Realitet apo nje enderr?

PERDERISA NDJEJME DHE PERJETOJ EXPERIENCA TE SHUMLLOJSHME PSH DHIMJE DASHURI ETJ ATHERE MENDOJ SE JETA ESHTE REALITET
 

Alba_Dr

Primus registratum
Re: Jeta! Realitet apo nje enderr?

Jeta sesht gje tjeter vecse nje iluzion,por fatkeqsisht na ra rasti per te jetuar ,,,! :rolleyes:
 

Nella

Primus registratum
Re: Jeta! Realitet apo nje enderr?

Fillimisht postuar nga ledioni:
[qb] Po sikur gjithcka qe na rrethon te jete vec nje enderr qe me vdekjen merr fund? Po sikur gjithcka te mos jete e vertete? Dekarti pyeste veten.. [/qb]
Po sikur te them qe ti je ngaterruar me kembet e tua? Nese jeta eshte nje enderr, ne jemi hije apo jo? dhe endrrat/hijet nuk mund te vdesin.

Go and figure that out!
 

epiphany

Primus registratum
Re: Jeta! Realitet apo nje enderr?

nuk mund te jete nje enderr dicka qe ne momente te caktuara e ndjen me cdo gje tenden...aq shume sa...sa te merret fryma.
 

ledioni

Primus registratum
Re: Jeta! Realitet apo nje enderr?

Nese jeta eshte nje enderr ne nuk jemi hijet e saj, por asgjeja. Ndoshta edhe dhimbja qe provojme nuk ekziston.
 

S6T6N6

Forumium maestatis
Re: Jeta! Realitet apo nje enderr?

jeta per mendimin tim eshte nje produkt i mirfillte i endrres dhe realitetit. njeriu fle me endrren dhe zgjohet me realitetin, enderron zgjuar dhe zgjohet me endrra. jane keto kurba shume interesante qe e bejne jeten tone te ndjeshme dhe te prekshme ne te njejten kohe :shrug:
 

Jona H

Primus registratum
Re: Jeta! Realitet apo nje enderr?

Jeta... eshte i vetmi rebus per te cilin kemi lindur per ta zgjidhur dhe perballuar... :shrug:
 

ironhand

Primus registratum
Re: Jeta! Realitet apo nje enderr?

Jeta eshte pak me reale sec thoni ju cuna ktu. Te pakten per mua. Shume larg endrres... Per enderrime, kam gjumin, me del e tepron.. /pf/images/graemlins/wink.gif
 

GrifshAAA

Primus registratum
Re: Jeta! Realitet apo nje enderr?

Jeta me duket nje imazh shume kompleks, nje aventure...Enderr? JOOOOO..perkundrazi... dicka shume reale!
 

kurkushi

Primus registratum
Re: Jeta! Realitet apo nje enderr?

jeta është realitet dhe ëndërr në të njejtën kohë,por edhe dhuratë dhe dënim!
 

Albert Zylyftari

Primus registratum
Re: Jeta! Realitet apo nje enderr?

Jeta eshte enderr per ata qe dine te enderrojne, mendojne, imagjinojne..., dhe ndoshta denim per qeniet e dobeta qe s'dine te jetojne.

Sikur te ishte jeta e vertete! Kjo gje me frikson. E pamundur te mos jete enderr.
 
Top