Copeza mendimesh...

Status
Not open for further replies.

Isabelle

Valoris scriptorum
Re: Copeza mendimesh....

Futi nji te bleme penthauzi /pf/images/graemlins/laugh.gif dhe nisi mortgage coupons cdo muaj, cuno !

/pf/images/graemlins/laugh.gif
 
Re: Copeza mendimesh....

Nuk te qelloi te beje klasen e marksizmit ne shqiperi? Mos u merzit, Shekulli ka nje zgjidhje me te mire per ty! Kurs i avancuar per zakonet dhe rutinat ditore te ish byrose! Gjate muajve te fundit kemi mesyar se Mehmet Sheu i hante palacinkat me gjize dhe gatuar vetem me te bardhen e vezes, se Abdyl Pilafi vertet e hante shume pilafin dhe pse Nexhi dhe Veri flisnin frongjisht ne makine. Kemi mesuar arsyen pse Enveri i nderpreu pushimet, cfare i tha Nexhmija pastrueses kur vdiq Enveri, kur, ku, si, qysh, tek u fejua e u nda i biri i Mehmetit. Thuhet se ne muajt qe vijne, fale gazetarise se shkelqyer investigative te Shekullit , do te mesojme nese Nexhmija e ben pipin ulur apo ne kembe dhe me cfare shampoje i lanin floket te bijat e xhaxhit. Pres me padurim!
 
Re: Copeza mendimesh....

Per me teper referoju rubrikes se perditshme Dossier tek gazeta Shekulli. Thone qe kane instaluar nje gazetar tek arkivat e shtetit dhe i cojne cdo dite ushqimin.
 

Dolores

Primus registratum
Re: Copeza mendimesh....

....eshte ne stilin e jetes shqiptar...nuk e eviton dot traditen /pf/images/graemlins/laugh.gif
 
Re: Copeza mendimesh....

Zot sikur te mos te kishim ndertuar ne imazhin tone, do te na kishe shpetuar tashme. Do te na duhet te lemohemi per kushedi dhe sa shekuj deri sa te te gjejme.
 

alb_girl82

Primus registratum
Re: Copeza mendimesh....

... mendimi i pare sa here qe cohem ne mengjes eshte qe duhet te mesoj...

... i dyti qe do mesoj...

... i treti qe duhet te ul bycen dhe te mesoj...

... vjen fundi dites dhe konkluzioni eshte qe s'kam mesuar gje fare...
 

ladouce2005

Primus registratum
Re: Copeza mendimesh....

Me duket sikur ishte dje kur nuk te dukej as koka nga tavolina. Sot papritur, ve re, qe koka e bukur me floket e imet del e tera mbi nivelin e tavolines. Ti vetem zgjat pak doren e vogel dhe kollaj fare kap gjithcka te intereson mbi te...
Me duket sikur me rreshkiti si rere nder duar tere periudha e transformimit tend nga bebe ne nje djale te vogel, qe thote fjali te plota, qe e di qe tani ate qe kerkon, di dhe te ngule kembe, di dhe te ngreje zerin, di dhe te kendoje, te kerceje e te thote "I love you too"...
Dua te jem cdo sekonde te jetes tende diku afer teje, te te shikoj si rritesh, si qesh, si qan, si i fsheh emocionet, si i merr vendimet, si grindesh, si fal, si luan, si mendon...gjithcka qe ne momentin qe e meson, deri ne perdorimin me aftesi...dua te jem diku afer per te pare reagimin tend ndaj gjithckaje te re qe hyn ne jeten tende...cdo minute, cdo ore, cdo dite, cdo muaj, cdo vit...pergjithmone /pf/images/graemlins/wub.gif
 

zog

Primus registratum
Re: Copeza mendimesh....

hajde MAM hajde. /pf/images/graemlins/laugh.gif

s'di ku lexova (fatkeqesisht ekperienca ime me femijt eshte zero) qe femijt e vegjel jane shume te dashur, ngaqe jane si kuklla te vogla, bile zevendesojne keto ndoshta tek mamaja.

pas disa vitesh keto ndjenja ndryshojne, ose pas lindjes se femise se dyte, pra kuklles se radhes.


ps: tani une ekzagjeroj pak, por pa qellim te lkeq, e bej kastile qe subjekti per te cilin flitet te dale me ne pah. /pf/images/graemlins/smile.gif
 
Re: Copeza mendimesh....

Me falni se po abuzoj me kete temen, po nuk me rihet rehat. /pf/images/graemlins/laugh.gif

Per ata qe se kane imagjinuar do se cfare muhabetesh bente Enveri me Salen nje shembull me poshte. (shkeputur nga Shekulli sot)

"Pastaj u ngrita dhe duke kaluar gjatë gjithë tribunës së mbushur plot, duke nderuar popullin. Njerëzit i pashë që ishin shumë të gëzuar. Në kalim e sipër pashë Saliun, ”Luanin e tuneleve“. I thërrita:
- Zbrit poshtë! Sali! Ai m’u afrua. U përqafuam, e shtrëngova në krahët e mia.
- S’ke ndryshuar fare, o Sali , e fillove punën në hidrocentralin Lenin. Të kujtohet ardhja ime atje?- i thash.
- Më kujtohet si sot! - u përgjigj Saliu.
- A të kujtohet kur të thashë se kur mbaronte tuneli dhe kur të fillonte turbina të më sillje një shishe plot me ujë nga të Selitës!”- iu drejtova Saliut.
-Po, më kujtohet, më kujtohet që ti në sytë e mi e mbylle shishen me dyllë të kuq dhe sipër shkrove se nga vinte ai ujë dhe përse shërbente. Shënove sipër emrin e Leninit të madh dhe e dërgove në muze - më përgjigjet Saliu.
- Sali, nuk ke ndryshuar fare që nga ajo kohë e largme. Sa tunele ke hapur, sa hidrocentrale ke ndërtuar, bile dhe tash që ke dalë në pension, ke ardhur të hapësh tunelin e Qafë – Thanës, /pf/images/graemlins/laugh.gif - i thashë dhe e putha në ballë. Pastaj tok me të kaluam krahë për krah mes popullit, nga ana e djathtë e tribunës. Është një gëzim i madh kur unë takohem me heronj të tillë që i kanë shërbyer dhe i shërbejnë popullit me kaq besnikëri."
 

zog

Primus registratum
Re: Copeza mendimesh....

s'kuptoj pse e quan abuzim kete. ti kerkon qe te gjithe te bisedojne si ty a siii ?
per me teper kjo bisede eshte shume me ORIGJINALE sesa ajo qe ben nano me kamaradet e tij ne kafe ose ajo qe bejne gazetarucet e shekullit, po ne kafe.

per shale kurvickash bisedojne. banale pra e kane temen e bisedes.

prandaj edhe enverin do ta mbaje historia ne kujtese me shume nga nanon ose keta gazetarucet medioker (mgjth eshte nder ti quash keshtu).

ps: njerezit e medhenj nuk jane njerez normale.
 

^^MIA^^

Forumium maestatis
Re: Copeza mendimesh....

</font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
Me duket sikur ishte dje kur nuk te dukej as koka nga tavolina. Sot papritur, ve re, qe koka e bukur me floket e imet del e tera mbi nivelin e tavolines. Ti vetem zgjat pak doren e vogel dhe kollaj fare kap gjithcka te intereson mbi te...
Me duket sikur me rreshkiti si rere nder duar tere periudha e transformimit tend nga bebe ne nje djale te vogel, qe thote fjali te plota, qe e di qe tani ate qe kerkon, di dhe te ngule kembe, di dhe te ngreje zerin, di dhe te kendoje, te kerceje e te thote "I love you too"...
Dua te jem cdo sekonde te jetes tende diku afer teje, te te shikoj si rritesh, si qesh, si qan, si i fsheh emocionet, si i merr vendimet, si grindesh, si fal, si luan, si mendon...gjithcka qe ne momentin qe e meson, deri ne perdorimin me aftesi...dua te jem diku afer per te pare reagimin tend ndaj gjithckaje te re qe hyn ne jeten tende...cdo minute, cdo ore, cdo dite, cdo muaj, cdo vit...pergjithmone /pf/images/graemlins/wub.gif

[/ QUOTE ]


/pf/images/graemlins/wub.gif
 

^^MIA^^

Forumium maestatis
Re: Copeza mendimesh....

Ndonjehere me duket sikur ajo qe kam lene pas sdo te me lere asnjehere te qete.Vetmia me duket ilaci im.Vegime te njerezve,situatave,momenteve me vine serish ne mendje.DObesite e mia qe me vihen perpara syve me parrulla aq pak mikpritese.Do ish me mire te mos kerkoja asgje.Se di pse spo mesohem dot me kete realitet qe kam.Nuk i pershtatem dot situatave sic do doja ta beja dhe fatkeqesisht jam duke humbur gjithcka rreth dhe per veten.Me duket sikur deshirat e mia konsiderohen luks dhe as une vete si marr ne konsiderate per tu ndjere me mire..Mendime kaotike me kane pushtuar tani dhe sdi ke prej tyre te zgjedh.Hoqa dore nga gjithcka,sepse asgje s'eshte e imja.Gabimi themelor qendron vetem te une dhe me duhet kohe ta gjej,me duhet kohe per veten padyshim.
 
Re: Copeza mendimesh....

</font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
s'kuptoj pse e quan abuzim kete. ti kerkon qe te gjithe te bisedojne si ty a siii ?


[/ QUOTE ]

Sepse jam duke i rene fyellit ne te njeten brime, se eshte copy&amp;paste dhe s'kam vene asnje copez mendimi timen etc.
Egersire! /pf/images/graemlins/laugh.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

mozaiku

Primus registratum
Re: Copeza mendimesh....

Te preferoj ashtu sic je. Te preferoj me ambicjet e tua, me deshiren per jeten , me optimizmin, me pasionin per gjithcka qe te rrethon. Te preferoj me dashurine qe u jep te tjereve, me respektin qe ke per veten, me shpresen. Them te preferoj, pasi une nuk do heq dore nga dashuria, sido qe te jete. Them preferoj pasi pata pak frike, por provat e jetes duhen perballuar me koken lart dhe pa u ankuar. /pf/images/graemlins/winkwink.gif
Jam e lumtur sot.
 

alinos

Forumium maestatis
Re: Copeza mendimesh....

</font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
Tek une asgje nuk zgjat gjithe jeten, tek une cdo gje vjen si cikel kur mbyllet mbyllet edhe pse me vone mund ta sjell ndermend, tek une nuk ka pafundesi dhe c'ishte ishte gati perjashtim se terkuzat nuk me pelqejne se jam tip shume i paduruar dhe praktik. Jam ca si e inatosur ne fakt se di pse mbase ngaqe te gjithe me rrine mbi koke....

[/ QUOTE ]

jo vetem tek ty shpirt. /pf/images/graemlins/smile.gif
stilin e shmangies qe con ne rrezimin e atij tjetrit s'e di ti eeeeeeeeeeee /pf/images/graemlins/winkwink.gif /pf/images/graemlins/kiss.gif
 
Status
Not open for further replies.
Top