Copeza mendimesh...

Status
Not open for further replies.

teab

Primus registratum
Re: Copeza mendimesh....

I love to prove wrong someone who's over confident. So when I say that u don't know me well enough to allow yourself the pleasure of being on top of things, please believe me. U would be saving yourself the trouble of finding out the hard way. But u seem to be so convinced that u can predict me. I can't help but laugh at that. Because after all, there's a limit to everything. And this time the limit has been reached. Your blind and stuborn confindence is doing nothing, but helping me to be 100% sure of what I want right now. Thanks, for helping out, although you don't realise it. Thanks again, for making me realise it's time to move on.
 

^^MIA^^

Forumium maestatis
Re: Copeza mendimesh....

Dikush me thote: sa e mire je dreq....dhe une kenaqem,perkedhelem ne detin tim te qetesise,te madheshtise duke kercyer e mberthyer ne krahet e mia si nje hirushe e lumtur me fshesen e saj....dhe zgjedh te kendoj fjale te kenges sime te preferuar per ti bere melodi momentit tim te shperthimit brenda meje.Dhe ndihem mire,ndihem e qete duke pritur diten time te kaloje e te pasoje te tjerat.Shpesh humbas,kerkoj veten time tek te tjeret por e rigjej perseri,e gjej dhe kapem pas realitetit sepse sdua me te zvarritem ne te kaluaren.Me dhembin kujtimet sidomos kur me vrasin ndergjiegjen .Me dhembin teskte kengesh qe me zgjojne veten time te mberthyer pas mureve te ngushellimit,me dhembin fjale qe peshperiten pas meje,por une ngrihem dhe rigjej veten.kapem me thonj pas njerezve te forte dhe le prapa gjurme qe sdua ti ndjek me...E guximshme i them vetes,ja perseris per ta bindur,po sa shpesh me ndodh te braktisem nga shpirti im e te ndihem e vetmuar.Me mbyt ndonjehere vetmia,Ja peshtjelloj vetes aq shume me pas saqe humbas ne vegime....I hedh pas kraheve te shemtuarat dhe kenaq syrin tim me bukurine e ofruar...po sdi ku e kam kufirin tim...me duket sikur me vjedhin pranveren ,diellin qe me jep jete...e urrej naten e urrej se me me zhduk e ke then ne siluete ...me rremben kohen dhe me ndan nga gjysma ime....sa e perhumbur sottt sa shume mendime ne koke....
 

Guest
Re: Copeza mendimesh....

Ndodh ndonjehere,qe dikush kerkon te te flase,te te terheqe vemendjen,duke kerkuar ta shohesh,ne Sy..
Ndodh ndonjehere,qe veshtrimi te mbetet diku ne nje nje Lule dhe vemendja,nuk mundet te shkeputet,as prej fjaleve,as prej shikimit,apo prekjes..
Ndodh nonjehere,qe mendimet duan te fluturojne..
Ndaj une i le te lira..
/pf/images/graemlins/wink.gif
 

Guest
Re: Copeza mendimesh....

meer.jpg


Duhet valle te kursej mendimet dhe te them nje copez..??
Do te me pelqente,te ndieja eren e jodit,zhurmen e dallgeve,tek perplaseshin mbi shkemibnj..
Mbase dhe ajo copez mendimi atehere,do kish marre,te tjera permasa..
 

chiocciolina

Primus registratum
Re: Copeza mendimesh....

Sapo na injoruan, duke na treguar shpinen e tyre te shemtuar. E ne c'duhet te ndienim me pas? Hic. I lame te ndienin te plote kenaqesine e kesaj sjelljeje qe i ben te ndihen "superiore".
Me pas folem per teresisht te tjera gjera, pas aresyetimit "le te fillojme te bisedojme per gjera me peshe, kusht te cilin keta persona te vegjel nuk mund ta plotesojne."
 

Erind

Forumium maestatis
Re: Copeza mendimesh....

Ne dore, nje gome e bardhe qe fillon furishem te fshij faqe te tera me shenime, ishin shume, se kisha llogaritur kurre kohen, por nga shenimet qe fshija dukej qe kisha shkruar shume, nderkohe qe dora pastronte faqet nga copezat e gomes qe ishin perzier me bojen e sapo fshire, ndiente nen mollza, thellesine e gjurmeve te germave qe kishte fshire dhe tek e pershkronte, e lexonte me kujdesin e nje te verberi qe lexon alfabetin e krijuar per te dhe kuptonte qe ishte nje iluzion i kote harese.
Dhe vendosa ti ruaj ato faqe pa boje por me gjurme, me fanatizem, pa ndryshuar asnje pike, pasi ndieja qe ishin kujtimet e mija te bukura dhe te hidhura dhe asnjeri smund te mi perdhos me fjale te analizuara me urejtje si te ishin aq siperfaqesore.

Personit te shenimeve te mija!
 

irene

Primus registratum
Re: Copeza mendimesh....

Fillimisht postuar nga ErSI:
[qb] .................................
dhe kuptonte qe ishte nje iluzion i kote harese.
..........................
Dhe vendosa ti ruaj ato faqe pa boje por me gjurme, me fanatizem, ...........[/qb]
nuk te duket ca si shume e madhe kosto per "ruajtjen" e "nje iluzioni te kote harrese" ???
 

chiocciolina

Primus registratum
Re: Copeza mendimesh....

Une vazhdoj te bej shaka, e ndonjehere bije ne ndonje qe nuk i percjell dot as me ndihmen e te tjereve.
Me thane te ndihem ne faj, por une e kam te veshtire.
 

Erind

Forumium maestatis
Re: Copeza mendimesh....

Fillimisht postuar nga iren':
[qb]
Fillimisht postuar nga ErSI:
[qb] .................................
dhe kuptonte qe ishte nje iluzion i kote harese.
..........................
Dhe vendosa ti ruaj ato faqe pa boje por me gjurme, me fanatizem, ...........[/qb]
nuk te duket ca si shume e madhe kosto per "ruajtjen" e "nje iluzioni te kote harrese" ??? [/qb]
Kosto?!
ps. fjalor prej ekonomisteje.
 

irene

Primus registratum
Re: Copeza mendimesh....

meqe fjalori i ekonomise tu duk i huaj...

Siamo gocce di un passato
Che non può più tornare
Questo tempo ci ha tradito, è inafferabile
Racconterò di te inventerò per te
quello che non abbiamo...

:wave:
 

Olta

Forumium praecox
Re: Copeza mendimesh....

/pf/images/graemlins/smile.gifkur fillojne te me kendojne e mu zogjte, mos njelte...nejse.
 

Rambla

Primus registratum
Re: Copeza mendimesh....

kisha pi 2 mi, para se te postoja ketu /pf/images/graemlins/laugh.gif

problemi eshte se ne shqipove na i vejne avionat ose ne 10 te darkes, ose ne 5 te mengjesit :mad:

:wave:
 

bebivogel

Forumium maestatis
Re: Copeza mendimesh....

Fillimisht postuar nga Gurax:
[qb] A fairytale! With a waterfall and a water nymph! [/qb]
e pashe ... ishte e mrekullueshme ... thua te kete emer? /pf/images/graemlins/wink.gif
 
Status
Not open for further replies.
Top