Copeza mendimesh...

Status
Not open for further replies.

Vals

Primus registratum
Re: Copeza mendimesh....

Te kishte Anlgishtja nje shprehje te gjetur do arrija te perktheja tamam shprehjen: S'ta kisha borxh! Por nuk kam gjetur akoma si ta shpreh habine, mosbesimin, inatin, ne nje fjali te vetme.
 

doktoresha

Primus registratum
Re: Copeza mendimesh....

eshte nje mengjes si gjithe te tjeret, dhe mendimet po ashtu....ti je me mua si perhere..kaq brenda dites sime,
ishte vetem nje dite, dhe nje nate....dhe bota mori ngjyrat e ylberit papritmas,metropolet u kthyhen ne peisazhe fshatareske...
dhe une mbeta me zemren pas teje....
wellcome to hotel california!!!
 

susana

Primus registratum
Re: Copeza mendimesh....

iku dhe kjo dite! cdo mengjes cohem me shpresen qe kjo dite do jete ndryshe nga te tjerat, qe varacioni do te thyej ate monotonin mbytese. po si per inatin tim ditet fillojne dhe mbyllen te tera njesoj. qe kur hap syt ne mengjes e di shume mire intenerarin tim ditor qe s'ndryshon kurre.e shytur mes rreshtave te gazetes se perditshme zbres nga autobusi pa e kuptuar, tashme stacionin e di permendesh.pastaj ngjis me nxitim shkallet e spitalit, komento analiza.dhe keshtu fillon dita ime. nganjehere pyes veten ku e gjej forcen te cohem nga krevati c'do mengjes kur e di shume mire qe kjo dite do jete si gjithe ditet e tjera. /pf/images/graemlins/frown.gif
 

ladouce2005

Primus registratum
Re: Copeza mendimesh....

FIONA
ti dhe vetem ti mund t'a ndryshosh rrjedhen e diteve te tua...
u'r a smart girl...shpejt find a way te dalesh nga keto mendime /pf/images/graemlins/wink.gif
:wave:
 

susana

Primus registratum
Re: Copeza mendimesh....

thank u LD :kiss: I was feeling a little lonely, it was just one of those days........ but i feel a lot better now /pf/images/graemlins/smile.gif :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: for your sweet baby
 

alinos

Forumium maestatis
Re: Copeza mendimesh....

ca copeza na kane mbetur neper qoshe te erreta dhe dhembin kur rrotullohemi neteve te henes se plote mes carcafeve te bardhe, ndersa nga dritarja e hapur pergjysem fryn fllad lozonjar qe ma hedh perden ne fytyre...
 

true confidental

Forumium maestatis
Re: Copeza mendimesh....

Dicka qe bera bera sot me kujtoi dicka tjeter nga e kaluara dhe me solli nje buzeqeshje ne fytyre,qe e kam ende edhe tani, ishte nje kujtim aq i vockel,por shume i kendshem /pf/images/graemlins/smile.gif ….
E dua boten time, plot fantazi dhe mendime te vockla qe me bejne te buzeqesh …e jam vetem une qe e kam pronesine e tyre ….
 

doktoresha

Primus registratum
Re: Copeza mendimesh....

nuk e di nese do arrij te ti shpreh mendimet e mia te verteta ndonje dite.....sidomos tani qe diteve te tua ketu po ju vjen fundi, kjo ge me shqeteson...
po ja qe nuk mund te ta percjell rrymen e forte qe ti sjell brenda meje....paskam qelluar nul!
te ta shkruaj mendimin e kam me te thjeshte , sepse nuk arrin te shohesh koloritin qe kalon neper fytyren time.
a e di se vendi i pare ne makinen time mbeti i shenjte...fill pas ikjes tende?
do kisha dashur te isha pak me e shpenguar me ty, do kisha dashur dhe te ish nje periudhe tjeter viti per tu takuar me ty....
cdo mengjes ngrihem me nje mendim.....a tja them sot ate qe ai personifikon per mua...
po ti nuk ke krahasim shpirt......
cdo fjale cdo ish e rendomte perpara teje...
love you
 

Sirena

Primus registratum
Re: Copeza mendimesh....

...e keni parasysh kur te gjithe ju thone "Oh ca njeriu i mire qe je...ti meriton kete e ate...je fantastike fare..." dmth te gjitha gjerat me te mira qe do te doje te degjoje nga njerezit...por pastaj shikon qe je serisht vetem...e ndihesh bosh...ska fjale qe te me mbushe boshllekun qe ndjej ne kete periudhe
 

Rambla

Primus registratum
Re: Copeza mendimesh....

..jam habitur perhere nga ato femra qe s'duan femije, nuk i gjykoj absolutisht, thjesht me habisin..kam lexuar dhe degjuar qe disa e konsiderojne femijen nje parazit qe prish trupin e femres :eek: ..une kur shoh nje beb te bukur me duket absurde mos ta duash nje te tille! me kujtohet para ca kohesh mendoja se ishte per te preokupuar te lindesh nje femije ne kete kohe..dhe me ka bere per te menduar nje pjese nga liber i nietzche-s (s'eshte per tu habitur)... pastaj soneti -t e para e shakespearit jane te mrekullueshme.

p.s. çfare mendimesh ne kete ore te nates...se mos mendoj njeri qe kam ndermend gjera te tilla :lol:
 

doktoresha

Primus registratum
Re: Copeza mendimesh....

cfare fati kane keto bjondet me sy bojqielli....
duhet me kalu nje here andej nga parukjeri....po ca ti bej syve....
 

doktoresha

Primus registratum
Re: Copeza mendimesh....

lol........
me keto sy sterre te zinj qe kam.....nuk kam per t'ju afruar kurre freskise se detit qe ajo i ofron me syte e saj....
any way duke ngrene indian food...e gjithfare spicy-sh te tjera...keshtu do te te behen floket te kuqe si puna ime /pf/images/graemlins/laugh.gif :goofy:
:kiss: dhe ty
 

alinos

Forumium maestatis
Re: Copeza mendimesh....

isha nje here ne nje restorant indian, nuk di ku ndoshta Sofie, apo Budapest dhe morrem nje lloj petulle qe ishte e verdhe ne pamje. Nje shoqja ime e futi te teren ne goje dhe ja dhe ulerimes, pastaj qeshem dhe kur u qetesua tha:
"ishte aq djegese sa m'u skuqen dhe floket!" :lol:

Tani asht kuqe me ter men! /pf/images/graemlins/laugh.gif

kurse una isha kuqe, karrot e te ngjashme per nja dy vjet, por kam sy jeshil, kshu qe mund te behem bjonde. E keqja qendron, sic thote nje shoqja ime qe i ka floket me fije te bardha tani, se "fillo e mendon nga pak si bjonde" dhe kjo asht gja e keqe /pf/images/graemlins/laugh.gif
:lol:

p.s. don't worry half of blondes won't get it and half of them will get it wrong /pf/images/graemlins/wink.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

doktoresha

Primus registratum
Re: Copeza mendimesh....

hope they don't get it at all...
oops him at all
/pf/images/graemlins/wink.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

true confidental

Forumium maestatis
Re: Copeza mendimesh....

If you want something badly enough you´ll find a way to get it..... I suppose :angel: .
Nuk eshte asnjehere e lehte, but it would be worthy /pf/images/graemlins/smile.gif
 

alinos

Forumium maestatis
Re: Copeza mendimesh....

Fillimisht postuar nga anadoktoresha:
[qb] copez mendimi eshte dhe kjo : /pf/images/graemlins/laugh.gif [/qb]
oh yeaahhhhhh,
sidomos kur permbyll nje mendim si ai me siper! :rolleyes:
 
Status
Not open for further replies.
Top