Copeza mendimesh...

Status
Not open for further replies.

Danae

Primus registratum
Re: Copeza mendimesh....

po mendoja mbi teorine tende te poleve...terhiqen-shtyhen... nuk me duket fundja te jem pol qe mbart vetem ngarkese pozitive apo vetem ngarkese negative...
prandaj teorine tende e hedh poshte pas nje minut observimi :kiss:
 

Darien

Primus registratum
Re: Copeza mendimesh....

përveç poleve njohim dhe dipole një çift polesh që anullojnë njëri tjetrin nga larg, po bëjnë jetën më interesante nga afër /pf/images/graemlins/smile.gif
 

Hermesss

Primus registratum
Re: Copeza mendimesh....

Kur vajta mbreme tek ai lokal, sec kisha nje parandjenje qe do te te shihja edhe ty. Dhe per dreq, me doli e vertete... Them "per dreq" sepse sapo te pashe tek po hyje e dija qe do me acaronin nervat - sic edhe ndodhi - ajo ecja jote e perhershme me fodullek te brendshem dhe shtremberimi jo tipik i buzeve sa per te thene: "e pe, ja, te salutova...". Je nje person hipokrit, edhe pse gjithmone ke predikuar te kunderten :mad:

Nuk dua te te shoh me per njefare kohe, mos kujto se gjerat harrohen aq shpejt (se per te te falur, nuk e di nese do te mundem, koha do t'a tregoje) :smash:
 

Guest
Re: Copeza mendimesh....

Fillimisht postuar nga Hermes:
[qb] Kur vajta mbreme tek ai lokal, sec kisha nje parandjenje qe do te te shihja edhe ty. Dhe per dreq, me doli e vertete... Them "per dreq" sepse sapo te pashe tek po hyje e dija qe do me acaronin nervat - sic edhe ndodhi - ajo ecja jote e perhershme me fodullek te brendshem dhe shtremberimi jo tipik i buzeve sa per te thene: "e pe, ja, te salutova...". Je nje person hipokrit, edhe pse gjithmone ke predikuar te kunderten :mad:

Nuk dua te te shoh me per njefare kohe, mos kujto se gjerat harrohen aq shpejt (se per te te falur, nuk e di nese do te mundem, koha do t'a tregoje) :smash: [/qb]
shihe dhe schiffoje....sja vlen te acarosh nervat per hipokrizin e disa personave /pf/images/graemlins/frown.gif
 

Guest
Re: Copeza mendimesh....

mendoj se si do vazhdoj aventura e nisur...tani po buzeqesh se me erdhi ne mendje pytja ime "tjeter?".... dhe ti vazhdon te pergjigjesh cdo "tjetre" qe te kerkoj une. dhe kjo mua me jep nje fare sigurie qe ti nuk lodhesh duke mu pergjigjur dhe as nuk merzitesh.
 

Danae

Primus registratum
Re: Copeza mendimesh....

mu kujtua mbreme pyetja qe beja:eek: nane ca don me thane jabanxhi? nuk e kuptoja dot sepse ishte i huaj,e une te huajin nuk e kuptoja,jo-vendali e as kete nuk e kuptoja,si mundej komshija ngjit me ne te ishte jabanxhi kur jetonte ngjit qekur kisha lindur,si mundej te mos ish vendalije kur jetonte ne nje vend me ne pothuaj...e une jabanxhinjte i shikoja me syte e hapuuuur naaaa,thua se ndonjedite do zbuloja ndonje kermill qe levizte si antene cuditshem mbi kokat e tyre...
Vertet me cudi sa ktheja koken pakes djathtas,zgjeroja kendin e kokes me pjesen e tjeter te trupit e vezhgoja jabanxhine...
 

Danae

Primus registratum
Re: Copeza mendimesh....

cuditerisht pa emer...
per te evitu keqkuptime,kij kujdesin te vendosesh edhe emrin,ne paste fill paste edhe fund.
 

albana

Lara Croft
Re: Copeza mendimesh....

Kurre nuk kam ditur te shpreh trishtimin.Kam frike se fjalet refejne vetem per siperfaqen e tij,tradhetojne ate qe ndjej ndaj me mire hesht,e pertyp ngadale derisa te tretet ne shpirtin tim.
 

Kordelja

Valoris scriptorum
Re: Copeza mendimesh....

Ahhhhhhhhhhh si s'kam nje grusht te forte qe t'i bi malit qe s'bzan!!!

Ky mali qe kam perballe e ka fajin!!!
 

gurax

Pan ignoramus
Re: Copeza mendimesh....

.. po u hap mali me dysh.. behen dy male. Gatit dhe grushtin tjeter ne kete rast... :shrug:


------------
"Have I told you lately..."
 

alinos

Forumium maestatis
Re: Copeza mendimesh....

Disa njerez me prekin edhe pa e ditur! Disa me ndryshojne edhe pa e dashur! Disa me lene indiferente!
I guess, I will never be the same again :shrug:

Pervec, spontanitetit :cool:
 

crazy

Primus registratum
Re: Copeza mendimesh....

nuk e a do arrij hipokrizia te zhduket ndonjehere?jam e zhgenjyer se te gjithe vetem me kane bere keq e nuk di a ja vlen kjo bote me njerez te tille?nuk duhet te jem me shume e sinqerte e cdo gje do te jete me e lehte.nuk e di.........nuk e di........... :shrug:
 

Alanis

Primus registratum
Re: Copeza mendimesh....

do doja qe keto 2 muaj te mbaronin sa me shpejt
do doja te ikja nga ky ferr me emrin shqiperi
do doja qe kjo nightmare te mbaronte
do doja qe kurre te mos fillonte
 

Darien

Primus registratum
Re: Copeza mendimesh....

Fillimisht postuar nga alinos:
The biggest news this week is the entry of Venus into MY romance sector on Saturday... I am throwing a party on Saturday /pf/images/graemlins/laugh.gif
where's my invitation to this party?
/pf/images/graemlins/frown.gif
:wave:
 

Danae

Primus registratum
Re: Copeza mendimesh....

I was writing but i couldn't finish the phrase so what was going to express myself became just a stupid word to hide what i really think,what i really feel.
...listenig you talking about all what we love....is amazing,but i cannot hide that... that...I'm really proud of you,or i really love your way of being.
 

moonlight

Primus registratum
Re: Copeza mendimesh....

Po mendoja c'me ben te vecante mua qe ti me don kaq fort.
S'e di jo, por me mire keshtu se po ta dija do perpiqesha me shume nga cduhet, e ti s'i ke qejf artificialet.
....mbase me don ngaqe jam e natyrshme?, vetvetja?, ...hmmm me bere te dihem self- conscious tani.
C'pate mi goc qe mendon kaq shume!
 

Danae

Primus registratum
Re: Copeza mendimesh....

ne te dy e kemi biseduar dhe ja tani e gjej ketu prane meje qe me kerkon ti mesoj gjuhen...
do doja te ta them po fundja je shume larg,me pare do rezistoj te mos pergjigjem rrufeshem...
ke parasysh kur ngjarjet perseriten me njerez te ndryshem po menyra e veprimit e tyre nuk ndryshon...
ne ate vend.
 
Status
Not open for further replies.
Top