Copeza mendimesh...

Status
Not open for further replies.

Guest
Re: Copeza mendimesh....

.....ej,... do vish ne kinema?
wow,nice! patjeter. po ca filmi ?
....me racizem.....bla bla bla
/pf/images/graemlins/frown.gif sma ka qejfi te shikoj nje fil te trishtuar sonte.doja smth funny.ama...
si kuptoj as momentet qe po jetoj.me kalojne kaq shpejt para syve sa cdo gje me duket e pajetuar kur kalon.
Edhe ato zenkat me ..., nuk me peqejne.dua nje cike qetesi :shrug:
 
I

insane

Guest
Re: Copeza mendimesh....

ka disa nete qe nuk mendoj asgje tjeter vecse ardhjen e saj, edhe ne gjum jam ne pritje...

Nuk shtyhet koha keshtu!!!
 

Guest
Re: Copeza mendimesh....

Copa copa mendimi im eshte , Mos gjykoni asnje shihni veten tuaj /pf/images/graemlins/wink.gif
 

moonlight

Primus registratum
Re: Copeza mendimesh....

...s'ka me kurrkund rregull, pervecse ne trurin tend te thjeshtezuar... hic, leje kohen te haperdehet gjersa te lidhet ne gonxhe me vetveten; pastaj le te humbase kohen e vet duke u sperdredhur gjersa gjarpri te te mbeshtillet rreth fytit si lak rreshkites ...po te perpeliten kembet, kujdes...
 

Danae

Primus registratum
Re: Copeza mendimesh....

nuk dua t'i le fjalet jashte meje,fjala ka peshen e saj e une nuk dua qe te humbasi.jo kesaj here,jo me me ty,mgjs kemi kaluar kaq shume e jemi akoma ketu,serish se bashku dore per dore,serish miq me te qeshura e me shaka.
Ne jemi... njerez pa definicion.ne te definuarin do humbja shume nga rrezatimi qe shkelqen jashte nga dielli yt i brendshem.
Jemi individualiste,jemi te lire.
shkronjat nderthurin kushedi sa fjali qe nuk jane
mjaftueshem te pershtatshme te shprehin mirenjohjen,lehtesine,respektin,deshiren,etjen per jete qe mbartim.
Ti je... ti!
kaq i definuar sa nuk mund te te mbeshtjell ne nje fjale,ne nje fjali ne nje shkrim,nuk mund te te rendis fjale,dicka pa te humbur,ti je si liria,me je i shtrenjte.
Ti je hutimi im,ti je miku im.
Une i besoj miqesise sone,kete po, di ta them.
 

Danae

Primus registratum
Re: Copeza mendimesh....

chiara me permend ekstremet,e ka te drejte,vije te mesme nuk ka,tek sot gjithcka me duket asgje,gjithcka varet nga berthama.
 

loaded

Primus registratum
Re: Copeza mendimesh....

E di si me pelqen mua?Me nje pale çizme te bardha,fund te zi,xhakete lekure te bardhe,dhe kapele te zeze.Te presi atje te porta e kinemase si ato kukullat e trishtuara qe harrohen nga femijet.Te shikoje gjithe ndrojtje çdo te panjohur qe afrohet.Te shohe oren,t'i rritet ankthi tek degjon sinjalin e gjate ne telefonin qe s'pergjigjet.S'ka gje me te bukur se nje kukull e deshperuar,qe ne çast i iluminohet fytyra...
 

Diddy19

Su@mi
Re: Copeza mendimesh....

Jemi shoke po shume me shume se shoke ..dhe menyra se si me qun me pelqen.Me vjen mire per konfidencen qe kemi bashke:edhe pse nuk di ne c'sirtar duhet te ti ve bluzat s'do te thote qe nuk te njof.Me pelqeu edhe keshilla jote mbi furcen e dhembeve:qe neser do te blej nje te dyte dhe ta le ne shpi tende.Pak nga pak do trasferohem perfundimisht!Do jete bukur! /pf/images/graemlins/smile.gif
 

Danae

Primus registratum
Re: Copeza mendimesh....

nuk shkul dot nga mendja dicka,apo shume cka.
me vjen keq,shume keq,por nuk eshte mjaftueshem.
nderthurja e mendimeve te mia nuk eshte vetem nje alternativ.
e cfare mund te bej une kesaj radhe?? Asgje,atehere le te merrem me vogelsira per te mos e ndier veten te padobishme atehere kur duhem vertet.
une jam...,jam ketu,po pres te degjoj emrin tim,nuk afrohem dot vetem nga fakti se mbase te me shohesh perballe teje do te ligeshtonte,nuk ka asgje te me ligeshtoje me shume se fakti qe mendon se njehere te vetme nuk ishe i zoti mjaftueshem,per mua ti je me i dashuri,thuama emrin te lutem...therritme...
 

albana

Lara Croft
Re: Copeza mendimesh....

Shpesh e kisha pyetur veten po sikur...dhe asnjehere nuk i dhashe nje pergjigje.Kaq te ngjashem une dhe ti sa kuptojme njeri-tjetrin dhe pa asnje fjale te thene a peshperitur.Te njejta gabimet, te njejta pasionet, te njejta deshirat, te njejta besimet e mekatet...Se nuk kemi frike nga gjykimi,rrefimet gjejne mirkuptim mes nesh.Heshtje.Ndoshta me mire keshtu.E di qe edhe haresen e kemi te shpejte ne te dy...porse kur te shohim njeri tjetrin ne sy ne gjithmone do kujtojme. :kiss:
 

loaded

Primus registratum
Re: Copeza mendimesh....

E di si me pelqen mua?Ta shoh te sillet si indiferente.Ta shoh si tradhetohet nga shikimet instiktive,ta shoh si bie pre e vetvetes me ato sjelljet e rafinuara.Ta shoh si perpiqet te krijoje situata dhe imazhe te rreme,si mundohet te nxise lakmine time,si mundohet te terheqi shijen e holle.Ta shoh si detyron veten te kete ate modestine e genjeshtert qe s'i shkon fare.Ti shoh ne fytyre ate ndjenjen qe e di qe mund ti genjeje te gjithe,por mua kurre.Ta shoh te sforcuar ne ate qetesine dhe kenaqesine e vet.Ti lexoj tek syte,boshllekun,qe kerkon ta mbushi por qe nuk arrin.Ta shoh tek kontrollon gjithçka deri sa muzgu e mbulon.Ta shoh si reziston,si gerryen ato rezervat e fundit qe pret ti rigjeneroje.Ta shoh si vishet,dhe si u buzeqesh komplimentave te njerezve prej letre.Ta shoh si ul koken.Ti shoh bindjen ne sy qe s'ka per te ma dhene kenaqesine qe ta shoh te dobet.Ta shoh te dorezuar perpara fjalekryqit.Ta shoh me nje pale çizme te bardha,fund te zi,xhakete lekure te bardhe,dhe kapele te zeze.Te presi atje te porta e kinemase si ato kukullat e trishtuara qe harrohen nga femijet.Te shikoje gjithe ndrojtje çdo te panjohur qe afrohet.Te shohe oren,t'i rritet ankthi tek degjon sinjalin e gjate ne telefonin qe s'pergjigjet.S'ka gje me te bukur se nje kukull e deshperuar,qe ne çast i iluminohet fytyra...Ti them:Hajde pak ktu hajde!Ta kap te faqja dhe ti them Bravo,Bravo...!
E di si me pelqen mua?Ti them:Jo,jo,akoma,akoma..."
 

Danae

Primus registratum
Re: Copeza mendimesh....

ma dai... tante di quelle cavollate che ora capisco che la differenza nella distinzione è essenziale.
...ne koken time yllo,po une poshte tavanit nuk mund te pranoj asgje,si te them po ec me tehun ne fyt,e nuk mohoj se eshte stresuese por edhe e domosdoshme.30.
 

Diddy19

Su@mi
Re: Copeza mendimesh....

Urrej te pres...sepse ne momentet e pritjes une bej vetem ate ...pres!Nderkohe qe tundimet nga jashte jane mbytese...Urrej kur shoqja jote me shikon nga lart poshte,aq me teper kur di te kete thene se me ka frike.Dua te kem siguri,e pres nga ty ,e pretendoj!Rreth e rrotull flitet per ty...Pelqehet "leggerezza" jote (sic thote Kundera)ne te jetuarit te jetes,e si rrjedhoje ata as qe e imagjojne ate te nderthurur me ate te nje personi tjeter..aq me teper timen.S'dua te mundohesh t'i bindesh te tjeret...dua qe me pare te me bindesh mua!Me pas ma ler te gjithen mua.Me ne occupo io!
 

Guest
Re: Copeza mendimesh....

Dergoji nje PM /pf/images/graemlins/wink.gif jashte teme!!
 

Danae

Primus registratum
Re: Copeza mendimesh....

sonte dole,tek une mendoja se nuk duhej,sapo ktheva krahet kisha ne vete nje ndjenje qe ti nuk kupton dot,e une nuk ia sqaroj dot askujt.
duhet te filloj ta bej.
 

Goca

Primus registratum
Re: Copeza mendimesh....

Cfare do te besh mojjjjjjj? /pf/images/graemlins/laugh.gif

Nese s`po ja var njerezve , nuk eshte sepse s`i dua e s`i mendoj. Jam thjesht pak e lodhur , ndoshta e stermunduar. E kur fjalet godasin senset e mia, mua me fluturon mendja ne sa e sa episode te vjetra, dis aprej te cilave i kaluam bashke. Eksploruesja e vogel po merr guxim e po shendrohet, por nuk po harron te shikoje prapa e te kujtoje. E di qe tani ato kujtime e bejne te hedhi lote shpesh?!
Ndoshta jo, as qe i shkon nder mend kujt. Do shtihem edhe sot me koken mbi jastek e perseri do kerkoj imazhet e mia. Pastaj do i ngaterroj me te tanishmet e do me behet perseri nje lemsh ne koke , si cdo nate.
Me jep pak fare rendesi dreqi e mori, ose po deshe mos me jep me , po te pakten me flit. Me mungojne lloqet e kota ne telefon e zenkat mbi tonin e zerit.
 

Danae

Primus registratum
Re: Copeza mendimesh....

Fillimisht postuar nga Penelat e Gogut:
[qb] Cfare do te besh mojjjjjjj? /pf/images/graemlins/laugh.gif

Eksploruesja e vogel po merr guxim e po shendrohet, por nuk po harron te shikoje prapa e te kujtoje. E di qe tani ato kujtime e bejne te hedhi lote shpesh?! sweety :kiss:

Me jep pak fare rendesi dreqi e mori, ose po deshe mos me jep me , po te pakten me flit. Me mungojne lloqet e kota ne telefon e zenkat mbi tonin e zerit. [/qb]
ceshtje kohe e gjithcka ka zgjidhjen e duhur,malli eshte gerryes e di,por bej eksplorimin tend deri ne fund,eshte e kote te humbasesh kohe duke mendu per nje cast larg e duke mendu per eksplorimet nje cast me vone.
duaje momentin tend.
te puth shpirt.
p.s ca do bej une??
duhet te flas,po te flas,jo te rri ne heshtjen time medituese,te kerkoj te di reagimet,duhet te flas e pike,problemi eshte se cfare do me mungoje mua pasi te flas... /pf/images/graemlins/wink.gif kjo me ben te hesht :confused:
 
Status
Not open for further replies.
Top