Copeza mendimesh...

Status
Not open for further replies.

Danae

Primus registratum
Re: Copeza mendimesh....

hall me qa e hall me qeshe...
/pf/images/graemlins/laugh.gif merr nje kuti lapsash e vizato sailorin me anijen e vet /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

albana

Lara Croft
Re: Copeza mendimesh....

...kur te deshiroj ty e di qe eshte si te deshiroj shkaterimin tim, e prapeseprapi do doja te ishe ketu me mua. nuk e kuptoj veten nganjehere...zemer e cakerdisur e llogjike e forte.kombinim helmues...
 

bebi

Primus registratum
Re: Copeza mendimesh....

U perpoqa e u mundova po nuk arrita me e gjete se ca e mundote sot oqeanin...
Ne fillim mendova se ishte i nevrikosun, po jo... dallget e tij e perkedhelnin lehte bregun, ne forme peraqfimi.
Ishte i lumtun? I eksitum?
Ajo ishte zgjidhja e dyte qe mendova, por sa her qe zhytsha kryt ja ndisha gjemimin n'zemer.

Sot per here t'pare se kam pas frike peshkaqenin.
Kam notu deri larg, atje ku nuk duhej. Oqeani ishte shum ndryshe sot, ishte melankolik...
 

albana

Lara Croft
Re: Copeza mendimesh....

Vetem ideja se mund te kete peshkaqen diku rrotull do me bente te notoja vetem ne pishine nga frika.
 

Guest
Re: Copeza mendimesh....

Po qe sfal dhe nese nje dit do me lutesh un prap ste fal .
 

Danae

Primus registratum
Re: Copeza mendimesh....

Pertej...
Pertej gjithckaje...
Ne emer te ciles arsye??
Ja Emrin Tend e shoh tejmane mjegulles mbi sy,tek lutem per cfare kam te shtrenjte.
Pse te vetmen here qe e ndiej tamam nuk e them dot...
ti me mesove me te miren e tashme une nuk i afrohem asaj cfare nuk eshte jotja.
 

Diddy19

Su@mi
Re: Copeza mendimesh....

Nevoje per t'i vu gjanat ne vendin e vete kjo e jemja?? Them se jo,gjithcka ne kuadrin e sloganit te Birres Moretti...Ka kohe qe gjanat jane ne vendin qe u takon;variacioni me pelqete,po kur s'shkon s'shkon.Ishte dicka superiore ajo qe kishte caktu pozicionet qysh ne fillim,ishte ajo qe i nderroi nje here,prape ajo qe beri retromarcia.Tani duhet pak sprint...ah sikur te ngjitej e tatepjeta me marshin e dyte gjithmone!!!
 

qartesia

Primus registratum
Re: Copeza mendimesh....

Copeza mendimesh....


...dhe te ngrihen qimet perpjete( se çfare qimesh e gjeni vet ju) kur shikon qe pergjigjet jepen sikur te jemi tu zgjidh ndonji matematikor.

..bukuria eshte keshtu thote dikush...ose ndryshimi ndermjet prostitutes dhe kurves eshte ky..., pergjigjet nji tjeter,thote ate qe ja pret mendja te shkretit.
Kur ja pret toç kompetenti: Jo,nuk e keni gjetur(a thu do gjenin zgjidhjen e ndonji problemi),ja jua shpjegon lal-toçi juve ekzaktesisht se si eshte pergjigja,ja sa te lexoj njiçik enciklopedite dhe e keni pegjigjen tak-fak.

Na mbyten kompetentat ketu ne internet.Kompetenta arti,shkence,filozofie e te gjitha fushave qe mund te shkoj mendja.

Kaq copeza medimesh kisha per kesaj radhe, heres tjeter do i fus nja dy dopjo te mira qe te me kujtohen me shume copkeza.


Ps.hera e dyte qe i postoj keto,shpresoj qe te mos editohen.
 

Danae

Primus registratum
Re: Copeza mendimesh....

Fillimisht postuar nga qartesi:
[qb] Copeza mendimesh....

Ps.hera e dyte qe i postoj keto,shpresoj qe te mos editohen. [/qb]
shkrimet tek vrojtimet ishin tendencioze prandaj i fshiva une.
kete ketu nuk di gje.
me bie ne sy fakti se nuk dukesh i ri ne manovrimin e tastieres aq sa e thote numri jot i anetarit,mgjth mbase duhet menduar qe gjithsecili eshte origjinal ne menyren e hyrjes ne skene.
 

Presidenti

Forumium maestatis
Re: Copeza mendimesh....

Nice insanlar gordum, ustunde elbise yok!!!

Ve nice elbiseler gordum...içinde insan YOK!
 

qartesia

Primus registratum
Re: Copeza mendimesh....

Fillimisht postuar nga Iola:
[qb]
Fillimisht postuar nga qartesi:
[qb] Na mbyten kompetentat ketu ne internet.Kompetenta arti,shkence,filozofie e te gjitha fushave qe mund te shkoj mendja.
Ps.hera e dyte qe i postoj keto,shpresoj qe te mos editohen. [/qb]
Kete e fshiva une ...per te njejten arsye por meqe gjate nates ky cop mendimi nuk te ka lene rehat atehere po e leme kete te dyten qe tu tregojme dhe te tjerve se sa kompetent/e je ti...

ps.ketu mbyllet debati,perdor pm nese ke dicka [/qb]
Debati mbyllet :eek: ,une nuk po bej debat thjesht po hedh mendimet e mija dhe me duket se ketu secili hedh mendimet e veta dhe keto nuk eshte e thene qe te jene te njejta me te tuat.
Te thuash qe ne internet ka njerez te pa afte qe hiqen si kompetenta,dhe aq me teper te mos permendesh edhe emra ,qeka debat,me duket pak si e çuditeshme.


Mendimi im nuk eshte i njejte me te tendin kaq mund te them,ti duhet ta respektosh pavaresisht se nuk je dakort,mund ta kundershtosh ,po,se eshte e drejta jote por jo ta fshish sikur ai te mos ekzistonte.

Ne kohen e dulles me kujtohet salla qe çohej e gjitha ne kembe dhe duartokiste çdo person qe hipte dhe fliste ne tribune,pavarsisht se ai mund te thoshte plot budallalleqe.
 

Presidenti

Forumium maestatis
Re: Copeza mendimesh....

Fillimisht postuar nga Nahar:
[qb] Nice insanlar gordum, ustunde elbise yok!!!

Ve nice elbiseler gordum...içinde insan YOK! [/qb]
s'desha te ishte atje mes lomshit te sherrit!
 

qartesia

Primus registratum
Re: Copeza mendimesh....

Fillimisht postuar nga Scent:
[qb]
Fillimisht postuar nga qartesi:
[qb] Copeza mendimesh....

Ps.hera e dyte qe i postoj keto,shpresoj qe te mos editohen. [/qb]
shkrimet tek vrojtimet ishin tendencioze prandaj i fshiva une.
kete ketu nuk di gje.
me bie ne sy fakti se nuk dukesh i ri ne manovrimin e tastieres aq sa e thote numri jot i anetarit,mgjth mbase duhet menduar qe gjithsecili eshte origjinal ne menyren e hyrjes ne skene. [/qb]
Verej se per disa AF-ja eshte fillimi dhe fundi i gjithshkaje,aq sa mendojne se tastieren mund ta mesosh vetem ketu ne AF.
 

Presidenti

Forumium maestatis
Re: Copeza mendimesh....

Fillimisht postuar nga Nahar:
[qb]
Fillimisht postuar nga Nahar:
[qb] Nice insanlar gordum, ustunde elbise yok!!!

Ve nice elbiseler gordum...içinde insan YOK! [/qb]
s'desha te ishte atje mes lomshit te sherrit! [/qb]
...la vita e fatta di priorità!
 

Danae

Primus registratum
Re: Copeza mendimesh....

tema e vrojtimeve ka nje rresht me siper /pf/images/graemlins/smile.gif
dufi ka derman kur shfryhet...
he ihere,pa te keq e me shume shaka.

...gurgullima e ujit ne fontane terheq drejt atij vend,njefare rehatie qe te con ne ndryshkje.neser...
 

Danae

Primus registratum
Re: Copeza mendimesh....

E dashuruar pas dashurise sepse e dija se kur ta takoja do kisha dashuruar vetem ate gjithmone,kudo dhe kurdo... edhe ndersa po e kerkoja.
c'mendime me sjell kjo melodi...me ben te besoj ne enderra e me ringjall gjuhen brenda meje,tashme poezite dua t'i lexoj shqip.
 

Danae

Primus registratum
Re: Copeza mendimesh....

me tradhetoi fytyra,me tradhetoi padashur...po njefare ngjyre e kuqerremte me kish mbuluar.
vishnje,po them.
 
Status
Not open for further replies.
Top