Copeza mendimesh...

Status
Not open for further replies.

Ema

Goddes
Re: Copeza mendimesh....

Me kujtohen sot histori meteoresh.Shkak eshte ajo kenga shkodrane qe thote:"je meteor,nuk behesh yll".
...po shemben idhujt do thoshte nje shkruese e diapazonit /pf/images/graemlins/smile.gif
 

Ema

Goddes
Re: Copeza mendimesh....

Ah,sapo zbulova me hidherim se edhe nje tjeter njeri ju shtua listet se mashtrueseve /pf/images/graemlins/frown.gif .
Pfffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffff
 

Kordelja

Valoris scriptorum
Re: Copeza mendimesh....

Kam kohe qe nuk qullos gje, vetem pritje te gjata dhe mveshje enderrimtare qe i bej minutave qe i numeroj pa turp dhe gezohem kur shkojne, me afrojne me dicka qe ende nuk e di se c'eshte.
E thith driten e larget dhe perpiqem te ngrohem me te, po afrohet.
Ndodhem ne absurdin koordinativ...edhe per pak!
 

Le_Routard

Forumium maestatis
Re: Copeza mendimesh....

Fillimisht postuar nga Ema:
[qb] Ah,sapo zbulova me hidherim se edhe nje tjeter njeri ju shtua listet se mashtrueseve /pf/images/graemlins/frown.gif .
Pfffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffff [/qb]
Kusht te ka rrejt ty mi zemer? A tu ka bo lista gjat mi? Me qafsh me thuj kush te ka rrejt ty qe ta rrej dhe una!

/pf/images/graemlins/laugh.gif

:kiss: mos u merzit se rrena i ka kembet e shkurtra thot populli. /pf/images/graemlins/laugh.gif

Mos u merzit se nuk prishet jeta nga nje rren /pf/images/graemlins/smile.gif
 

arbi

Primus registratum
Re: Copeza mendimesh....

Fillimisht postuar nga Ema:
[qb] Ah,sapo zbulova me hidherim se edhe nje tjeter njeri ju shtua listet se mashtrueseve[/qb]
/pf/images/graemlins/frown.gif eshte e gjate kjo dreq liste :rolleyes:
 

Petroninsja

Primus registratum
Re: Copeza mendimesh....

..me vjen te qesh edhe te qaj... te qesh nga gjendja ime e mjerueshme ku rri dhe as qe mundohem te ngrihem nga ky vend ulur ketu... te qaj sepse skam shume ne dore te ndryshoj disa gjera qe kane marr fatin e tyre ne duar te nje personi te trete... E keni provuar me pare ndjenjen e pafuqise te beni dicka? Te keni aq shume deshire te zjarrte, tju shoqeroj ne cdo moment te dites, nates dhe pamundesia per ta bere realitet eshte si nje fllusk sapuni qe sapo krijohet cahet me nje zhurme tronditese...Kartat e telefonit shtohen ne vargun e tyre, ja kane kaluar tashme gjerdanit po shkojne drejt trajtes se nje udhe pa mbarim... mbase nje dite do qesh bashke me te, tek shoh ate varg te gjate kartash telefoni qe sado percjellin zerin tim pertej ketij oqeanit te madh prape sma shuajne mallin... zeri i tij vjen dobet.. ndonjehere i forte por smund te imagjinoj syte e tij, cforme kane marr, a lotojne ndopak apo thjeshte nje imazh fiks i prere si nje fotografi.. Ndonjehere me ze frika se po ja harroj fytyren.. nxjerre me mllef dhe inat albumin dhe dehem mbi shikimin e tij atje ne fotografi, mundohem te ngrohem te jap shpresa por.... eshte therrese.. realiteti i tanishem, me duket sikur jetova nje enderr dhe u cova serish ne nje mengjes te ftohte vjeshte me shi... shikoj pertej dritares dhe me duken larg ato dite vere kur ishim bashke... dhe une serish qaj e qesh njekohesisht......Uroj te mos zgjas shume se jam shume e lodhur s'dua me pritje te tmerrshme ku ndonje dite do plas si qelqi dhe ai te ndjej ne duarte e tij nxehtesine e aktit tim final.... e ironia e fatit pfffffff pune minutash.... CESHTJE KOHE.................. /pf/images/graemlins/frown.gif
 

Ema

Goddes
Re: Copeza mendimesh....

Fillimisht postuar nga LR:
[qb]
Fillimisht postuar nga Ema:
[qb] Ah,sapo zbulova me hidherim se edhe nje tjeter njeri ju shtua listet se mashtrueseve /pf/images/graemlins/frown.gif .
Pfffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffff [/qb]
Kusht te ka rrejt ty mi zemer? A tu ka bo lista gjat mi? Me qafsh me thuj kush te ka rrejt ty qe ta rrej dhe una!

/pf/images/graemlins/laugh.gif

:kiss: mos u merzit se rrena i ka kembet e shkurtra thot populli. /pf/images/graemlins/laugh.gif

Mos u merzit se nuk prishet jeta nga nje rren /pf/images/graemlins/smile.gif [/qb]
Jo re se nuk merzitem,njerezit i kane gjonat per veten,jo per mu.
 

Ema

Goddes
Re: Copeza mendimesh....

FUND

Meteori ra ne toke dhe u shua,ju thyen turinjte /pf/images/graemlins/laugh.gif !

Te na rrojne te tjeret!
 

alinos

Forumium maestatis
Re: Copeza mendimesh....

:eek:

Ktu cope cope mendimet... e mendjes i jep fund kur pranon dogma, kur mufatesh dhe kur vdes. I hope none is the case :shrug:

E di! Jam jashte kontekstit! Me duhet nje update version :rolleyes:

p.s. not really!!!
 

Danae

Primus registratum
Re: Copeza mendimesh....

hapi krahet te me presesh mik i dashur,ti qe me ke qene gjithmone prane,ti qe ishe ne cdo moment mblidhme copezat pas vetehedhjes,ajo tha se ish tragjike,tragjike eshte vetmia,ndersa une te kam ty.
le te dalim ne piazza dhe ti kendojme kohes se embel qe vate e do vije.
ode miqesise se lashte,bashke ne cdo situate.
pritme i dashuri melhiades.
 

moonlight

Primus registratum
Re: Copeza mendimesh....

Si pjellen e lopes
une ha dhe poezite;
Ca ngecin nder dhembe
ca dot s'i pertype.

p.s. vij fresko pas faqes se letersise :book:
 

Danae

Primus registratum
Re: Copeza mendimesh....

sot te shihja e thoja O Zot faleminderit qe e ke krijuar kaq te mire e kaq te brishte,ne pese minutat tone te takimit te djeshem ishe kaq euforike e sot ishe kaq e embel ulur si dikur apo si perhere,fytyra jote ka nje njomesi prej zambaku,ashtu si fytyra e saj ka shkelqimin e vesez se mengjesit e ashtu si fytyra e saj eshte me e ebmla ne bote,ashtu si fytyrat e tyre ne shikimin e bute mbartin boten ne nje fjale qe te drejtohen,e ku ka me bukur se ju qe jeni thesaret e mia me te shtrenjta,e kujt ia dedikoj une tjeter falenderimin qe u kam,ja tani do u marr ne tel e do u them naten e mire,e ne zemren time do ndiej dashurine e gjithe botes,ju dua...
 

Danae

Primus registratum
Re: Copeza mendimesh....

ne mendjen time perplasen dallget furishem,mbremjet ne rere,pijet ne dore,miqte e dashur e tinguj muzike.
sa larg jane ato tashti...
 

Danae

Primus registratum
Re: Copeza mendimesh....

iluzionet,flas per te miat,i shoh si te ishin kendveshtrime te ndryshme,e mendoj se nganjehere nje pike referimi eshte e domosdoshme ta kem.
 

Presidenti

Forumium maestatis
Re: Copeza mendimesh....

ciò che uno desidera è piu importante di ciò che uno ha, per capire com'è fatto !

ed è questo il problema!
 

Danae

Primus registratum
Re: Copeza mendimesh....

allora io come del resto tu desidero il mondo,ma i desideri cambiano come le foglie d'autunno,è l'albero che rimane lo stesso mio caro.
c'è come me qualcuno che desidera il mondo,ma dammi tu la definizione del mondo e stai a sentire la mia di definizione,forse scopriamo che io il mondo c'e l'ho di già e forse scopri anche tu che tu sei il mio mondo.
 
Status
Not open for further replies.
Top