Cfare kane te perbashket krishterimi dhe islami?

scadarsko

Locus omnem
shkurt e per humor...mes dy feve ka te perbashket,prifti ka gjith ato murgesha e hoxha ka gjith ato gra.e po te dy kur zemerohen shpallin lufte vetem per femra.
 

scadarsko

Locus omnem
Me shume se mediat nuk ta shpelane sot askush tjeter trurin...
tash andej k
mos harro se permes medias shume fetare transmetojne informacionet e manipuluara tek trushpelaret e tjere...
kam nje shok i cili shkon tek ato evangjelistat,e nje dite ra fjala e internetit dhe kassinove.feja tyre e konsideron internetin si shenja sataneske,dhe shifra e rouletave 666 po dhe ato na qenkan dreqi....e une ju pergjigja,mire atehere meqe na qenka interneti shenja e djallit,perse exsistojn kopje te bibles dhe kuranit ne kete rrjet?
ee more njerez feja vetem kerkon te krijoje perde te zerza ndaj shikimit njerezor.
 

HipHop-Girl

Papirus rex
tash andej k

kam nje shok i cili shkon tek ato evangjelistat,e nje dite ra fjala e internetit dhe kassinove.feja tyre e konsideron internetin si shenja sataneske,dhe shifra e rouletave 666 po dhe ato na qenkan dreqi....e une ju pergjigja,mire atehere meqe na qenka interneti shenja e djallit,perse exsistojn kopje te bibles dhe kuranit ne kete rrjet?
ee more njerez feja vetem kerkon te krijoje perde te zerza ndaj shikimit njerezor.

Hahahaha Scadarsko , i madh je.
Mjafton te hapesh Youtube ke ca vidio ne shqip per islamin , krishterimin...Pyetje pergjigje.
Janee te tmerrshmeee!!

Madje dhe muziken e cilesojne si te djallit :mad:@
 

HipHop-Girl

Papirus rex
ato kan fillu me pas frig hijen e tyre diten jo ma naten nga mashtrimet qe kan bere prej shekujsh...
...Feja është kryevepra e artit të stërvitjes së kafshëve, sepse stërvit njeriun në atë se çfarë duhet të mendojë.

— Artur Shopenauer

Feja është krijuar nga njeriu për të kontrolluar individët mendjedobët, sepse në kohë mizorish dhe dëshpërimi këta e marrin fuqinë në numër.
 

hareid

Papirus rex
Mvaret se kush sa ka lexuar dhe sie e kupton fene. Nese dikush shkruan vetem me te degjuar, ose vetem duke lexuar shkrime antifetare, atehere edhe komentet jane te nivelit te tille.
 

hareid

Papirus rex
...Feja është kryevepra e artit të stërvitjes së kafshëve, sepse stërvit njeriun në atë se çfarë duhet të mendojë.

— Artur Shopenauer

Feja është krijuar nga njeriu për të kontrolluar individët mendjedobët, sepse në kohë mizorish dhe dëshpërimi këta e marrin fuqinë në numër.

Mos mizorit e luftes se pare se dyte boterore, bombat atomike ne Hiroshime Nagasaki, luften me miliona viktima ne Vietnam, miliona viktima nen regjimin komunist te Stalinit, Mao-s etj.etj i ka filluar feja duke va shpela trurin mendjedobeve???
 

HipHop-Girl

Papirus rex
Mos mizorit e luftes se pare se dyte boterore, bombat atomike ne Hiroshime Nagasaki, luften me miliona viktima ne Vietnam, miliona viktima nen regjimin komunist te Stalinit, Mao-s etj.etj i ka filluar feja duke va shpela trurin mendjedobeve???

Po SKA LIDHJE FARE KJO GJE. Se per lufte ke dhe luftrat fetare?!
TI QE JE Mysliman ik ne Arabi he burre i dheut meqe i beson kaq shume shko ne turqi apo ku ta di un vec mos na cani drrasat me keto arsyetimet e juaja , e me keto ndjenjat prej shenjetori....
 

HipHop-Girl

Papirus rex
S'na duhet gjâ feja.
Na duhet qytetnija, policija, xhandarmërija. Mos i besoni priftit! Mos i zeni besë hoxhës! Hoxha ju rren; prifti ju shet.
Ah! Ktà derra! Ktà domuza!... Veç me rrjepë popullin! Ká mbarue sod koha e tyne.
Qe, pra, se kush janë rreziku mâ i madhi i Shqipnís: vagabondat, sallahanat, rrugaçat. Gjergj Fishta më 1921
 

HipHop-Girl

Papirus rex
S'na duhet gjâ feja.
Na duhet qytetnija, policija, xhandarmërija. Mos i besoni priftit! Mos i zeni besë hoxhës! Hoxha ju rren; prifti ju shet.
Ah! Ktà derra! Ktà domuza!... Veç me rrjepë popullin! Ká mbarue sod koha e tyne.
Qe, pra, se kush janë rreziku mâ i madhi i Shqipnís: vagabondat, sallahanat, rrugaçat. Gjergj Fishta më 1921
 

scadarsko

Locus omnem
S'na duhet gjâ feja.
Na duhet qytetnija, policija, xhandarmërija. Mos i besoni priftit! Mos i zeni besë hoxhës! Hoxha ju rren; prifti ju shet.
Ah! Ktà derra! Ktà domuza!... Veç me rrjepë popullin! Ká mbarue sod koha e tyne.
Qe, pra, se kush janë rreziku mâ i madhi i Shqipnís: vagabondat, sallahanat, rrugaçat. Gjergj Fishta më 1921
bravo!
 

HipHop-Girl

Papirus rex
S'na duhet gjâ feja.
Na duhet qytetnija, policija, xhandarmërija. Mos i besoni priftit! Mos i zeni besë hoxhës! Hoxha ju rren; prifti ju shet.
Ah! Ktà derra! Ktà domuza!... Veç me rrjepë popullin! Ká mbarue sod koha e tyne.
Qe, pra, se kush janë rreziku mâ i madhi i Shqipnís: vagabondat, sallahanat, rrugaçat. Gjergj Fishta më 1921
 

scadarsko

Locus omnem
Mos mizorit e luftes se pare se dyte boterore, bombat atomike ne Hiroshime Nagasaki, luften me miliona viktima ne Vietnam, miliona viktima nen regjimin komunist te Stalinit, Mao-s etj.etj i ka filluar feja duke va shpela trurin mendjedobeve???
lufta e shejte ishte e para ,para se te fillonin luftrat nacionale clirimtare.....shikjo lajmet ne top channel si jan arrestu hoxhallar n tirane qe kan organizu dergime djem shqiptar ne luften ne siri...
 

HipHop-Girl

Papirus rex
lufta e shejte ishte e para ,para se te fillonin luftrat nacionale clirimtare.....shikjo lajmet ne top channel si jan arrestu hoxhallar n tirane qe kan organizu dergime djem shqiptar ne luften ne siri...


nji menje paskemi qene .... sa deshta me ja hedh me link ketu kte informacion... baaah sa si durooj ato mjekrroshat ninxhat
 
Top