Cameria

dionizi

Primus registratum
Re: Cameria

nje nga eksperiencat e mia ne vitet 1990-1991 ne kamp te refugjatve ne prevez gjith policet civil ishin cam dhe flisnin shqip dhe ata na e nxin jeten dhe frika eshte nje ndjenj qe vetem tek te vdekurit nuk egziston sic eshte ne shqiperin e sotme qe jetojn me lepur ne bark dhe me verdhez ne melci dhe te korruptuar deri ne kulm kur do fryhet buna edhe do derdhet drini kur do dridhet beu e zengjini kur do behen shqiptar prap shqiptar dhe zoter te fatit etyre dhe kur do te ndalojn te shesin krenarin etyre shqiptare'', por me kok e dhe me bark bosh nuk ecet per para. nje pyetie IRA cfar feje keni pergjigju me kujdes ....
 

dionizi

Primus registratum
Re: Cameria

po shet fara lule dielli ne pazar jo faleminderit nuk bejn mir per dhembet, te prisja me serioz, ......
 

dionizi

Primus registratum
Re: Cameria

O ERSI o miku i librit nga shkrimet me lert tuaja kam iden se lexon shum por mos bej mesuesin jep mendime dhe konkluzionet e tua nga ato qe ke lexuar dhe qe ke jetuar. dhe duke shitur fara nuk ecet perpara,
 

dionizi

Primus registratum
Re: Cameria

ke ide te madhe per veten tende dhe mos u be naiv dhe rri gazmor dhe i llogjikshem te be fte mir o eltron i zgjedhur
 

mistrec-sarande

Primus registratum
Cameria

Rroft Cameriaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.
Gjeja qe kam inat me shume eshte nje grek.
Meqe ra llafi jam me origjin Came.
 

^Ira^

Forumium praecox
Re: Cameria

Dionizo, Ira eshte myslimane
Te them te drejten, nuk kuptoj shume ato cka ke shkruar se je shume i shperndare ne mendime (me sa po kuptoj une), por me aq sa kuptova te kane keqtrajtuar camet, atehere une te keshilloj mos ti fusesh te gjithe ne nje thes ok, panvaresisht eksperiences qe ke pasur.
 

i_own_u

Primus registratum
Re: Cameria

kush me thot sa çam ka ne Greqi...?

esht e vertet qe vetem 1/3 e çamve u debuan ne drejtim te Shqiperis...?
 

mistrec-sarande

Primus registratum
Re: Cameria

Mesa di une pjesa me e madhe e camve eshte bere Greke pra jan ne Greqi po jan si shtetas Grek, por do vini re nje gje se shume nga ata kan mbiemra Shqiptare. Statistika nuk di.
 

^Ira^

Forumium praecox
Re: Cameria

Sarandioto, per zotin me hoqe trurin , si mo eshte bere nje pjese e cemerve grek /pf/images/graemlins/eek.gif
 

i_own_u

Primus registratum
Re: Cameria

normal qe jan ber Grek...

pse te mos behen dhe kta çam qe jan ne Shqiperi, Grek...?

dy pashaportizime Shqiptaro/Grek me kushtin qe ti kthehe pasutit/tokat qe kan

them se per ja 10 vjet zdo kemi mo kufij me Grekun po te futemi ne komunitetin Europian... ne kte drejtim duhet me leviz Parlamenti Shqiptar them un..
 

mistrec-sarande

Primus registratum
Re: Cameria

E verteta eshte cik e hidhur. Mendo cik te te largojn nga gjithcka qe ke ndertuar ti cfare do zgjedhesh? Leri Camet se vajten vite mere Himarjotet qe po e bejen tani hiqen sikur jan Grek.
 

i_own_u

Primus registratum
Re: Cameria

mistreci... si esht e mundur qe te gjith çamet jan mysliman...?

Ira... po ke noi ide mund edhe te pergjigjesh dhe ti...
 

mistrec-sarande

Primus registratum
Re: Cameria

Jo Vella harroje qe te behet ndonje Cam qe eshte ne Shqiper Grek. Nje gje kur nuk u beme atehere kur humbem gjithcka nuk kemi pse te behemi tani.
 

mistrec-sarande

Primus registratum
Re: Cameria

Jo se jan te gjithe se ka edhe nga ata qe s'jan. Por pjesa me e madhe e atyre qe jan kthyer ne Shqiperi jan mysliman. Sepse sic e dim shteti Grek eshte shume i lidhur me fene.
 

mistrec-sarande

Primus registratum
Re: Cameria

Ka Shume njerez qe e urrejn Greqin ose me mire kan gjithe jeten qe e urrejne sma ha mendja se do marin mundimin te bejne ndonje gje te tilla. Ka edhe qe e kan bere. Te pakten una sdu tu degjoj emrin jo te behem edhe me pashaporte si ata.
 

i_own_u

Primus registratum
Re: Cameria

</font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
Jo se jan te gjithe se ka edhe nga ata qe s'jan. Por pjesa me e madhe e atyre qe jan kthyer ne Shqiperi jan mysliman. Sepse sic e dim shteti Grek eshte shume i lidhur me fene.

[/ QUOTE ]

ndersa un e di qe ato qe jan ne Greqi ndruan fen... sepse dhe ata mysliman kan qen

un kam frik se historia e çamve esht si ajo e Kosoves... qe luftuan ne krah te Turkut kunder Serbeve e Grekeve dhe Turku si shperblim i dha tokat qe pushtonin pra ne Kosov dhe ne Greqi (çameri)

per faktin qe jan te gjith mysliman e kam llafin
 

^Ira^

Forumium praecox
Re: Cameria

Une di qe gjyshja ime agjeronte qe kur ishte ne Cameri, dhe nuk e "ka marre" fene ketu, njehere ku te linte xhaxhi, mbylli xhami e kisha, pastaj kur erdhen ne Shqiperi ne nje menyre apo tjetren merrnin vesh kur ishte muaji i Ramazanit dhe agjeronin fshehurazi.
Notorius une po pres repliken e Dionizit ne lidhje me faktin qe jam myslkimane, si do ta interpretoj a komentoj, e pastaj do pergjigjem ok
 
Top