'80

AnaBlue

Forumium maestatis
Re: '80

</font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
e ka pas njoft njeri nusen e djalit te mehmet shehut,durrsake?
yll ka qene.

[/ QUOTE ]
E kam pare ne plazh disa here se tek plazhi i "ne" njerezve te thjeshte e kishin qejfin me shit mend.
 

AnaBlue

Forumium maestatis
Re: '80

</font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
ti me fol per Guzin e Sales ate me Guzin e bere vete me drita qe e kishte bo si kal arixhiu???
jo ai qe e ka pas shpine ke 21 shi ka pas Yamahen 750she qe ja bllokuan......
sistemi tjetre quhet KONDRAPEDAL plako...po autobuzet VIBERTI kush i mban mend apo Tatrat me turi, po Zisat e ushtrise dhe Gazin 51.....po kur ikshin ne plazh me kamionat Renault te druve dhe mershim gjxsmen e shtepise me vete dysheke, jorgane , teelvizor, frigorifer.......po radiot ILIRIA kur nigjojshim Bello i Dugme apo Julie ne plazh...apo Hitparade....

[/ QUOTE ]

Po ai qe kishte t'emen spanjolle si e kishte emrin? Nuk ja mbaj mend motorin por ftyren se ishte simpatik /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

S6T6N6

Forumium maestatis
Re: '80

naziskin00-b.jpg


po ivin kush e ma men? /pf/images/graemlins/rolleyes.gif
 

i_own_u

Primus registratum
Re: '80

</font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
naziskin00-b.jpg


[/ QUOTE ]

/pf/images/graemlins/lol.gif Ivi

u ka pas qeth tek berberi ku shkoja un... dhe ra muhabeti para 1 viti tek ky berber per Ivin e pyta e me tha di qe jeton ne Gjermani tha e ishte nda nga nuççja Gjermone...
 

i_own_u

Primus registratum
Re: '80

</font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
Maj men i her kur kom qen në kopësht, duhet të ket qen viti 1980, po lujshim me i grup mo t'modh mu mrapa legatës Jugosllave. Kopshti Nr 8 ishte njit me legatën.

[/ QUOTE ]

i bien qe ti te kesh pas ne lagje nje far Ylli, Ylli Bezhani
 

dahlia

Grupi i të çmëndurve!
Re: '80

Per Ivin me kane thene qe ka vdekur para ca vitesh.Ka qene ne Gjermani dhe merrte droge.
Ka qene shume rob zoti dhe qe t'ja falnin sjelljen dhe veshjet qe kishte per ne ate kohe familja e vet i kishte nxjerre nje kartele sikur ishte i semure psikologjikisht.
Gjithe diten e kalonte ulur te trotuaret tek rruga e ambasadave.
 

pinkparadise

Forumium maestatis
Re: '80

ik ere dreq, c bon me than qe ka vdek me 11 prill 1985 /pf/images/graemlins/laugh.gif (sa mir e mante mend daten edhe ky )
 

dahlia

Grupi i të çmëndurve!
Re: '80

Po ti s'ke pas lind mi goce kur vdiq Dulla. /pf/images/graemlins/laugh.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif
Nani nani flen bebushi /pf/images/graemlins/laugh.gif
Nga do ta dish ti. Pastaj kur ke bo ti shkollen 8 vjeçare nuk e kishin shtu akoma si ngjarje ne Historine e Shqiperise. Keshtu qe Google Kondra te duhet ty per informacion. /pf/images/graemlins/laugh.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

dahlia

Grupi i të çmëndurve!
Re: '80

Ah se harrova pergjigjen e Regeles /pf/images/graemlins/smile.gif
Une kam qare po me zor sepse shikoja gjithe shoket e klases qe qanin /pf/images/graemlins/laugh.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif dhe bera si ata sepse si mund te ndahesha nga grupi?
Sot qe ma kujtuat me kete pyetje me vjen parasysh klasa ne shkollen 8 vjeçare dhe zysha qe hyn si e çmendur sikur i kishin vra baben dhe thote: " nje fatkeqesi e madhe i ka ndodhur vendit tone. Xhaxhi enver ka vdekur" dhe ne te gjithe si me komande fillum tu qajte me koken ulur siper bankave. Tani qe e memorizoj me duket shume e trishtueshme qe ishim aq te vegjel dhe qe nuk kuptonim asgje( te pakten une) dhe qe qanim ne menyre kolektive ishte sepse ndjenim vertete keqardhje, dhimbje, apo thjesht frike? Apo thjesht per ti bere qefin mesueses qe na tmerronte duke na thene qe nga ky moment do plasi lufta ne Shqiperi dhe qe Amerika do na pushtoje!!! /pf/images/graemlins/shocked.gif /pf/images/graemlins/shocked.gif

Sa per hartimin dhe poezine "e lire" per Xhaxhin qe secili nga ne duhej te bente.... E kam kopju te Reni...Me ket rast po i jap edhe nje te puthme se 10 e mori ai jo une /pf/images/graemlins/laugh.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

eddantes

Primus registratum
Re: '80

kam qene smure me rubeole kur vdiq muti.....shyqyr qe s isha ne shkolle, njerzit qanin e shkulnin floket si me i pas vdek baba i vet, ishin ata qe duartrokitshin kur xhaxhi ju thoshte : duajeni pataten se eshte dhe buke dhe gjell
 

pinkparadise

Forumium maestatis
Re: '80

</font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
E bone kërkimin n'Gugëll e? /pf/images/graemlins/laugh.gif

[/ QUOTE ]

jo jo ma tha njoni ketu /pf/images/graemlins/laugh.gif

bbbbbbboooooooooooooo ca shqiptarizimi i bone kesaj fjales google /pf/images/graemlins/laugh.gif

ps: dali kam lind ne 83, isha 2 vjec /pf/images/graemlins/laugh.gif edhe diten qe vdiq, e maj men si sot /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

dahlia

Grupi i të çmëndurve!
Re: '80

je te croit sur parole /pf/images/graemlins/laugh.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif
goxha memorie goca Sa giga e ke mi? /pf/images/graemlins/laugh.gif Na jep pak borxh apo ti e ke me pazar punen.S'fal gjo ti /pf/images/graemlins/laugh.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif /pf/images/graemlins/kiss.gif
 
Top