'80

Nobis

Primus registratum
Re: '80

po rastin e kadarese ne vitin 82 qe internoi ate familjen fatkeqe, a ja vlen ta permendim?
 

Diddy19

Su@mi
Re: '80

Fillimisht postuar nga S6T6N&
</font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
kush i mba mend emisionet televizive:

"ne boten e perrallave" te shtunave ne 18 nga Marika kallamata
"muzike per te gjithe" te henave
"Programi javor" te dielave ne 12
"Gjimnastika ne kushtet e shtepise" nga viti 88-89 nga Lindita Kalemi
dokumentarin me pjese "Vende dhe popuj"
Filmat "Skllavja Izaura", "Pergjithmone Xhulia", "Shtepia ne ishull", Ciklet e filmave me Herkulin dhe Macistin /pf/images/graemlins/laugh.gif apo ciklet e te shtunave prima serata "Sharloti", "I holli dhe i trashi" (olio me selion) /pf/images/graemlins/laugh.gif

[/ QUOTE ]

Tashi ti mos ia fut kot.Jo te gjitha keto jane te viteve '90. Si programi javor, si gjimnastika ne kushtet e shtepise.I mbaj mend edhe une.Mbaj mend nje program qe jepej te dielave , "Fokus" quhej dhe e prezandtonte Robert Papa.Apo ka qene ne vitet '90?
Nga fundi i viteve '80, ne mos gaboj ka kene nje program qe e prezanotonte Silvana Brace dhe quhen "E shtuna ne pentagramin tim". Ishte edhe me Gazmend Leken (me duket kshu e kishte emrin) dhe ky i binte pianos.Uh sa kohe ka kalu qe atehere.

Une mbaj mend nje histori qe me tregonte baba (se ne fakt une mbaj mend vetem vitet e fundit te 80-tes se kam kene e vogel); tregonte qe nje here te derguarit e xhaxhit kishin shkuar per kontroll tek shpije e xhaxhait te babit tim.Ne ate kohe nuk lejohej te shiheshin kanalet e huaja por gjithsesi ato nganjehere shifshin kanalet e jugosllave .Po i shifshin aq shume saqe reklamat i kishin msu permendsh.
Vijne keta per kontroll, dhe keto ndezin televizor dhe e çojne enkas tek kanalet jugosllave dhe e pyesin xhaxhain e babit nese i ndiqte ato programe apo jo.Ky i shkreti plak , i thote :Jo ( e kishin trajnu mire).Nejse kalojne 5 min dhe ne televizor shfaqet rreklama e nje detergjenti lares.Dhe plakut te shkrete i shpeton goja dhe bertet: AVA! (ku di une pastaj çfare thoshte reklama).Pastaj e kishin pa qe kishte qene plak se kushedi ca do i kishin ba.
Une mbaj mend kepucet e para atlete qe dolen ne "treg" Ne treg i thencin!Ne rradhe edhe per ato.Ishin te bardha dhe me duket se ishin te markes "Simod" (pastaj kishin kuti ngjyre blu.E mbaj mend sepse kutia ruhej dhe vihej mbi dollap per vite me rradhe)
 

Kondrapedali

Kondrapedali
Re: '80

Ai s'ja ka fut kot se ato jan të viteve 80.

Megjithate, nga vitet 80 un maj men të qamet për vdekjen e Enverit si dhe i shkelm kokës nga i hajvon që m'pa tu qesh. Maj men edhe që m'ka dal emri n'tabel të nderit bashk me shkrimin tim për trimin e Shqipris, për Skënderbeun e dyt, Enverin ton të lavdishëm /pf/images/graemlins/shrug.gif
 

Diddy19

Su@mi
Re: '80

Gjimnastika ne kushtet e shtepise asht e viteve '90.Asht e periudhes kur Televizioni shqiptar filloi trasmetimet ne oren 7:00 te mengjesit.
Ah, mu kujtu ajo sigla e fillimit te trasmetimit te TVSH-se , ne mengjes para Lajmeve.Ai rrumbullaku i ndare me kutija shumengjyreshe, ku shkruhej data dhe ora.
 

cacol

Forumium maestatis
Re: '80

</font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
Kuadrot e ardhshem (atehere); funksionaret e sotem (tani).

shkip18cx2.jpg


[/ QUOTE ]

Po te shikoni mire kete djalin me kemishe blu qe ndodhet ne fillim te fotos nga e majta, me duart mbrapa dhe me nje buzeqeshje te lehte ( pas tij eshte nje burre i shkurter tullac /pf/images/graemlins/grin.gif ), do vereni nje ngjashmeri te madhe me Nikolle Lesin... te kete qene ai valle ? /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

Djep

Forumium maestatis
Re: '80

Jo jo me duket se ai eshte Ndre Legisi, po pa musteqe /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

cacol

Forumium maestatis
Re: '80

Ore shife mire, edhe modelin e flokeve njesoj si tani e ka... ay eshte ay /pf/images/graemlins/laugh.gif
 
Top