10 makinat me te preferuara nga femrat.

Kordelja

Valoris scriptorum
10 makinat me te preferuara nga femrat.

C'e ben nje makine terheqes te tille per nje femer, me shume se nje mashkull? Eshte vecantia, dekorimi me shije ose thjeshte impresionuese, apo shpejtesia.Sipas nje survejimi doli qe:

Sipas nje studimi qe eshte bere tek Jaguar, vecorite kryesore ku fokusojne femrat kur blejne nje maikine jane:

Pamja: Shumica e femrave parapelqejne te mund te shohin fundin e makines.

Ergonomics: Qe perfshin, pozicionin komod te dhenies se makines etj si keto.

Siguria: Airbag, rripa sigurimi, alarme te ndryshme, kycje e telekomanduar, dritare elektrike, te tera jane te rendesishme per to.

Estetika: Femrat i japin rendesi prakticitetit, por u pelqejne edhe makinat me pakez stil /pf/images/graemlins/wink.gif

Keshtu, kur vijme ne ate pikezen, se cila makine eshte terheqese per nje femer ?

Ja 10 me te superklasifikuarat:


P.s.Materiali pregatitur sipas nje artikulli ne MSN para dy ditesh.
 

Kordelja

Valoris scriptorum
Re: 10 makinat me te preferuara nga femrat.

Volkswagen Golf

Nje prej makinae europiane me te shitura, dhe kjo s;duhet te perbeje nje surprise, pasi Volkswagen Golf ka qene dhe mbetet nje investim me rendesi. Por ato qe e bejne nje femer ta pelqeje kete makine jane cilesite e pamohueshme te kesaj marke makine: njeheshe sigurt, ke besim teke get dhe sigurisht nuk te jep pershtypjen e nje ngarjeje te zakonte makine /pf/images/graemlins/wink.gif .Golf-at jane kenaqesi per zoteruesit e tyre pasi kane cilesi te larta dhe duken sikur maturohen me shume se sa vjeterohen /pf/images/graemlins/wink.gif .

 

Kordelja

Valoris scriptorum
Re: 10 makinat me te preferuara nga femrat.

Renault Clio

Clio eshte nje version nga me te rinjte duke iu referuar Reno-se se pare ne histori qe daton diku ne vitet 70.Linja Clio filloi ne vitet 90 dhe ne nje dekade u be nje prej linjave me te preferuara te Reno-se, duke u bere terheqesep er nje numer shume te madh njerezish, por vecanerisht per femrat.Clio identifikohet si "makina per femra".Jane te kendshme si makina, natyrisht kjo shpjegon faktin qe blihen me shume prej tyre. /pf/images/graemlins/wink.gif

 

Kordelja

Valoris scriptorum
Re: 10 makinat me te preferuara nga femrat.

MG TF

C'ndodh po t'i besh nje "operacion plastik ne pamje" MGF (nje prej makinave me te famshme sportive angleze)? sjell ne jete MG TF; nje kombinim cmimi dhe pamjeje teper terheqese (cmimi fillon diku ke 15,750 Sterlina nagleze) /pf/images/graemlins/wink.gif . MG Rover Group thote: "Kjo makine e repermbush plotesisht pasionin per te prodhuar nje makine te kendhsme per ta ngare dhe shume zbavitese".Cfare ka me shume, nuk eshte thjeshte nje makine garimi per garusit meshkuj, ato kane shume me teper stil se kaq.Ne nje "levozhge" te mrekullueshme si kjo e dizajnit te fundit eshte nje prej arsyee me te forta qe i ben femrat t;i blejne ; eshte arsyeja qe i terheqin keto makina dhe i bejne te ndjehen keshtu: :cool:

 

Kordelja

Valoris scriptorum
Re: 10 makinat me te preferuara nga femrat.

Audi TT
Modeli i ri TT i Audit eshte me shume stil sipas femrave dhe i rehatshem.Eshte nje mrekulli ta keqyresh me ato linjat e mrekullueshme qe ka, formen dhe perkujdesja qe eshte treguar per detajet e tjera.Kjo eshte ajo c'ka ne duam te shohim me shume; Duket sikur jane stiluar per t'u bere lehtesisht te dallueshme.Estetikisht ky model eshte nje nga me te persosurit ne historine e Audi-t duke iu referuar atyre te meparshmeve.Ka nje pamje kaq moderne sa e ka bere shume prezent ne rruget europiane se fundmi.Per fashinon qe ka, eshte nje makine qe ia vlen ta keqyresh me qejf :cool:


 

Kordelja

Valoris scriptorum
Re: 10 makinat me te preferuara nga femrat.

Jaguar XKR Convertible

Ky eshte nje model per t'u flijuar per te. :cool: Eshte nje makine per te cilen do luteshim /pf/images/graemlins/laugh.gif , do lypnim apo edhe do vidhnim per nje te tille /pf/images/graemlins/laugh.gif . Si ne versionin e mbyllur edhe ne ate kabriolet, pakkush mund te krahasohet me te, nese do flisnim seriozisht dhe sinqerisht /pf/images/graemlins/wink.gif . Dhe ashtu po flasim....Por me shume se cdo gje, ka nje shpejtesi qe te le pa fryme; 0 ne 60 mph ne rreth 5.2 sek. nese ndokush mendon qe jne vetem meshkujt ata te bekuarit qe mund te fusin kemben ne te, i duhet te mendohet serish... :cool: ...dhe te ndryshoje mendim /pf/images/graemlins/tongue.gif
P.s.Te gjitheve u kujtohet kjo makine tek James Bond i fundit "Die another day"
 

Kordelja

Valoris scriptorum
Re: 10 makinat me te preferuara nga femrat.

MINI

Nese preferon te terheqesh vemendjen, bli nje MINI. Arsyeja qe femrat i pelqejne MINI-t kaq shume jane:MINI duket sensacionale, ka variacion ngjyrash, eshte e lire, e lehte per t'u ngare, dhe statusi i tyre prej ikone eshte ne rritje.
Ne UK MINI Cooper pelqehen shume prej pothuaj kujtdo per rrotat epazakonta, per ngjyrat e shumta dhe per catite qe ndryshojne ngjyre nga makina ne teresi.Jane te lezetshme :cool:
 

Kordelja

Valoris scriptorum
Re: 10 makinat me te preferuara nga femrat.

Volkswagen Beetle

Volkswagen Beetle eshte nje model modern, i sigurt qe ka pamjen unike te viteve 30.Me linja bte rrumbullaketa, stil retro qe kursen shume hapesire ne brendesi te saj, por ka edhe shume charm,entuziazem dhe karizma :cool: /pf/images/graemlins/laugh.gifVolkswagen Beetle 2.0: jo nje prej makinave me praktike, por pamohueshmerisht nje prej atyre me terhqese dhe qe godet zemren /pf/images/graemlins/wink.gif .
 

Kordelja

Valoris scriptorum
Re: 10 makinat me te preferuara nga femrat.

Mazda MX-5

Mazda MX-5 eshte realizimi i nje ideje te thjeshte e te bukur; nje stil klasik dhe nje makine garuese shume e mire.Panvaresisht se dizajni ka pesuar shume ndryshim pergjate viteve, forma e saj aerodinamike nuk ka ndryshuar dhe eshte lehtesisht e dallueshme ende.Dritaret e telekomanduara dhe kycja qendrore mbeten standart ne te tera modelet por me e rendesishmja, jepi kesaj makine dhe do te zbulosh se . Electric windows and central locking are standard on all models but more importantly, drive it and you'll discover that the Mazda MX-5 eshte me e mire sekurre.Standarte shume te larta sigurie por edhe mjafton nje te pare te vetme per te kuptuar perse e adhurojne femrat kete makine...dhe duae te kene nje te tille. :cool:

Kjo makine ka fituar shume cmime ne garat sportive duke ofruar shume zabivtje.
 

Kordelja

Valoris scriptorum
Re: 10 makinat me te preferuara nga femrat.

Ford Fiesta

Praktike, ekonomike, e perballueshme ne blerje - emrin e ka "Ford Fiesta".Keto makina nuk kane strese sikunder paraqesin nje prej me te preferuarave te tere "kombeve". Fiestas nuk kushtojne shume per t'i siguruar apo mirembajtur dhe shume femra i pelqejne stilin kompakt dhe lehtesine ne perdorim.Kerkesa per to eshte e njejte ne treg prej popullaritetit qe kane.Dhe meqe eshte nje Ford, riparimi dhe mirembajtjakushtojne jo shume.Mund te mos jete nje makine shume shume terheqese, por femrave u bejn shume pershtypje gjithsesi. :cool:Mbetet nje prej makinave me te shitura ne UK pergjate 20 viteve te fundit.
 

Kordelja

Valoris scriptorum
Re: 10 makinat me te preferuara nga femrat.

BMW Z3

Kjo eshte makina qe ngau James Bond ne 1995 tek "Goldeneye". Pa piken e dyshimit, femrat e adhurojne kete bukuri te vogel /pf/images/graemlins/wink.gif .Ka fashinon dhe sharmin me te pazakonte qe mund te kete nje makine sportive, plus estetiken e nje BMW lehtesisht te dallueshme prej te tjerave.Me sharmin e vet karizmatik eshte e lehte te kuptohet perse femrat e konsiderojne nje makine "sexy" /pf/images/graemlins/wink.gif dhe mezi presin te dale versioni i saj i ardhshem Z4 pas ketij te fundit....se shpejti.
P.s.Cmimi baze eshte 20,000 sterlina angleze. :cool: ...per me tej...sipas shijeve sigurisht... :cool:
 

Kordelja

Valoris scriptorum
Re: 10 makinat me te preferuara nga femrat.

Zgjidhni tuajen, une timen e kam zgjedhur ka ca kohe. /pf/images/graemlins/wink.gif
 

Kordelja

Valoris scriptorum
Re: 10 makinat me te preferuara nga femrat.
Chrysler PT Cruiser :thumbsup:

Habitem si i mungon klasifikimit :cool:
 

Sallaku

Primus registratum
Re: 10 makinat me te preferuara nga femrat.

Fillimisht postuar nga Kordelja:
[qb] BMW Z3

Kjo eshte makina qe ngau James Bond ne 1995 tek "Goldeneye". Pa piken e dyshimit, femrat e adhurojne kete bukuri te vogel /pf/images/graemlins/wink.gif .Ka fashinon dhe sharmin me te pazakonte qe mund te kete nje makine sportive, plus estetiken e nje BMW lehtesisht te dallueshme prej te tjerave.Me sharmin e vet karizmatik eshte e lehte te kuptohet perse femrat e konsiderojne nje makine "sexy" /pf/images/graemlins/wink.gif dhe mezi presin te dale versioni i saj i ardhshem Z4 pas ketij te fundit....se shpejti.
P.s.Cmimi baze eshte 20,000 sterlina angleze. :cool: ...per me tej...sipas shijeve sigurisht... :cool: [/qb]
Kordele interesohu mire se ka te pakten 2 muaj qe ka dale z4,eshte e mrekullueshme e kam pare dhe e kam ngare 3000i kabriolet
 

usta_Qima

Primus registratum
Re: 10 makinat me te preferuara nga femrat.


mu per vete me pelqe jasht mase kjo.
e kam ngare dikur po se di ku mund ta gjej nji tjeter /pf/images/graemlins/smile.gif ( seriozisht po kerkoj per nji gaz69 )
 

Kordelja

Valoris scriptorum
Re: 10 makinat me te preferuara nga femrat.Aj si kisha harruarr /pf/images/graemlins/wink.gif /pf/images/graemlins/tongue.gifShkojne te dyja /pf/images/graemlins/wink.gif :cool:Ma hap cik deren te lutem /pf/images/graemlins/tongue.gif
 

Guest
Re: 10 makinat me te preferuara nga femrat.

ehe si ajo limuzina e zeze kishim kur u martua motra ime pale si esh nga brenda te knaqet syri

ato makinat e kuqe i kam qef mua cdo makine qe eshte e kuqe me pelqen me duken shuem fantastike
 

GOODFELLOW

Primus registratum
Re: 10 makinat me te preferuara nga femrat.

ja nje bmw m3 sportive cabrio e bukur e shpejte lluksoze i ka te gjitha vetem mua jo /pf/images/graemlins/wink.gif
 
Top