10 gjera intersante qe dini per dashuin

princ

Valoris scriptorum
1 Mos u frikeso nga emocjonet e tua
2 Gjithmon te jeni te sinqert ndaj personit te dashur dhe vetes
3 Jeni te guximshem te beni hapin e par edhe pse ndoshta se keni ber me par
4 Se pari duhet te armatosni me durim te madh
5 Perveq kesaj esht edhe sinqeriteti
6 Deshprimet e dashuris nuk guxojn ta shkatrrojn vizonin tuaj per dashuri
7 Kultivoni gjithmon dashurin
8 Mos mendoni se detyra juaj ka perfunduar kur e keni ber per vete mashkullin ose femren
9 Sa me pak te perpiqni rreth personit te dashur ashtu dhe lidhja me pak do tju zgjat
10 Vetem deshironi qe dashurija te befasohet

PRA MENDOJ SE EDHE KETO JAN RREGULLA PER DASHURIN
 

Hektor12

Locus omnem
1 Mos u frikeso nga emocjonet e tua
2 Gjithmon te jeni te sinqert ndaj personit te dashur dhe vetes
3 Jeni te guximshem te beni hapin e par edhe pse ndoshta se keni ber me par
4 Se pari duhet te armatosni me durim te madh
5 Perveq kesaj esht edhe sinqeriteti
6 Deshprimet e dashuris nuk guxojn ta shkatrrojn vizonin tuaj per dashuri
7 Kultivoni gjithmon dashurin
8 Mos mendoni se detyra juaj ka perfunduar kur e keni ber per vete mashkullin ose femren
9 Sa me pak te perpiqni rreth personit te dashur ashtu dhe lidhja me pak do tju zgjat
10 Vetem deshironi qe dashurija te befasohet

PRA MENDOJ SE EDHE KETO JAN RREGULLA PER DASHURIN
Beje si ta duash po rregulla mjafton te ndiheni mire ,,, rregullat te corientojne
 

dr love

Locus omnem
Fakte interesante per dashurine??
Asgje interesante!Ajo ne perberjen e saj eshte vete interesante..
Nuk mjafton te t'i thone te tjeret..secili nga ne..nxjerr faktet e tij
sepse cdo njeri e perjeton sipas menyres se tij..
 

Hektor12

Locus omnem
Mjafton per mua te jete ndjenje ne kuptimin e fjales , te ndjehem mire me te dhe veten time dhe gjithcka eshte perfekte dicka qe dy njerez e kane ne dore
 

Hektor12

Locus omnem
Me shume rendesi ka ajo cka i lidh dhe lirshmeria e te shprehurit ... ne te kundert eshte e pakuptimte te quhet e tille ... gjithcka mund te jete po jo ndjenje e paster ...
 

dodgjeka

Primus registratum
Jekjo âkên dashtni e vërtet para 60 vjetvet

Na konopët i shtrgoshim
kur ja merrte âna gomârit,
n'maje t'gishtêt na u çoshim
meu rrok për krye samârit.
 
Top