Cfare kane te perbashket krishterimi dhe islami?

Diskutime tek 'Teologjia' filluar nga regele, 20 Jan 2006.

 1. scadarsko

  scadarsko Locus omnem

  shkurt e per humor...mes dy feve ka te perbashket,prifti ka gjith ato murgesha e hoxha ka gjith ato gra.e po te dy kur zemerohen shpallin lufte vetem per femra.
   
  Hektor12 likes this.
 2. HipHop-Girl

  HipHop-Girl Papirus rex

  Ta shpelajne trurin... :mad:
   
  Hektor12 likes this.
 3. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  taman sic thua edhe te bejne nje lavazh qe se ke idene
   
  HipHop-Girl likes this.
 4. hareid

  hareid Papirus rex

  Me shume se mediat nuk ta shpelane sot askush tjeter trurin...
   
  Hektor12 and scadarsko like this.
 5. HipHop-Girl

  HipHop-Girl Papirus rex

  mos harro se permes medias shume fetare transmetojne informacionet e manipuluara tek trushpelaret e tjere...
   
  Hektor12 and scadarsko like this.
 6. scadarsko

  scadarsko Locus omnem

  tash andej k
  kam nje shok i cili shkon tek ato evangjelistat,e nje dite ra fjala e internetit dhe kassinove.feja tyre e konsideron internetin si shenja sataneske,dhe shifra e rouletave 666 po dhe ato na qenkan dreqi....e une ju pergjigja,mire atehere meqe na qenka interneti shenja e djallit,perse exsistojn kopje te bibles dhe kuranit ne kete rrjet?
  ee more njerez feja vetem kerkon te krijoje perde te zerza ndaj shikimit njerezor.
   
  Hektor12 likes this.
 7. HipHop-Girl

  HipHop-Girl Papirus rex

  Hahahaha Scadarsko , i madh je.
  Mjafton te hapesh Youtube ke ca vidio ne shqip per islamin , krishterimin...Pyetje pergjigje.
  Janee te tmerrshmeee!!

  Madje dhe muziken e cilesojne si te djallit :mad:@
   
  Hektor12 and scadarsko like this.
 8. scadarsko

  scadarsko Locus omnem

  ato kan fillu me pas frig hijen e tyre diten jo ma naten nga mashtrimet qe kan bere prej shekujsh...
   
  Hektor12 and HipHop-Girl like this.
 9. HipHop-Girl

  HipHop-Girl Papirus rex
  ...Feja është kryevepra e artit të stërvitjes së kafshëve, sepse stërvit njeriun në atë se çfarë duhet të mendojë.

  — Artur Shopenauer

  Feja është krijuar nga njeriu për të kontrolluar individët mendjedobët, sepse në kohë mizorish dhe dëshpërimi këta e marrin fuqinë në numër.
   
  Hektor12 and scadarsko like this.
 10. hareid

  hareid Papirus rex

  Mvaret se kush sa ka lexuar dhe sie e kupton fene. Nese dikush shkruan vetem me te degjuar, ose vetem duke lexuar shkrime antifetare, atehere edhe komentet jane te nivelit te tille.
   
  Hektor12 and scadarsko like this.
 11. hareid

  hareid Papirus rex

  Mos mizorit e luftes se pare se dyte boterore, bombat atomike ne Hiroshime Nagasaki, luften me miliona viktima ne Vietnam, miliona viktima nen regjimin komunist te Stalinit, Mao-s etj.etj i ka filluar feja duke va shpela trurin mendjedobeve???
   
 12. HipHop-Girl

  HipHop-Girl Papirus rex

  Po SKA LIDHJE FARE KJO GJE. Se per lufte ke dhe luftrat fetare?!
  TI QE JE Mysliman ik ne Arabi he burre i dheut meqe i beson kaq shume shko ne turqi apo ku ta di un vec mos na cani drrasat me keto arsyetimet e juaja , e me keto ndjenjat prej shenjetori....
   
  scadarsko likes this.
 13. HipHop-Girl

  HipHop-Girl Papirus rex

  S'na duhet gjâ feja.
  Na duhet qytetnija, policija, xhandarmërija. Mos i besoni priftit! Mos i zeni besë hoxhës! Hoxha ju rren; prifti ju shet.
  Ah! Ktà derra! Ktà domuza!... Veç me rrjepë popullin! Ká mbarue sod koha e tyne.
  Qe, pra, se kush janë rreziku mâ i madhi i Shqipnís: vagabondat, sallahanat, rrugaçat. Gjergj Fishta më 1921
   
  Hektor12 and scadarsko like this.
 14. HipHop-Girl

  HipHop-Girl Papirus rex

  S'na duhet gjâ feja.
  Na duhet qytetnija, policija, xhandarmërija. Mos i besoni priftit! Mos i zeni besë hoxhës! Hoxha ju rren; prifti ju shet.
  Ah! Ktà derra! Ktà domuza!... Veç me rrjepë popullin! Ká mbarue sod koha e tyne.
  Qe, pra, se kush janë rreziku mâ i madhi i Shqipnís: vagabondat, sallahanat, rrugaçat. Gjergj Fishta më 1921
   
 15. scadarsko

  scadarsko Locus omnem

  bravo!
   
  HipHop-Girl likes this.
 16. HipHop-Girl

  HipHop-Girl Papirus rex

  S'na duhet gjâ feja.
  Na duhet qytetnija, policija, xhandarmërija. Mos i besoni priftit! Mos i zeni besë hoxhës! Hoxha ju rren; prifti ju shet.
  Ah! Ktà derra! Ktà domuza!... Veç me rrjepë popullin! Ká mbarue sod koha e tyne.
  Qe, pra, se kush janë rreziku mâ i madhi i Shqipnís: vagabondat, sallahanat, rrugaçat. Gjergj Fishta më 1921
   
 17. HipHop-Girl

  HipHop-Girl Papirus rex


  hahaha me qellim po e postoj disa here ketij te lexoje nqs ka sy :D
   
  scadarsko likes this.
 18. scadarsko

  scadarsko Locus omnem

  lufta e shejte ishte e para ,para se te fillonin luftrat nacionale clirimtare.....shikjo lajmet ne top channel si jan arrestu hoxhallar n tirane qe kan organizu dergime djem shqiptar ne luften ne siri...
   
  HipHop-Girl likes this.
 19. HipHop-Girl

  HipHop-Girl Papirus rex


  nji menje paskemi qene .... sa deshta me ja hedh me link ketu kte informacion... baaah sa si durooj ato mjekrroshat ninxhat
   
  scadarsko likes this.
 20. scadarsko

  scadarsko Locus omnem

  :hidhu::hidhu::hidhu:ninxhat jupiiii...
   

Shpërndajeni këtë faqe