What is on my mind...

ditari anonim

Primus registratum
Ku ti gjej fjalet me te mirat per ty??,, Ska fjale te pershkruaj ate qe ndiej per ty, por dot mundohem ti gjej thell ne zemren time.!!!! kurre s'kisha menduar se do te ishim me teper se shoke, Fillove ngadal te hyje ne zemren time,ne endrrat e mia,ne boten time, u bere pjese e jetes sime, Ne fillim nuk deshta qe ti te hysh ne zemren time , por e kuptova se kam nevoj per nje njeri si ty... Tek ti gjeta veten dhe kuptova Misterin e quajtur "Dashuri", se at qe ndjej per ty,se kisha ndjer kurr me par! Ti je kujtesa e veqante e jetes time.. Jeta din te jete e vrazhde dhe e poshter, por ta takosh nje person si ty ....Bota eshte nje Mrekulli, Krenohem qe mu ka dhen munesia te njoh nje person si ty, Lidhja jon ishte e perkohshme por besoj, Dashuri e perjetshme.... Pa ty do te jetoj ne nje pjese te Botes se erret, ku drita dhe rrezet e diellit nuk me ngrohin do te ndjej mungesen tende, Ne oret e vona ne vetmi,do te rri dhe do pys veten,a thu ku je ti??, a mendon per mua,aje ne vetmi,? .! Por nje mos harroo une jam me ty,ne cdo moment, mos harroo Diku ne Bot eshte nje person qe kurr ste harron, Qe gjithnje per ty mendon Gjithmone dot mbetesh thelle ne Zemren time, Je nje person i vecant thuja se i persosur per mua.! me fal 1000 her nuk doja qe te tbeja te qaje . je gjithca per mua . dua te jem edhe un perseri gjithca e jotja .
 

Attachments

Top