vrojtime

Presidenti

Forumium maestatis
Re: vrojtime

kam vene re se shqiptaret kane shume tendence ti japin rrefimeve gjyrat e botes se tyre emotive. Jane jo rralle te pabesueshem ne pamje te pare por nese i njeh natyren dhe dallon çka vene prej vetes arrin te kuptosh kolorimet e spektaklin e refkeseve te botes se tyre te brendshme edhe kur te tregojne nje probleme matematike....


jemi rrace interesante
 

Admir

Forumium maestatis
Re: vrojtime

Vrojtoj c'rregullime emocionale, vrojtoj ekstreme te panevojtishme, vrojtoj vuajtje. Te mes te ngaterresave perceptuese dalloj deshire per clirim, por edhe pertaci, frike, dhe akoma me shume frike.
 

eM

Paper Moon
Re: vrojtime

Vura re se gjysma e "botes" ka arritur ate piken ku nervat nuk mbajne dot me ... /pf/images/graemlins/frown.gif

Eshte ne nje menyre teper te cuditeshme, interesante sesi disa njerez nuk jane kurre ne gjendie te mbyllin nje sy e nje vesh, thjesht per nje here. Maredheniet, qofte shoqerore ose cfaredo tjeter, nuk jane te bazuara ne idene e kryenaltesise, ashtu nuk arrin asgje, maredheniet jane dhenie e marje, kjo kuptohet dhe nga vete fjalla. Po nuk dhe nuk merr... :shrug: :rolleyes:
 

alinos

Forumium maestatis
Re: vrojtime

do jen cu me dhimbje dhemballe, ose i ka marre malli aq shume per ty sa te presin me kamt e para qe te mcefin debulesen e tyne /pf/images/graemlins/wink.gif

po mos e vrit menien, e rendesishme eshte ta shijosh kete dite me diell /pf/images/graemlins/smile.gif

p.s. Shyqyr qe s'pasket pesu gja andej nga Bolonja...
 

alinos

Forumium maestatis
Re: vrojtime

Per termetin e kisha!

Pash i film me nje pllake qe levizte e do prishte token mram, dhe qe u shpetua nga dy sizmologe + nje ushtarak, gjith naten kam pa andrra me termete, e cohem me mjes dhe marr vesh se ka ran termet ne Bo!
Apo s'kemi gjithe ata nga ajo zone e Taljes, mrena dhe jashte forumit /pf/images/graemlins/smile.gif
 

Ema

Goddes
Re: vrojtime

Fillimisht postuar nga *alinos*:
[qb] do jen cu me dhimbje dhemballe, ose i ka marre malli aq shume per ty sa te presin me kamt e para qe te mcefin debulesen e tyne /pf/images/graemlins/wink.gif

po mos e vrit menien, e rendesishme eshte ta shijosh kete dite me diell

p.s. Shyqyr qe s'pasket pesu gja andej nga Bolonja... [/qb]
Pa lidhje e por :lol: me dhemb dhemballa :lol: ,not kidding :lol: :lol: :lol: :lol: !
Alinose :wave:
 

alinos

Forumium maestatis
Re: vrojtime

Ti rob i eklipsuar m'njef mu?!
:shrug:

Masnej,
pa lidhje, pa lidhje po i gja do ja kesh ba Nahares derisa perkoi me dhimjen e dhemalles /pf/images/graemlins/wink.gif

n'teme:

ve re se dhe i ore drita kam, e po u mora me ju s'kam per te maru pune!

çiao! :wave:
 

Ema

Goddes
Re: vrojtime

Hona,Ema,Missed,Instatiable,Justify ca t'dush,Luje-luje prifi dhomet.
P.s:Ma maj mir Gjerjgin se kishte ik pak...
 

Presidenti

Forumium maestatis
Re: vrojtime

pse njerezit me urrejne e pse me duan e di mire.

do te te pyes dhe ty...pak me vone!
po desha vetem te kercej ne delire spontane batuatsh me nje mikesh te vjeter...per te cilen kam ngju llafe te mira!

zyshe, pun t'mar!!!!


vrojtim: Kam vu re se njerezit vuajn gabimet e tyre she situatat komplekse qe dobesia, pafatesia, apo naiviteti i ka sjellur te pranojne ne fillim!


Vrojtim : kam vene re se njerezit kerkojne me mijra zgjidhe e shume njerez per ti ndihmuar...nderkohe qe pergjigjet dhe ndihmen e kane thelle ne vetvete!Njeriu ehste difident ne veten e tij dhe kete dobesi shpesh e ka mundur me dogma te modes si "une jam per vete" "bej si di vete" "s'me interesojne te tjeret" " un ndjek hapat e mia" "une jam kundra turmes".Bullshits! Shpirti i secilit ne vetmin e brendshme eshte nje foshnje e uritur dhe e trembur qe qan !!!
 

bebi

Primus registratum
Re: vrojtime

no comment.

e ka than ai siper... "te verteten" /pf/images/graemlins/laugh.gif

ah, se harrova.

vrojtoj se tingujt e nje melodie sikurse edhe ngjyrat e nje pikture nuk perceptohen nga te gjithe njerezit njelloj.
ktu fillon shumllojshmeria e njerzve, ktu e ka zanafillen individualizmi.
kisha dasht me u zgjat ma teper, teme interesante, por asht ma mire qe jo...

jo per gja, por me pelqen te vezhgoj prej matane lumit /pf/images/graemlins/wink.gif

foshnje...e uritur...qe qan...hmmmm
interesante! :idea:
 
Top