vrojtime

bebi

Primus registratum
Re: vrojtime

:lol: :lol: :lol:

e kam me punen e #$%%it! atij llafit t'turpshem qe the ma siper!

ohh sa kam qesh me postimin tand t'fundit ktu! /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

alinos

Forumium maestatis
Re: vrojtime

Ve re se njerezit e kane me te lehte te gjykojne dhe te paragjykojne sesa te kuptojne :shrug:
 

Danae

Primus registratum
Re: vrojtime

lene thelbin se me intereson pak tashti,
thoni po deshet qe nuk sillni fat ju te dyja,se kam fillu me e pjeke une pak nga pak ate SUFLAKIN qe kisha nder duar,sot filloi e nxori ere :wub: do piqen geshtenja ne prush ktej po qe gje, :lol: :lol: /pf/images/graemlins/laugh.gif epo do hahen edhe sufllaqet /pf/images/graemlins/wink.gif /pf/images/graemlins/tongue.gif
te mos haja Suflakin do isha ba vegjetariane,shoqja cizmegjata /pf/images/graemlins/laugh.gif shqyrtoje cike kete frazen se eshte me kuptim te thelle,mgjs eshte vetem batute
naten e mire. :kiss:
 

alinos

Forumium maestatis
Re: vrojtime

Sygjerimi: Never talk of your strategy, there are spies and vedove nere everywhere! /pf/images/graemlins/wink.gif
Replika: Cizmegjates te renat me sepate s'ja mbushin suyn, si shume gjelle, edhe suflaki djeg sa eshte i nxehte, kur ftohet... /pf/images/graemlins/wink.gif :sleep:
Fundi: Masnej me ato dy argumenta qe kishe ti, ehuha s'ta qaj hallin! Gjahtare me te mire se Artemisi s'ka!!! /pf/images/graemlins/wink.gif :wub:

good luck suflaki eater :kiss:

p.s. Ki parasysh ne fillim lajmi kalon tek mu, masnej ne TopChannel /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

alinos

Forumium maestatis
Re: vrojtime

desha te them se duhet te kaloje tek une para se te shkoje tek Lara, me ate kuptoj TCh une /pf/images/graemlins/laugh.gif :goofy:

p.s. Po pati ndonje pulle te kuqe, ti vet i ke gersheret /pf/images/graemlins/wink.gif :kiss:
 

gezim lame

Primus registratum
Re: vrojtime

patjeter ne kete bote shpesh here ekziston ironi e fatit............

tek lajmet po shihja se nje fituesi i nje llotarie kanadeze ne prill, qe ishte me nje shume prej 33milion CND$(rreth 23milion US$), akoma s'ishte paraqitur per te terhequr shumen e fituar. Afati i mbaronte pas nje viti...........
Po me sa dukej se askush s'kishte per tu paraqitur(mesiguri do e kene hedhur bileten), megjithe lajmerimet ne gazeta e TV...

po kesaj c'i thone........
 

bebi

Primus registratum
Re: vrojtime

interesante ee!

hmmm, ve re se po bejme hapa te medhenj drejt pranveres.. lulet kane cil, oborri im kundermon nga era e luleve /pf/images/graemlins/smile.gif
Bari perpara kuptohet gjelbron, ngjan me nji cilim korcar /pf/images/graemlins/tongue.gif

verej gjithashtu se snobizmi ka smur edhe pjesen e shendoshe te shoqerise ...people with a plethora self esteem are just so contradictory to themselves and the rest of the world!

could we call this a disease of vanity? :idea:
 

Kordelja

Valoris scriptorum
Re: vrojtime

Tek ti po vjen pranvera, tek ne po vjen dimri.Do mundohet ca sivjet por do vije.
Po bien gjethet e bashke me to edhe floket e mi.
Po perpiqem te mos i kreh shpesh, le te rrine ne rremune e tyre se mbase nuk bien, genjej veten.

Mbase i pres fare!
 

Kordelja

Valoris scriptorum
Re: vrojtime

Nje pale dyer e mbyllen e nje pale te tjera hapen...
Dikush mbetet brenda e dikush jashte!

Ne ajer te mos mbetesh, aty eshte ceshtja.
 

Ema

Goddes
Re: vrojtime

RRugeve te jetes nuk ben vetem pranvere,ka dimra,ka shira dhe acare.Ka debore dhe ngrica.
Ata qe mbeten me mua gjithnje,miqte e mire,familja ime ata jane gjithmone me mua.
Te tjeret paskan qene si era,perplasen dyer e dritare,me force apo me perkedheli e pastaj shkuan ashtu si kishin ardhur ...

:rolleyes:
 

bebi

Primus registratum
Re: vrojtime

vrojtoj se duke bisedu sot me prof. vura re se pjesa ma e madhe e studentave me prof. n'kry mendojne te njejten gja si une tek vrojtimi im i masiperm.

po diskutonim nji pikture te jean-leon gerome, (meqe klasa jone hap ekspozite te re keto dite)dhe biseda rrjedhoi tek mburrja e stima e tepert qe disa njerz kane mbi veten e tyre. (plethora self esteem).

e pyeta:Maureen, si duhet vepru kur njerzit qe i don ma shum kane kete "semundje"?
me dha nje pergjigje qe pak a shume e prisja, duke e njohur tipin e saj;

"u shouldn't do anything more than u did up to the day of such 'discovery'...
it's them that should take action against themselves"!
-s'duhet me ba kurgja ma shum se ke ba deri ne diten qe ke ba ket zbulim, ata duhet me vepru kundra vetes!!!!

Besides, it is true, if u try to help them, it wont work, cuz they're so perfect!

HUH??? :confused:

ps; I hope i wont know much of them here as well, sepse po i shof simptomat :devil:


ps: se harrova pjesen CHEERFUL, n'oborr tem kan cil tana lulet, sot vuna re se perbri trandafilave te bardhe kishin cel edhe karajfilat, zambaket edhe disa margarita kishin lshu shtat...
tulipanet vetem dy prej tyre, ndersa pemet plot me sytha. fiku indian ka ba perparime t'mdhaja, ohhh un jam e dashtuna e dimnit, por kajhere ke nevoje per mu nda me t'dashtunin per me ja ndi mungesen apo jo?
ahhhhh pranvera... :wub:
 

Guest
Re: vrojtime

LoL
BLUE
u're a smart girl


sometimes u are so deep that u dont dont even understand /pf/images/graemlins/laugh.gif :thumbsup:
 

Ema

Goddes
Re: vrojtime

All day,all day,
watch the moon around
all day,all day,
Domino Dancing!!!

I Don't know how
I don't know why
but I ...


Sa e bukur kjo kengaaaaaaaaaaaa :rockband:
 

bebi

Primus registratum
Re: vrojtime

jeta asht e shkurte per disa, e pritje e gjate per disa te tjere.
se di pse, por edhe pse kam shum shum vite para meje, me duket sikur jan pak, sikur do ti konsumoj shpejt, sikurse kto qe kam konsumu deri tani...
pse ndihem kshtu n'kto momente?

ahhh pranvera, prap pranvera ma ka fajin... ndrrimi i gjakut, lvizja... nxemja.... /pf/images/graemlins/smile.gif

si me ja ba moj pranvere :wub: ahh pranvere!
 
Re: vrojtime

Ca njerez kane lindur per tu rrotulluar ne agoni si vemje brenda lekures se tyre, mua me vjen keq qe ne te shumten e rasteve jane pikerisht ata qe nuk e meritojne.
 

eM

Paper Moon
Re: vrojtime

I went out last night. The guy took me to Kramesbooks and afterwords cafe, one of my favorite places. As it turns out the guy doesn't read. The last book he read for pleasure what "Catcher In The Rie" and this was like 10 years ago.

Where I'm going with this: People end up caught in first impressions that they forget all that could come after the first "HI!" and that pisses me off! :rolleyes:
 
Top