vrojtime

Danae

Primus registratum
Re: vrojtime

gjate pushimeve te kam menduar te pakten tre here ne dite,ne plazh,ne darke ne disko dhe pasdite ne det.
mgjth kam menduar per shume njerez /pf/images/graemlins/smile.gif nuk di sa do te kenaqte ky fakt /pf/images/graemlins/laugh.gif .
perqafime te gjitheve
:kiss:
 

uni20077

Primus registratum
Re: vrojtime

Fillimisht postuar nga Danae:
[QB] gjate pushimeve te kam menduar te pakten tre here ne dite,ne plazh,ne darke ne disko dhe pasdite ne det.


Danae don m`u bâ catholike m`duket, ne nji diit , mendon tri heere per t`njejten gjâ. :goofy:


Zoti e don aq shum gjiniin femnore, saqi e cioi Mariin ne rangun e Vet,praa ne Hyjnì.Ajo kje e vetmia grue ** ia ka kalue mashkullit n`amshim.Zoti e don Nànen e vet, ashtu si fmija!

(Me rastin 15 Gushtit, e kremtja e te Njitunit E Zojes n`Qiell) :wub:
 

Danae

Primus registratum
Re: vrojtime

Fillimisht postuar nga uni20077:
[qb]
Fillimisht postuar nga Danae:
[QB] gjate pushimeve te kam menduar te pakten tre here ne dite,ne plazh,ne darke ne disko dhe pasdite ne det.


Danae don m`u bâ catholike m`duket, ne nji diit , mendon tri heere per t`njejten gjâ. :goofy:


[/qb]
nese Zoti ne religjionin Katolik mendohet tre here ne dite,tejkaloj numrin lumturisht per te arritur 5 here ne dite dhe per te rene shehadet sa here shikoj dicka te bukur,fale Tij ndodh gjithcka /pf/images/graemlins/smile.gif .
fillimet e leximeve te mia ishin tek Mevludi dhe Bibla mund te kem trasheguar ca gjera nga bibla qe te bejne te mendosh ashtu,por gjithsesi jane gjera te perbashkta e perfshihen ne te dyja.
 

uni20077

Primus registratum
Re: vrojtime

Tà merr mendja , se kur shkon dikush n`plazh,det sheh(looj fjaalsh) shehdet. :lol: :lol:


Kur Zoja e bekueme puthte Zotin fmì,kori qiellor shperthete n`haré :rockband:
 

Goca

Primus registratum
Re: vrojtime

Fillimisht postuar nga Danae:
[qb] gjate pushimeve te kam menduar te pakten tre here ne dite,ne plazh,ne darke ne disko dhe pasdite ne det.
mgjth kam menduar per shume njerez /pf/images/graemlins/smile.gif nuk di sa do te kenaqte ky fakt /pf/images/graemlins/laugh.gif .
perqafime te gjitheve
:kiss: [/qb]
Thashe se cfare te ka ndodh qe s'je bo hic e gjalle.Tel i joti s'kap asnjehere. :mad: Ene luj komet e ktheu shpejt se jam bo nerv i gjalle..... :mad:
 

Danae

Primus registratum
Re: vrojtime

Fillimisht postuar nga * Penelat e Van Gogut *:
[qb]
Fillimisht postuar nga Danae:
[qb] gjate pushimeve te kam menduar te pakten tre here ne dite,ne plazh,ne darke ne disko dhe pasdite ne det.
mgjth kam menduar per shume njerez /pf/images/graemlins/smile.gif nuk di sa do te kenaqte ky fakt /pf/images/graemlins/laugh.gif .
perqafime te gjitheve
:kiss: [/qb]
Thashe se cfare te ka ndodh qe s'je bo hic e gjalle.Tel i joti s'kap asnjehere. :mad: Ene luj komet e ktheu shpejt se jam bo nerv i gjalle..... :mad: [/qb]
s'ia ke idene se sa leke me kane harxhu ne cel dhe nuk kam marre asnje telefonate te hajrit.
nejse mos me tremb se une po te jesh me nerva ti nuk dukem andej.
hajt ta push cike faqen :kiss:
ca do me te pru??
 

Ema

Goddes
Re: vrojtime

Qyteti ka filluar te mbushet me njerez,rruget te gumezhijne serisht.
Mua me mungon shetitja e mbremshme,kopshti me peme,pa fryme njeriu dhe une qe me dukej sikur mund te prekja qiellin po te coja duart lart...Qetesia /pf/images/graemlins/frown.gif
 

Ema

Goddes
Re: vrojtime

Vrojtoj(ka kohe) dicka qe ka lidhje me bukurine:
Nga biseda me nje mik deduktova perfundimisht se sa me e bukur te jete nje femer aq me shume vend ze ne zemren e nje mashkulli.Ti mund te jesh simpatike,e kendshme,inteligjente por ka edhe me te bukura,ka njohur me te mira.ne kete pike :Tak,e ha.Never yours!!!

/pf/images/graemlins/frown.gif

NUk kam nerva ta shqyrtoj e sterholloj si vrojtim po eshte shume kompleks.
 

alinos

Forumium maestatis
Re: vrojtime

Shume dakort me Laren!

Aty dallon ai qe te shef te bukur nga te tjeret! /pf/images/graemlins/wink.gif
 

Kordelja

Valoris scriptorum
Re: vrojtime

Kam perhtypjen qe eshte lloj ne zhdukje njeriu qe gjykon per thellesite dhe po mbeten vetem siperfaqeesoret dhe qe po bejne qe femra te behet po aq siperfaqesore, une ketij lloj klasifikimi (ne dukje te vetem) i them JO.
 

alinos

Forumium maestatis
Re: vrojtime

Siperfaqja, siperfaqja, siperfaqja!!!

Goca,

siperfaqja eshte pjese e lojes, ama fakt asht se kur dikush te pelqen ne teresine e vet te duket dhe ma i bukur sec eshte!
Ajo qe eshte ne shpirt del ne siperfaqe. Si del? Te syte, buzeqeshja, tek prekja edhe pse mund te jesh qorre, me dhembe te prishur dhe duart me kallo!

S'ka asgje qe s'vete, thjesht atij robit nuk i njiti! Ka plot peshq ne pellg /pf/images/graemlins/wink.gif
 

bebi

Primus registratum
Re: vrojtime

Fillimisht postuar nga Lara Croft:
[qb] Kjo s'eshte aspak e vertete. Ne syte e nje mashkulli bukuria eshte perhere subjektive. Nese ai ndihet i terhequr nga ty atehere atij ti i dukesh me e bukur se c'do femer tjeter qe ka njohur. C'do gjest e fjale e jotja eshte me e mira qe ka pare e degjuar.

Nese ai nuk i ka syte per ty atehere mund te te filloje te te krahasoje dhe te dale ne perfundimin qe filania eshte me e bukur dhe me e kendeshme ... [/qb]
teper dakort me ty lara! per me teper mu personalisht me duken te bukur disa persona qe te tjereve i duken mese normale, ose pa pike bukurie. une verej me teper cilesi te tjera, (kuptohet jo vetem inteligjence, embelsi etj etj),por ka disa gjana specifike qe e karakterizojne personin, mu nuk me pelqejne personat ordinere. kuptohet thjeshtsia s'ka te bajn me ordinaritetin.
edhe sikur te zgjatem ma teper, i wont make it clearer than this, prandaj shkurtimisht deshta me than qe jam dakort me laren por deshta me shtu dicka: ne syte e nje mashkulli, po ashtu te nje femre bukuria asht subjektive.
 

eM

Paper Moon
Re: vrojtime

Fillimisht postuar nga Nefertiti:
[qb] Vrojtoj(ka kohe) dicka qe ka lidhje me bukurine:
Nga biseda me nje mik deduktova perfundimisht se sa me e bukur te jete nje femer aq me shume vend ze ne zemren e nje mashkulli.Ti mund te jesh simpatike,e kendshme,inteligjente por ka edhe me te bukura,ka njohur me te mira.ne kete pike :Tak,e ha.Never yours!!!

/pf/images/graemlins/frown.gif

NUk kam nerva ta shqyrtoj e sterholloj si vrojtim po eshte shume kompleks. [/qb]
ke te drejte eshte verte shume kompleks, mund te hapesh nje teme te terre reth tij... /pf/images/graemlins/frown.gif

megjithate, mendoj se njerezit jane shpesh te verber, te verber me dy lloj syzash.

jane ata qe kane sy por nuk shofin asgje te vertete. Si ky miku jot pak a shume. Impresionet e para jane gjithemone te rendesishme. Fakt i thjeshte, dikush nuk vjen te te flasi nese nuk mbush "standarted" e tyre, por nuk duhet te jene kurre dicka. Ketu bej nje pranim, jam shume e sigurte se shume gjera ne jeten time nuk do te kishin ndodhur por te mos kishte njerez te tille.

pastaj jane ata qe kane sy dhe shofin shume thelle. ne nje fare menyre, keta jane ata njerez te cilet ke deshire te ndertosh jeten tende me, jane ata qe do te doje te gjithe bote te jete e mbushur me, por dhe keta kane ato minuset a tyre. they spend to much time on the other side, sometimes it gets creepy... :rolleyes:

se harrova vrojtimin tim: lulet celin dhe ne vere /pf/images/graemlins/smile.gif
 

Ema

Goddes
Re: vrojtime

Hm...
E para asnje nga ato qe folen ketu s'ishte mashkull dhe une thashe se ne pergjithesi vrojtimi ishte ne lidhje me meshkujt...

Problemi thjeshtezohet keshtu:
Nje djale relativisht i rritur numeron disa histori ne jeten e tij:Ka patur shoqen e bankes mbase,mbase edhe nje goce pallati,nje vajze te njohur ne pishina apo ku di une.Historite kane qene te ndryshme.Po ashtu intenisteti i lidhjeve,dashuria reciproke etj.
Nese pas disa vitesh,me nje jete normale,nje te dashur te kendshme,pse jo edhe nje te dashur goxha kinge,mjafton te prekesh ato telat e me te bukures,ti kujtosh(jo e dashura,po nje shok apo nje shoqe /pf/images/graemlins/laugh.gif ) filanken(te cilen ai e konsideronte femer shume shume shume te bukur) raporti tenton te kriset...
...S'keni qene naihere cuna edhe s'keni faj.Une e kam te konfirmum nga disa njerez.E vertete e hidhur :shrug:
 

glamdring

Forumium praecox
Re: vrojtime

Nje nga gjerat kryesore qe dashuria sjell me vete eshte mos shikuarja e personit vetem si objekt bukurie, por vleresimi i tij/saj nga ana shpirterore. Eshte folur per kete muhabet aq shume saqe nuk arrij te kuptoj pse duhet folur me, por nejse... Me mire per kete sesa per gje tjeter. Nese arrin aty ku pamja nuk luan rol aq te rendesishem dhe ndjenjat qe ndan me personin jane baza e lidhjes, atehere marredhenia nuk mund te cenohet kurre nga nje nate pasioni me nje femer yll apo edhe nje histori e meparshme. Te pakten ketu mund te flas nga pervoja ime.

Eshte diçka tjeter, kur lidhja vazhdon per kohe me te gjate. Kur gjerat fillojne e behen me rutine, eshte atehere kur fillon e shikon ne te kaluaren, kur nuk beje asnjehere asgje te njejte. Sfida qe gjithe çiftet kane eshte t'i rezistojne kohes. Nese lidhja eshte bazuar ne ndjenja, atehere rezistimi i kohes eshte me i lehte. Nese lidhja bazohet ne pasion, atehere dikur pasioni do mbaroje dhe dikush tjeter do hyje ne valle.

Ne lidhje me temen, gjithmone jam habitur apo me mire te themi mahnitur me ortekun e kozmetikes. Femrat thone qe meshkujt i duan femrat si modele, meshkujt bejne me shume produkte kozmetike, femrat bejne me shume konkurrence me njera tjetren deri sa pamja e tyre e jashtme eshte gjithçka qe ato dine. E forta eshte se nese nje femer qe lyhej çdo dite do dilte ne rruge sot pa make up, do menjanohej me pare nga shoqet e saj, sesa nga meshkujt, ndonese shovinizmi mashkullor do e nxjerre koken heret a vone. Nuk po mundohem te mbroj meshkujt, thjesht po mundohem te ve ne dukje dukurine qe ndodh. Dreqi e mori, shikon femra 13 vjeç me make up aq te rende, me g-string dhe pantallona qe e kane belin aq te ulet ne menyre qe t'u shikohet se çfare kane veshur. Dhe ndyresira 40 vjeçare qe kisha prane ne autobuz leshoi nje psheretime kenaqesie, nderkohe qe une shtrembrova turinjte nga neveria...

E gjithe kjo eshte nje rreth vicioz, apo nje ortek dhe sa me shume rrotullohet aq me i madh behet.
 

Ema

Goddes
Re: vrojtime

OH Valdi po ti je vetem nje vit me i madh se une.Duan s'duan te tjeret je i ri,ke energjite,pasionin dhe pse jo edhe mundesine per te dashuruar fort.

Mendo vetem kete shembull:Keto vajzat me make-up te rende,qe harxhojne nga 2-3 ore ne dite te parukieria duke krehur e lyer floket.Keto qe veshin minifundet nga ku duket qarte ngjyra e breckave;me dekoltete aq te hapura sa nuk le me vend per fantazi,mendo kur i sheh ne makine me ndonje meso burre,pse jo edhe me ndonje plak :eek: Plaku/burri ne pergjithesi eshte lumturisht i martuar :rolleyes: ,ka femije,te rritur apo te vegjel,ka nje grua qe dikur ka qene e bukur,edhe pse mund te kene kaluar vec 2-3-5 apo 10 vjet martese dhe nusja mund te jete ende per tu pire ne kupe.
Mendo per gjithe ato shale femrash qe sheh ne galerine fotografike,per sflilatat e shkurtimit te fundit ne bulevardet tona dhe mendo poziten e nje mashkulli.Mendo per ato femra (perseri) qe jane ne gjendje te bejne gjithcka per te firtuar nje mashkull(qofte edhe per nje nate).Por ajo nate vret!


Kjo s'ishte subjekt kryesor i vrojtimit tim.Dihet shkencerisht se njerezit e bukur kane me shume mundesi ne jete,u ofrohen vende me te mira pune dhe mesuesit i trajtojne me mire(kjo e lexuar ne nje reviste shkencore dhe jo e shpikur).
Po flisja per rishfaqje:po sikur Evald,vajza qe ke dashur para 2 vjetesh(po ja mys kot) e qe eshte femra me e bukur qe ke njohur te vinte te ti e te thoshte se ish gati te lidhej me ty?
Te pakten tundimi per te cuar ne djall gjithcka do ishte. /pf/images/graemlins/blush.gif
Dhe me shume:te pyesin per dashurine.Cilin imazh dashurie do cosh ne mend?(Ketu jap shembull tjeter:Dikush i pyetur per argumentin foli per dike qe ish e shkuar,e bukur e jo per te tashmen /pf/images/graemlins/frown.gif )

...Dhe perseri gjerat ndryshojne :Meshkuj/femra... :wink:
 
Top