vrojtime

Ema

Goddes
Re: vrojtime

There are many things I overlook,I dread others.
Anyway,I stare clearly that they still love,they underlie goodness.Now i know,i see...there is sunrise too,not only decline... :cool:
 

PrInCiPiEl

Primus registratum
Re: vrojtime

Lexova gjatë ... dhe vrojtova ... më duhet të e bëjë edhe një vrojtim tjetër :


Ruajuni ...


<ul type="square">
[*]Ijjakum vedh dhanne…
la texhessesu ve la tehassesu
ve la tenaxheshu
Ve la tebagadu ve la tedaberu
kunu ibadallahi ihvana
[/list]
 

Danae

Primus registratum
Re: vrojtime

vrojtime duke pare ujra qe rrjedhin qete,njerez te hareshem,vrojtoj dashuri ne gjithcka te vogel.
home sweet home,
blu do kridhem nen uje duke menduar nje here per ty,uroj te dal e te mos mbytem /pf/images/graemlins/tongue.gif
 

bebi

Primus registratum
Re: vrojtime

prap po ma kujton se ku je? /pf/images/graemlins/frown.gif
m'beso, kam ma shum se nji muj qe e ndij zhurmen e dallgeve ne velipoje, ndij t'qeshuna...
marr perdit ne telefon, m'asht ba e paevitushme.
flm gjithsesi qe kujtohesh per mu atje...
je shum :wub:

:kiss:

m'ka marr malli shum... /pf/images/graemlins/frown.gif
 

Presidenti

Forumium maestatis
Re: vrojtime

...kam vu re se qellimi ndryshon esencen e veprimeve.

qellimi kthen nje veper t eger ne nje diçka te bukur dhe diçka ne dukje te bukur, ne diçka te shemtuar.
 

Ema

Goddes
Re: vrojtime

Fillimisht postuar nga IF:
[qb]
Fillimisht postuar nga Blendi:
[qb]I see that you do, Blue. /pf/images/graemlins/smile.gif

IF. Provoje te pakten virtualisht. Te pakten keshtu ke nje mburoje te mire prej xhami perpara.

Nejse, teme tjeter?[/qb]
Blend ti me cudit.Shpresoj te jesh njelloj edhe realisht.Une provoj,sigurisht qe provoj,po mburoja nje dite do thyhet,dikush do kerkoje te te njohe,te te shohe.
Magjia do prishet,edhe kujdes,kjo s'eshte perralle qe mbaron mire.

Edhe megjithate po flas vertetesisht:

Kam vene re se dua!E kam vene re kaq dhunshem e ne menyre aq te forte saqe eshte e pamundur ta fsheh.
Kam vene re qe s'me do.Ndodh edhe keshtu /pf/images/graemlins/smile.gif .
Kam vene re se s'mundem te flas me askend qe s'jam une.
KJo me vret.
Dhjetori eshte stine muti,ti ben cope mendimet. [/qb]
:rolleyes: -Thot ky Biago Antonaci:Non illuderti mai,certe cose non tornano più,e nn pensarci nemmeno se son le cose che amavi di più...
-Sot me ka bere nostalgjike muzika,le ta leme keshtu.E ka fajin muzika.
 

Ema

Goddes
Re: vrojtime

Kujt i thu?
Mir qe jam vetem me ket kolegun qe me fton per dreke e m'do fort se tjeterlloj e kisha humb punen! :cry:

-Desha te lexoja dje (studim) edhe ku shkova gjeta "te fyer e te poshteruar" qe s'di pse s'e kisha kap me dore naihere.
Perfundimi:deri mrome ne tre te notes i thava 320 faqe.
Libri maro kshu:"Ne syte e sal lexova:-Ne te dy mund te kishim qene te lumtur,pergjithnje"
Jam si e sekelldisme prej librit,e shkreta une ca efektesh me bo libri dhe paninja me tonno /pf/images/graemlins/tongue.gif !
 

Ema

Goddes
Re: vrojtime

Ka nje shkrimtar,nje princ,nje cupe te vogel,nje vajze qe shkrimtari dashuron,nje djale qe vajza e tij dashuron,Alioshka,pastaj Katia(muza si perhere quhet Natasha)...

Si perfundim kjo goca e le dashurine e poetit e lidhet me femijen naiv po te sinqerte.Femija e le ate dhe shkon pas nje femije si vetja...
Natasha humbet dy here.

Kshu goc!-E kom ne shqip librin,ta nis po deshe!
 

Ema

Goddes
Re: vrojtime

/pf/images/graemlins/smile.gif -Ah c'kalemxhi ehste ai Dostojevskij.I pershkruan imtesisht thellesite e shpirtit njerezor,me gjithe c'bluhen e c'vlojne brenda.Me ligesine,pasionin dhe deshirat...
:cool:
 
Top