vrojtime

eM

Paper Moon
Re: vrojtime

madhe/e...

hahaha kjo qe e madhe gjithashtu! /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

Danae

Primus registratum
Re: vrojtime

Fillimisht postuar nga Melhiades:
[qb] Per ate vajzen, qe dikur urrente Helenen.
Qekur ke nisur te mos e urresh Helenen? Qekur ke Njohur Helena Iribarne ndoshta? Nejse une s´e kam urryer ndonjehere. Do vish kendej? Me shkruaj. [/qb]
eshte dikush atje qe do te me shkule veshin,ha ha ha,do me dalesh krah si hektori??
do mundohem te vij shpejt,sa te heq syzet e diellit dhe te jem e zonja te marr nje rruge te gjate.miku yne i majfte me propozoi venecian,mbase perpara shkoj dhe e terqeh pas vetes,c'thua per nga 20 shkurti??fondet mund te shtohen ato dite.
 

jona20

big bum bam...
Re: vrojtime

vura qe:Non si può andar via da se stessi solo spostandosi da un posto all'altro.
Non c'è rimedio a questo.
 

Melhiades

Primus registratum
Re: vrojtime

Lere Venezian, tani ne shkurt duhet te jete shume e pashprese. Eja ketu mes barbareve. Keshtu nuk te rrezikohen as te drejtat e copyright. Me shkruaj e me thuaj kur ke kohe per chat. Dje e pasrdje kam bere chat me Bledin.
Perqafime.
 

Melhiades

Primus registratum
Re: vrojtime

Kane ndryshuar shume gjera, qe nga vizita e fundit, Deti_98 ka ikur, por vazhdon te flase per fatkeqesi qe parashikohen nga kanarina neper miniera ose peshqe te arte ne Japoni. Endrrat mbi Kuben zveniten cdo dite, revolucione atje sa vjen e zbehet. Duket sikur do me cdo kusht ti jape te drejte parashikimeve te Yankee-s. Kemi nevoje per ndihme, perndryshe revolucion jone deshton. Pershendetje Genosin.
 

Presidenti

Forumium maestatis
Re: vrojtime

I lutem Zotit te me beje me te forte e jo te me lehtesoje barren...

dhe
My Lord, break my back before i break my word, and be mercyful o You the Most gentile!
 

Danae

Primus registratum
Re: vrojtime

...bosh!
si thonte blendi gjithcka qe nis mbaron,ndihem me lehte. :sleep: :sleep: :sleep:
 

jula

Primus registratum
Re: vrojtime

Ja, nje bar, nje bar mbushur me njerez, nje cift, nje cift i heshtur, ajo nuk eshte aspak e shemtuar, ai nuk eshte aspak idiot...bezdi, paketa qe marrin nen gishta levizje rrotulluese...
Ja, nje bar, nje bar ku vazhdojne te hyjne njerez, cuna, cuna proletare virile dhe naive si ne nje roman pasolinian, shikime drejt ciftit te heshtur, shikime drejt Asaj, shikime te etura proletaresh vulgare...
Ja, ai i afrohet se dashures, i merr doren, sheh drejt atyre shikimeve te paturpshme dhe e puth me force, nje here, dy here, me shume, me shume...
Nje puthje. Nuk shoh asnje puthje. Shoh nje qen qe urinon perreth kufijve te territorit te vet.
 

Melhiades

Primus registratum
Re: vrojtime

Ti e ndien vehten bosh?? Ndien qe boshesia mbush hapesirat e tua, e ndien thelle deri ne kocke? Atehere mos thuaj qe je bosh, megjithese je mbushur me boshesi. Nuk eshte loje fjalesh kjo Danae. Vetem se njeriu shpeh nuk arrin ti identifikoje ndjenjat e tia. Dhe shpesh ndryshimi midis ca gjerave eshte teper i vogel. Nganjehere ta ndiesh vehten keq, te ben te ndihesh mire, de kjo nuk vlen vetem per sadomazokistet. Bledari, do vije me 13 ndoshta, do vish dhe ti? Alma Paska ditelindjen sot. Urime. Po mire moj Danae, vrapove kaq shume, nuk do ndalesh ndonjehere, ti nuk mund te quhesh Danae, nese nuk te ze gjumi rruges, pernryshe do ishe Europa. Megjithate dije, une te shikoj.
 

Danae

Primus registratum
Re: vrojtime

ti duhet te dish qe une te adhuroj.
lashe nam me mazokistin tone te dashur,mendoj se nuk do te me shohe me me sy,madje kete radhe do thyeje rregullat e tij.
une kam tre provime keto dite,e shtyn dot ai deri me 20 vijme bashke??
te puth,madje te lutem perqafome dhe syshkruaren tende.
 

durrsakja

Primus registratum
Re: vrojtime

Mbreme me ndodhi dicka qe s'e prisja kurre.I kam keshilluar te tjeret ne te tilla raste.

Sa shtohen pyetjet dita dites!!!
 

Melhiades

Primus registratum
Re: vrojtime

Kuptohet qe do e perqafoj. Ti e di, qemund te vish kur te duash, Ruget e Zotit dhe oraret e trenave jane te pafund. Per pak, qesh duke shkruar ca fjali, qe do degjeneronin ne nje nga ato diskutimet teologjike, me te cilat kalonim kohen ne gjimnaz. Ketu eshte ftohte, situata politik sa vjen e rendohet. Organizata jone eshte ne ilegalitet. Baza jone eshte nje shtepi ne pamje te pare e papershtatshme per ate qellim. Ndodhet ne lagjen e te pasurve. ti e njehe ate. Nje shtepi e verdhe, me nje plake qe luan shume mire rolin e se cmendures. Daci i saj i tredhur, Oskar, i njeh tashme te gjithe pjesetaret e organizates. Pervec kesaj, kur vjen pranvera, dhe mund te dale ne rruge pa patur rrezik ti ngrijne putrat e vogla nga bora, e perdorim dhe si korrier. Emri i tij ne ilegalitet eshte Barabas. Nuk ka ardhur nga deti, por eshte i kuq. Djaloshi bjond, qe jeton edhe ai ne kete baze, e drejton nje nga ato bashkimet fashiste studentore, me sa duket eshte sylesh, perderisa nuk e ka kuptuar ende perse linjat tona jane gjithmone te zena.
Kur te vish mos harro fjalekalimin, e ke ne te djathte te wc se femrave ne stacione te trenit.
Hasta siempre
 

Danae

Primus registratum
Re: vrojtime

ti me jep te dhene te kodifikuara dhe nuk di pse me vjen te qesh,mbase me ka marre malli per plaken ne rolin e te cmendures,akoma rri e mendoj se si nje njeri si ajo te kete nje curriculum aq te pasur ne historine naziste,mbase njerezit kur plaken humbasin vrullin e politikes qe ketu sa vjen e shtohet nen pasione me ngjyre te kuqe te forte.po mundohem te korruptoj kryetarin e organizates qe te marr gjithe de andrete si traktet tona te dashura,duke shpresuar qe veshet e fashizmit te qendrojne pak shurdhe ndaj tradhetareve italiane,mbase ato do i respektonin me shume si komuniste sesa fashiste.
ketu tjeter,mbreme patem mbremje ne ilegalitet por qe ra ne sy te komshinjve,sot ata i kishin bere shkrese timitausit(drejtorit te bazes se lulekuqeve)per kete kane vendosur te vene patrulla korridoreve,mbreme kitarra kish bere shume zhurme,dhe kenga bocca di rosa kushtuar mua kishte aq sukses sa nuk do mendoja qe te me sillte aq prane bazes suaj.
ajo cfare po ndodh me seriozisht ketu eshte perndjekja e binjakes sime dhe ruajtjes nga cdo njeri qe nuk ka synime shume te pastra,ti nuk e ke idene se une po behem nje militante e frikshme kur goca ecen darkave shoqeruar nga shikimi vigjilent se mos ka armiq rruges.
mazokisti kish te drejte duhet ti jap me shume liri asaj.
te perqafoj,dhe te lutem me thuaj si vejne punet me syshkruaren.
deti dhe cupi??
 

gjekec

Primus registratum
Re: vrojtime

Fillimisht postuar nga Paper MooN:
[qb] :sleep: :sleep: :sleep:

Ku vajti deshira per te jetuar? [/qb]
aty posht, avatarit, e ke wild blood.. postimi ku vajti deshira per te jetuar, firma I ain't got game no more.. ???? /pf/images/graemlins/laugh.gif
 
Top