vrojtime

PrInCiPiEl

Primus registratum
Re: vrojtime

Vrojtime të fundit në(për) këtë temë :
( Pa i drejtuar gishtin tregues askujt , sepse ashtu do i drejtonim tre gishtat e tjerë vehtës sonë !!!.Kjo ishte sa për sqarim , në mënyrë që mos të lindin keqkuptime të dëmshme ndërnjerëzore !)


Ne dijme saktë vetëm atëherë kurr dijmë pak ,
me njohuri dyshimi rritet edhe më shumë !!!
Ne kurrë nuk jemi të mashturar,ne e mashtrojmë vetevehtën !!!

Një prej sahabijve më të shquar të Pejgamberit a.s. thekson:

“Kush qeshë së tepërmi, do i zvoglohet fama (nami).
Kush i nënçmon njerëzit edhe vetë ka me qenë i përbuzur.
Kush tepron në diçka ka me qenë për atë i njohur.
Kush flet shumë – shumë gabon.
Kush gabon shumë – pak turpërohet.
Kush marrohet pak, ka me iu zvogëlu edhe besimi i tij.
E kush ka pak besim – zemren e ka të vdekur.”


Omeri r.a.


Jeta jonë në këtë botë është e përkohshme ,është jetë relativisht e shkurtër ,
prandaj të bëjmë një jetë kuptimplote ,
dhe të përgaditemi për të nesërmën ,për vdekjen , e më pastaj ringjalljen dhe jetën në botën e amshueshme !



Sinqerisht
PrInCiPiEl
 

eM

Paper Moon
Re: vrojtime

if you don’t give life a direction, life will give you just a piece of sh*t! :mad:
 

jula

Primus registratum
Re: vrojtime

Ne nje mengjes pa diell, para nje pasqyre, nje fije rimmel...
Perfundimisht pasqyrat nuk vlejne per asgje: Nuk di c'fytyre do te kem me syte mbyllur, p.sh. /pf/images/graemlins/frown.gif :tipsy:
 

Le_Routard

Forumium maestatis
Re: vrojtime

Fillimisht postuar nga jula:
[qb] Ne nje mengjes pa diell, para nje pasqyre, nje fije rimmel...
Perfundimisht pasqyrat nuk vlejne per asgje: Nuk di c'fytyre do te kem me syte mbyllur, p.sh. /pf/images/graemlins/frown.gif :tipsy: [/qb]
Ne fakt edhe une menoj se me sy mbyll nuk e shof dot surratin para pasqyres, por ama mund ta shofesh para aparatit fotografik.

/pf/images/graemlins/laugh.gif
 

tirana

Primus registratum
Re: vrojtime

Kam vene re qe emigrantet aziatike kane nje pasion maniakal per celularet. I kane te gjithe me forma nga me te çuditshmet dhe te markave me ne ze dhe padyshim modeli i fundit. Sa me shume opcione aq me mire eshte, paçka se shumica perdorin vetem marrje-dhenie-mesazhe.
Dini gje ju se nga se u vjen?
 

Kordelja

Valoris scriptorum
Re: vrojtime

....dhe une qe mendoja qe te tilla fiksime kane vetem shqiptaret....ve re se Muni nuk eshte i azhornuar shume me fiksimet e bashkekomebsave te vet....
 

jula

Primus registratum
Re: vrojtime

Aziatiket jane maniake teknologjie per perkufizim.

Me ka ngelur ne mendje oqeani i flash-ve para se arbitri te fershellinte nisjen e ndeshjes Kore-Gjermani ne boterorin e fundit...
Europianet e vjeter, duke ngrene thonjte, duke menduar me tmerr nga do te anoje arbitri, nese do te jete ne forme Ballack, nejse, gjysma duke rrekellire birre apo duke valevitur flamuj...

Kurse ata: Flash! Flash! Flash! Mahhh, te duash te globalizosh kulturen eshte qesharake dhe e kote.
 

jula

Primus registratum
Re: vrojtime

Ah, kete me duhet ta pranoj: Pashe meshen funebre te G. Agnelli-t. /pf/images/graemlins/blush.gif

Rreshti i peste, djathtas, Piero Fassino!!!
Si thoshte ai Ymeri i varfer: "Nuk me vjen keq o krokodil qe do me hash doren, po pse do te derdhesh lote me pas..."

Tani e quajne ... xhentilese...noblesse oblige...mahhh.....
 

Le_Routard

Forumium maestatis
Re: vrojtime

Fillimisht postuar nga Majmuni Hirko:
[qb] Kam vene re qe emigrantet aziatike kane nje pasion maniakal per celularet. I kane te gjithe me forma nga me te çuditshmet dhe te markave me ne ze dhe padyshim modeli i fundit. Sa me shume opcione aq me mire eshte, paçka se shumica perdorin vetem marrje-dhenie-mesazhe.
Dini gje ju se nga se u vjen? [/qb]
Me siguri vjen nga fakti qe i kan syt me bisht, dmth sa me shume bishta te ken opcjonet standart aq me i perafert eshte telefoni me aziatiket.


/pf/images/graemlins/laugh.gif
 

jona20

big bum bam...
Re: vrojtime

Se il tuo lume brilla più degli altri siine felice, ma non spegnere mai il lume degli altri per far brillare il tuo.
 

alinos

Forumium maestatis
Re: vrojtime

Fillimisht postuar nga Danae:
[qb] ca kam qejf me lexu ca shkrun kjo hanini aman. [/qb]
Kuptohet mas ores 12 te nates, everything this hanini says makes sense /pf/images/graemlins/wink.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif

Ne thiatro me gjen shpesh...
 

alinos

Forumium maestatis
Re: vrojtime

Fillimisht postuar nga jula:
[qb] Ah, kete me duhet ta pranoj: Pashe meshen funebre te G. Agnelli-t. /pf/images/graemlins/blush.gif

Rreshti i peste, djathtas, Piero Fassino!!!
Si thoshte ai Ymeri i varfer: "Nuk me vjen keq o krokodil qe do me hash doren, po pse do te derdhesh lote me pas..."

Tani e quajne ... xhentilese...noblesse oblige...mahhh..... [/qb]
Dhe idhujt u permbysen nje nga nje...

Nje pyetje: Ky Fassino me biciklete shkon n'pun, apo me te fundit te FIAT-it?!
 

jula

Primus registratum
Re: vrojtime

E fundmja e FIAT-it (Multipla apo dhe Stilo), nuk te nxjerrin as nga garazhi, jo me te te cojne ne pune. Vrojtim konkret ky.
 

loaded

Primus registratum
Re: vrojtime

Per stilon mos u anko mo,ose e paske garazhin sa nje furrik pulash...E ke vendos qe do e falimentosh fiat-in me zor e... /pf/images/graemlins/laugh.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

jula

Primus registratum
Re: vrojtime

Nuk eshte pune permasash, Xingaro, po me cunat ky argument eshte i kote... /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

loaded

Primus registratum
Re: vrojtime

Fillimisht postuar nga jula:
[qb] Nuk eshte pune permasash, Xingaro, po me cunat ky argument eshte i kote... /pf/images/graemlins/laugh.gif [/qb]
Dola huq me gjithe mend ...ishte postimi i pare i dites dhe isha pergjumesh.Per pune permasash ke te drejte ne fakt.Meshkujt per te gjitha gjerat bejne kush e kush e ka me te madhe/e...
 

Melhiades

Primus registratum
Re: vrojtime

Per ate vajzen, qe dikur urrente Helenen.
Qekur ke nisur te mos e urresh Helenen? Qekur ke Njohur Helena Iribarne ndoshta? Nejse une s´e kam urryer ndonjehere. Do vish kendej? Me shkruaj.
 
Top