vrojtime

Danae

Primus registratum
Re: vrojtime

Fillimisht postuar nga hanini:
[qb] Kam vene re se sa me shume e ndjek nje enderr, aq me shume me rreshket nga duart. Kjo shpesh me ka cuar te mendoj se enderroj gjerat e gabuara, nderkohe qe te tjera me jane realizuar duke me bere me te lumtur.
Me duhet nje enderr-detektor per te pare nese jane kallp apo te verteta... [/qb]
me ndodh edhe mua,kjo eshte arsyeja per te cilen nuk shpreh me deshira e te mos i ve vetes objektiva,il destino...
 

Ema

Goddes
Re: vrojtime

Vrojtim:

Kur miqte e mi jane mire,jam mire edhe une...(hiq dhimbje koke /pf/images/graemlins/laugh.gif )
 

eM

Paper Moon
Re: vrojtime

vura re se gjithemone behem pishman per ca veprime! /pf/images/graemlins/frown.gif
 

Ema

Goddes
Re: vrojtime

Fillimisht postuar nga Paper MoooN:
[qb] Per sa shume e deshiroj ca here, po me aq ndienje e urrej!

E verteta eshte relative, ashtu si dhe cdo gje ne kete jete leshi! :mad: [/qb]
/pf/images/graemlins/laugh.gif

E bukur!
Deshirat jane mashtruese,po as urrejtja s'mbetet pas... /pf/images/graemlins/wink.gif
hene e plote...
 

PrInCiPiEl

Primus registratum
Re: vrojtime

“A mendon njeriu se Ne e krijuam atë prej një pike uji (fare) kur qe, ai kundërshtar i rreptë” (Kur'an , Jasin, 72).
 

Ema

Goddes
Re: vrojtime

Fillimisht postuar nga PrInCiPiEl:
[qb] “A mendon njeriu se Ne e krijuam atë prej një pike uji (fare) kur qe, ai kundërshtar i rreptë” (Kur'an , Jasin, 72).


PS. Editojeni nese keni guxim ! [/qb]
E Editoj Une mo /pf/images/graemlins/wink.gif :

A nuk mendon njeriu se Ne e krijuam atë prej një pike uji (fare), kur qe, ai kundërshtarë i rreptë.
Ai na solli Neve shembull, e harroi krijimin e vet e tha: "Kush i ngjall eshtrat duke qenë ata të kalbur?
Thuaj: "I ngjall Ai që i krijoi për herë të parë, e Ai është shumë i dijshëm për çdo krijim.
Ai që prej drurit të gjelbër ju bëri zjarrin, e ju prej tij ndezni.

(Kur'an,77-80)
(Jo 72 /pf/images/graemlins/tongue.gif )
 

eM

Paper Moon
Re: vrojtime

Fillimisht postuar nga Ema:
[qb] Kukull ta fshij edhe citim ketu? [/qb]
No prob! Postimi ishte taks per te: E Verteta po mire eshte dhe ketu! /pf/images/graemlins/smile.gif

eM
 

Diavolessa

Valoris scriptorum
Re: vrojtime

Nje muzike e bukur ndryshon humorin njeriut!

Fregarsene di tutto ti fa stare bene /pf/images/graemlins/smile.gif
 

Ema

Goddes
Re: vrojtime

Vrojtim:

"Ma il simile ama il simile, e quanto meno si vale tanto più si é ammirati: i più vanno sempre dietro alle cose peggiori, perchè, come ho detto, la maggior parte degli uomini é soggetta alla follia."
"I ngjashmi don te ngjashmin e tij,dhe sa me pak vlejme aq me fort adhurohemi:te shumtet shkojne perhere pas gjerave te keqija,sepse si e kam thene pjesa me e madhe e njerezve eshte subjekt i budallallekut"

Erasmo da Roterdam
 

jona20

big bum bam...
Re: vrojtime

vura qe dikush me ka bere nje urim...kaq me mjafton per te nisur nje dite te kendshme,plot optimizem /pf/images/graemlins/smile.gif
 

Presidenti

Forumium maestatis
Re: vrojtime

Prima legge della bilateralità.

se te ne freghi di tutto, tutto se ne frega di te.E alla fine la fregata rimani tu!


vertetim...
(s'kam kohe po e dine te gjithe ma merr mendja)


ligjey s'vertetohen harrova!
 

abs

nuk e di...
Re: vrojtime

gjerat e lehta kane sukses jetshkurt... /pf/images/graemlins/wink.gif
 

Kordelja

Valoris scriptorum
Re: vrojtime

Mbi cdo gje dhe gjithcka, nje dite e bukur me diell edhe pse dimerake, ndersa perkundesh bindshem ne ate c'ka perjetove me deshire, te sjell nje zgjim te embel dhe rishtaz oreks... /pf/images/graemlins/wink.gif
 
Top