vrojtime

moonlight

Primus registratum
Re: vrojtime

Vrojtoj se me ka rene ca temperatura; hunet akoma te zena i kam. ... ah, vrojtoj gjithashtu se me ka dal nji nishan i ri. O sa shume e dua trupin tim gjys te thare ne plasarijte e gjys te djersitur.
 

ana karenina

Primus registratum
Re: vrojtime

se jemi te gjithe te ngjashem. Ato cka na ndodhin, ato cka bejme ne te ndodhin, sot une, neser ti, ti tjetri ndoshta pas nje muaji a nje viti, por eshte e sigurte qe do te te ndodhe edhe ty, edhe ty, edhe atij tjetrit, atyre te tjerave, te gjitheve. Jetoj te njejtat gezime, probleme, ndodhi qe ka perjetuar dikur mami im, takoj njerez te ngjashem me njerezit qe ka takuar ajo. Flas me njerez qe perqendrohen ne te njejtat ndodhi si ato qe perjetova une vjet, parvjet, para disa vitesh. Rralle here degjoj ndonje ngjarje vertet "te padegjuar". Kuptoj se jetoj ngjarje qe mi kane pershkruar edhe te tjeret. I vetmi ndryshim eshte percaktimi i fajit (i imi apo i tij?) dhe arsyetimi qe na shpie ne interpretim. Ky i fundit behet shkas per forcen dhe ngjyrimin emocional me te cilin ne perjetojme gjithcka. Ketu ne jemi te ndryshem, bashkuar nga nje jete e njejte. Keto jane jete paralele qe nuk kryqezohen kurre.
 

Danae

Primus registratum
Re: vrojtime

Ndergjegjia po shkundet brenda meje
e fjetur kish qendruar se tepermi
tek kerkoja kushedi cfare imazhesh
shkembeja enderra me realitete.
ndergjegjia rebelohet brenda meje
tek rendon me teper se forc'e gravitetit
zgjim i ngjashem me tronditje termetesh
ku jam e ku te gjehem
ne grimca te shqyera fragmentesh.
 

epremte

Primus registratum
Re: vrojtime

m'ka marr malli per snowboarding e per bor'

eshte nje variant per Mavrov, 45 evro autobuzi hoteli viza /pf/images/graemlins/laugh.gif
me duhet pergjigje shpejt vec!
 

Danae

Primus registratum
Re: vrojtime

kjo sduhet te ish per mua, me fal e lexova gabimisht dy here.
ah vrojtimi une qe i ruhesha peshqve te vegjel vajta e u perplasa ne peshkaqen.t'ia thyej pak dhembet peshkaqenit se me nxefi keq ne fund
 

bebi

Primus registratum
Re: vrojtime

</font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />


eshte nje variant per Mavrov, 45 evro autobuzi hoteli viza /pf/images/graemlins/laugh.gif
me duhet pergjigje shpejt vec!

[/ QUOTE ]

pse kan fut vizen n'package, e jo ndoj gja q1 konsumoj /pf/images/graemlins/tonguee.gif
 

irene

Primus registratum
Re: vrojtime

... se memoria ime vizive per numrat eshte cope cope, dhe e kaltra me qendron padrejtesisht ne mendje ...
 

epremte

Primus registratum
Re: vrojtime

se kaltersia u qendron padrejtesisht ne mend ca e cave kur ato "numrat" jane per tu dhene e jo per tu marre. /pf/images/graemlins/smash.gif
 

bebi

Primus registratum
Re: vrojtime

</font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
se ato qe konsumon ti te takojne falas me ligj /pf/images/graemlins/lol.gif

[/ QUOTE ]


e kisha fjalen per ndoj land tjeter konsumit e non (dmth q1 konsumohet e jo) /pf/images/graemlins/lol.gif /pf/images/graemlins/tipsy.gif
 

ana karenina

Primus registratum
Re: vrojtime

</font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
Mënyrat e tërthorta të komunikimit janë shterpe!

[/ QUOTE ]

Kur nuk ulerin dot qe te sigurohesh se te degjuan, duhet te perseritesh veten!
 

abs

nuk e di...
Re: vrojtime

Vej re qe, ne fundfillin e stineve pergjithsisht njerezit ndjehen shume sensibel ndaj pakenaqesive, padrejtesive, ndaj kauzeve, ndaj mungeses se dashurise, ndaj shume mungesave, ndaj ndaj ndaj...
 

ana karenina

Primus registratum
Re: vrojtime

Abso nganjehere ndryshe nga mungesa eshte dyndja e gjithe plerave, apo pakuptimshmerive, apo ligesive, thartirave e cdo grumbullim tjeter masiv i te keqijave qe te uzurpojne koken nga jane e nga s'jane. E di kur bashkohet bashke si cilesia ashtu edhe sasia e gabuar? Kur je nen meshiren e kohes, e vetmja qe pranon te shtrihet si ure derisa te kapercesh ne anen tjeter... aty ku te plandosin mungesat /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

alinos

Forumium maestatis
Re: vrojtime

ve re se sa here qe shoh fjalen "sexy" me vjen per te qeshur /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

Kordelja

Valoris scriptorum
Re: vrojtime

Eshte komplimenti me i rendomte qe padrejtesisht ka zevendesuar cdo epitet tjeter te mundshem.

Sex sells, e ka fajin marketingu i keq qe i behet formave.

Kemi:

lule sexy /pf/images/graemlins/eek.gif
mama sexy /pf/images/graemlins/laugh.gif
cuna sexy
veshje sexy
funde sexy
vajza sexy
te qeshur sexy
personalitet sexy /pf/images/graemlins/cry.gif

...te tjerat pak rendesi kane.
 
Top