vrojtime

Ema

Goddes
Re: vrojtime

Hm,
Impavido eshte si me thone sypatrembur,qe s'ka frike,kurajoz eshte coraggioso,tenace me shume se trim eshte kokeforte,qe ngulkembe ne te tijen,e tere te tjerat me rradhe s'me bindin,ncuq.

Pastaj nuk eshte se e kam detyre klase.Ishte nje reflektim gjuhesor qe me beri te mendoj se mbase Trimeria dhe Trimi ishin eksluzivitet shqiptar ne kuptimin e ngushte te fjales.
Ti rrofsh,e paske thek taljoncen /pf/images/graemlins/smile.gif
 

Ema

Goddes
Re: vrojtime

Ah,degjome:
Firma qe ke ,copeza e poezise eshte e jotja apo e ndonje poeti te famshem?Me pelqen,mi ritrovo,me mallengjen vetaj ke vargjet,ngordhsha per refleksin tim te fjalet qe kane shpikur te tjeret dhe une i kam menduar vetem.
 

Ema

Goddes
Re: vrojtime

Korde ku ndodhesh tashi per tashi?Ku i bere festat qelbesire?Te dergva nje sms ke nr huj po s'di a ke marre gjo.
Lara te shkelqefte syu si te shkelqente kur te kam njohur dhe mos te pafte syu keq ishallah!
Ju te tjeret ju sjellte Viti ca ju do shpirti.
Viti im ka filluar bukur dhe me shume se bukur qete(i kisha harruar shijen qetesise).Miks harmonie,ekuilibri,shprese,lirie(?) po me shume deshire per te qene ne vende te tjera,me te tjere njerez,vetja...(e kisha shkelur).
 

Ema

Goddes
Re: vrojtime

Mandi edhe ty qorr te hongsha dasmen e pare.Pastaj kam rradhen,sipas paktit(po me lane) !

/pf/images/graemlins/laugh.gif


P.s.Paskesh honger plonc pule,e degjenerova temen.
 

alinos

Forumium maestatis
Re: vrojtime

kam vene re se kur te ngordh kali, ajo qe sheh eshte se s'te lene rehat as mizat!!!
 

ana karenina

Primus registratum
Re: vrojtime

</font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
kam vene re se kur te ngordh kali, ajo qe sheh eshte se s'te lene rehat as mizat!!!

[/ QUOTE ]

Mendoj se mizat jane qeniet me te denja per t'u marre me nje ngordhesire!
 

alinos

Forumium maestatis
Re: vrojtime

per mullinjte e eres dhe don kishotet e rradhes do e kete pasur!

Ve re se meshkujt me zhgenjejne vazhdimisht ne cdo lloj raporti!
Shpresoj qe nese behem nje dite me djale, t'i mesoj nja dy gjera mbi jeten dhe realitetin!!!
 

moonlight

Primus registratum
Re: vrojtime

Vrojtoj si macja lepin qimet e veta ...me pas ka per te peshtyre ndonje qe do i ngece ne gryke. Rrini larg maceve vetlepirese; ato qe pastrojne veten e ju bejne ju pis.
pfff
 

I love new york

Primus registratum
Re: vrojtime

ve re se nuk u regullua qe s'u rregullua problemi me faqet e AF neper tema te ndryshme si puna e ksaj psh /pf/images/graemlins/shrug.gif

ve re edhe gjera te tjera gjate jetes, qe gjithmone meson no matter sa i ditur je, sidomos eksperienca reale /pf/images/graemlins/rolleyes.gif
I guess that's life...
 

alinos

Forumium maestatis
Re: vrojtime

</font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
Fajin nuk e ka bota...
Perralle nga e kaluara...

[/ QUOTE ]

dhe ne qeshem, apo jo?
qesh toni qesh, se bota do te jete nje dite e jotja!!!
 

moonlight

Primus registratum
Re: vrojtime

</font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
Me mua e kishe ti lal /pf/images/graemlins/laugh.gif Jo se une theshe vetem floket kam prere te perdredhmet nuk i sherbenin te lokali /pf/images/graemlins/laugh.gif

[/ QUOTE ]
/pf/images/graemlins/laugh.gif mu desh te lexoja ndodhine e jetes tende per te kap mesazhin. Jo mi lal s'e kam me ty, e kam me macen une. Me shendet! /pf/images/graemlins/smile.gif
 

Kordelja

Valoris scriptorum
Re: vrojtime

Ke filluar te lash ate pushtin ti /pf/images/graemlins/eek.gif

Po ku lahen macet moj /pf/images/graemlins/eek.gif

Me qe ra fjala ke kafshet /pf/images/graemlins/laugh.gif Milou s'dallohet nga debora /pf/images/graemlins/wub.gif
 

alinos

Forumium maestatis
Re: vrojtime

</font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
Do qeshim bashke /pf/images/graemlins/smile.gif,

[/ QUOTE ]

nuk e besoj! AF me eshte kthyer ne nje gje te bezdishme nga nderhyrjet e njerezve qe edhe kur nuk i ke ndermend, ia atribuojne vetes se tyre cdo gje qe ti shkruan e thua.

Psikologet ne kete rast do te flisnin per mungese dashurie, ngrohtesie dhe seksi. Te tjere per nje refuzim te realitetit qe i rrethon, gje qe i ben te reagojne me agresivitet kundrejt atyre qe ia kujtojne realitetin qofte dhe shkarazi. Te trete do te flisnin per delir te paster madheshtie.

Une nuk jam psikologe dhe as dua te behem, ama kur me cahet menderja nuk pyes me as per nanen time qe eshte i vetmi person te cilin e degjoj, edhe kur e ka gabim!!!
 

alinos

Forumium maestatis
Re: vrojtime

</font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
Ke filluar te lash ate pushtin ti /pf/images/graemlins/eek.gif

Po ku lahen macet moj /pf/images/graemlins/eek.gif

Me qe ra fjala ke kafshet /pf/images/graemlins/laugh.gif Milou s'dallohet nga debora /pf/images/graemlins/wub.gif

[/ QUOTE ]

edhe ne jemi bere me nje qenush te vockel e te bukul qe ma rrembeu zemren sapo e pashe. /pf/images/graemlins/wub.gif
Vec na doli qe nuk eshte goce dhe duhet t'i nderrojme emer /pf/images/graemlins/lol.gif /pf/images/graemlins/wub.gif

p.s. Lara mo gjuj se e di qe te thash te blesh macok dhe jo qen, por mua ma sollen ne shtepi pa me pyetur fare /pf/images/graemlins/angel.gif
 

Kordelja

Valoris scriptorum
Re: vrojtime

/pf/images/graemlins/cry.gif Milou ime do ngordhi vetem kur te vije atje /pf/images/graemlins/cry.gif se keta pushtat nuk shkojne hic me njeri tjetrin /pf/images/graemlins/cry.gif

Ta mbani me shendet /pf/images/graemlins/wub.gif dum foto neve, ca rrace, sa vjec/muaj, kur, si, qysh, tek?
 

alinos

Forumium maestatis
Re: vrojtime

pse do ngordhi Milou?
ai bashke me qenin e Anablue jane si te ishin kafshet e forumit /pf/images/graemlins/cry.gif /pf/images/graemlins/wub.gif

i yni eshte pekinez, 2 muajsh dhe ka nje trup kafe perzier me gri dhe turicke te zeze, u soll ne shpi per pervjetor. Foto s'kam hala /pf/images/graemlins/shrug.gif

halla donte me e qujt Zhizhi, te vetet Tata, per momentin eshte ne krize identiteti /pf/images/graemlins/laugh.gif /pf/images/graemlins/wub.gif
 
Top