vrojtime

Eni_883

Primus registratum
Re: vrojtime

Your silence which I thought was all I wanted is now getting to me. /pf/images/graemlins/frown.gif
 

Danae

Primus registratum
Re: vrojtime

Ja shtatori serish,i embel.
diku sonte duhet te kish dale ylberi,dallohej vetem nga ngjyra e piazzes,vrapimi nuk kish asgje tjeter vecse te kapja diku ylberin e te shihja nese ishte si ylberet e perhershem ne ujevarat.
Ti ece pa e vene re se pas shpines tende gjithcka ishte ne nje moment perfektesie.
 

Danae

Primus registratum
Re: vrojtime

Ti ke 33 postime,i 33-i ishte pershendetje ndaj meje.
vrojtim qe me gezon /pf/images/graemlins/smile.gif
 

Najeli

Primus registratum
Re: vrojtime

Sot qenkam pa qejf.
Ne fund te spangos ne paketen e cajit qenka shkruar.

Radiate the Infinite Light through your finite self /pf/images/graemlins/smile.gif
 
Re: vrojtime

I see too many boys wearing navy blazers, and pleated khakis, and brown leather belts like constrictor boas on their waist. This is what they mean by "dress for sucess". And i can imagine them in 30 years wearing Lauren blazers with golden buttons, crocodile belts and still pleated khakis, having lunch at the Ritz where i once dared wear a backless dress. I am terrified that in 30 years I might be married to one of them.
 

alinos

Forumium maestatis
Re: vrojtime

e dua shume, po aq shume sa cdo here qe ja them vetes ndjehem aq mire sa nuk di si ta shpreh. Qe dikush te do dhe e do eshte ilaci me i mire per cdo lloj plage te thelle apo te siperfaqeshme.
shpesh mendoj se kam bere zgjedhje te gabuara, apo veprime te nxituara/munguara. Mirepo kur shikoj pikturen ne teresine e saj kuptoj se ka plot ngjyra te forta e te pashlyeshme per tu bere merak per ato histori qe nuk shkojne mire...
sa mire, dashuria ka shume forma dhe disa mbesken cfaredo te ndodhe...
kemi nevoje per dashuri, sa mire kur dikush eshte ne gjendje dhe ka deshire ta fale /pf/images/graemlins/smile.gif

p.s. asgje nuk ka ndodhur, vec I feel good! :rockband:
 

doktoresha

Primus registratum
Re: vrojtime

Fillimisht postuar nga Linos:
[qb] e dua shume, po aq shume sa cdo here qe ja them vetes ndjehem aq mire sa nuk di si ta shpreh. Qe dikush te do dhe e do eshte ilaci me i mire per cdo lloj plage te thelle apo te siperfaqeshme.
shpesh mendoj se kam bere zgjedhje te gabuara, apo veprime te nxituara/munguara. Mirepo kur shikoj pikturen ne teresine e saj kuptoj se ka plot ngjyra te forta e te pashlyeshme per tu bere merak per ato histori qe nuk shkojne mire...
sa mire, dashuria ka shume forma dhe disa mbesken cfaredo te ndodhe...
kemi nevoje per dashuri, sa mire kur dikush eshte ne gjendje dhe ka deshire ta fale /pf/images/graemlins/smile.gif

p.s. asgje nuk ka ndodhur, vec I feel good! :rockband: [/qb]
e bukur deri ne fund...deri shume thelle...dhe e vertete... /pf/images/graemlins/smile.gif
asgje nuk ka ndodhur....veç kam fituar nje kompleks te vyer...si nje ndjenje qe vetem çel...jam çelur dhe une bashke me te...ashtu pak e nga pak...fjale pas fjale...veshtrim pas veshtrimi...
s'ka gje me te bukur se sa kerkimi i dashurise tek indiferentet...ska gje me torturonjese....me mallplote....
e verteta eshte se e paarritshmja( i paarrtshmi) mbetet e tille gjer ne fund....
te pakten ja kam dhene nja dy here doren.. /pf/images/graemlins/smile.gif
 

Danae

Primus registratum
Re: vrojtime

:kiss: :kiss: :kiss:
me kujtohet vetem shprehja ne dashuri ska mekat tashi per tashi,gjithcka tjeter teper e zene per ta kujtuar,por sinqerisht dashuruar me jeten si perhere.
e bukur te lexoj rreshta te tille te nje rehatie,qetesie.
dashuria qenka burimi jetes,e une jam shume e lumtur qe u perket.
Uni,je flm :kiss: .
 

true confidental

Forumium maestatis
Re: vrojtime

Thuhet qe investimi i madh emocional ne dashuri nga nje partner frikeson tjetrin dhe e largon .......kjo eshte ironike ....... por ka edhe dicka te vertete...
Dashuria eshte te marresh dhe te japesh …disa me shume e disa me pak dhe ashtu si ne nje loje ka fitues dhe te humbur … e komplikuar , e deshirueshme , ndonjehere edhe e frikshme …….. dhe asnjehere sarrijme te marrin aq sa do deshnim si kthim...

Ne duam, duam kaq shume saqe dashuria eshte kthyer ne nje motiv, deri diku ne nje kulture jete ….Vertet ndihemi aq te vetmuar sa kemi nevoje per qenie te tjera per te plotesuar vetveten ???
 

bebi

Primus registratum
Re: vrojtime

:wub:

10001089.jpg


:wub:
 

Presidenti

Forumium maestatis
Re: vrojtime

e ndjej, si te ndjej lagshtiren e shiut ne eren qe fryn, e ndjej qe diçka po afron. Mos me pyet seç eshte, nuk e di, vetem se e ndjej qe eshte diçka ndryshe, diçka e madhe.

Duhet te jete ajo qe kam pritur agimeve bashke me lindjen e diellit, pa ditur seç po pres.

Duhet te jete mes flladit te ndyshimit dhe nje siluete qe njoh.

Nuk e di, mund te mos e kuptoj as kur te jet derdhur e gjitha mbi mua, po ashtu si nje peme qe s'di gje seç kohe eshte, ne eshte prill apo jo, po mjaft te fryje era e pranveres ajo e ndjen e çel.


dhe ti...behu gati, boll fjetem!
 

Rambla

Primus registratum
Re: vrojtime

çudi me duket ambjent i afert..vertet çudi

sa gjera kane ndryshuar..dhe ketu po me duket sikur kthehem ne te shkuaren e njohur
 

disku

UNI
Re: vrojtime

Playing by the rules doesn't necesarily mean fair play. The rules are always made unfairly... /pf/images/graemlins/tongue.gif
 

Presidenti

Forumium maestatis
Re: vrojtime

Njeriu ka dy ane nje dobesi e nje aftesi.

Eshte i dobet njeriu te beje mire, te ndertoje e te krijoje.Kjo i kerkon sfrorco e mund per çdo margjin me shume.E perball idese se te berit mire, sforcohet, vetimponohet e ve qellime a principe. Por ideja, projekti ne te vepruar apo ndertuar, ose qellimi ne te deshiruar i jep vlere aktit me shume se punes.


Nga ana tjeter njeriu eshte i afte te shkaterroje, te shuaje e prishe shume me lehte. eshte si nje derdhje pa trajte e aftesise e tij. Akti shpesh i kalon planin e qellimin e ai mbet i mahnitur sesi precipitojne gjerat. Kalon limitet njeriu ne dem.


I duhen muaj apo vite per te ndertuar nje shtepi...e pak sekonda per ta shembur. I duhet durim, dashuri, respekt e privim per te fituar nje zemer, e mund ta humbase me nje fjale a moment gjaknxehtesie.
 
Top