vrojtime

Danae

Primus registratum
Re: vrojtime

po prisja fishkezjarre,por mbase ishim shume larg qendres...po te kish qene vendi im...uuuuh sa fishkezjaret do kisha ndezur....
dua me shume shqiperineeee
 

Danae

Primus registratum
Re: vrojtime

vrojtimet e mia te bera lemsh...
isha nisur per te te shkruar,shume fjale te cilat i mbledh si lulet ne lendine,analizat i kam te teperta kohet e fundit thote nje mik imi,aq sa vuri duart perpara fytyres e me tha te lutem mos me analizo.
e imja nuk eshte vetem se deshire e kureshtje te kuptoj,asgje me shume,me terheq gjithcka...e nderkohe flas me vete,apo me Ty nuk e di.
Gjithcka lind nga te menduarit mbi ate qe sheh e mbi ate qe ndien,njeriu duhet te mendoje i lire perndryshe eshte nje qenie buratin.
vrojtimi im...nje lemsh qe dua te le pashkaterruar shpeshhere.
 

perfeksioni

Primus registratum
Re: vrojtime

Ato te dyja nuk m’i ndanin syte. Nuk e di nese do te vazhdonin te me shikonin aq haptaz po ta merrnin vesh qe une ua shikoja fare qarte syte nga reflektimi mbi xhamin perballe. Ose mbase nuk do te druheshin fare.
Ajo me e gjata u ngrit ne kembe dhe terhoqi trikon nga mbeshtetesja e karriges.
Teksa shtriqte krahun t’ia vishte mëngës, bluza i beri siper duke nxjerre në pah dy vrima te medha te kuqe fill mbi kerthizë. Ishte e disata here qe i kisha ndeshur keto vrima qe kur kisha mberritur ketu. Jo vetem ne bark. Te parën qe pashe e mbartte nje burre permes xverkut; aq te madhe sa permes saj mund te dalloja fare mire kalimtaret qe me vinin perballe, duke shmangur keshtu ndonje perplasje rastesore. E kuqja e vrimes se burrit, sa me shushati, aq dhe me perzjeu stomakun.
Ne fillim, nuk mora guximin te pyesja asnje prej te njohurve mbi domethenien e vrimave. Edhe keshtu siç ishin punet, nuk me mungonin keshillat per t’u kontrolluar tek ndonje psikiater.
Ç’është e verteta, nuk u vija dot shume faj edhe te njohurve. Jo rralle I kisha tromaksur me klithjet e mia se Lana po sillte aq shume trupa ne rrjedhe sa do te permbyste nje dite gjithe bulevardin
a se në dite te veçanta une isha rrethuar nga skelete qe me zhvasnin te gjithe mishin nga qenia ime, duke me lene vetem unazat. Me shume frike kisha lypesit. Kur me afroheshin me duart shtrire perpara, mbanin perhere hanxhare a gershere e benin sikur m’I vervisnin mespermes kraherorit.
Megjithate te tera keto nuk perseriteshin aq shpesh. Perveç vrimave. Keto te fundit e mora vesh perfundimisht qe egzistonin kur nje dite u ndodha perballe nje dyqani syzesh. Vitrina reklamonte nje manekin te zhveshur, me nje vrime te sterrkuqe aty ku duhej te kish qene normalisht stomaku. Pozicionuar ne qender te vitrines.
Perreth, me dhjetera syze, te gjitha me veshtrimin nga vrima. “Mund te shquani dhe çarjen më të vogel” shkruhej me boje te kuqe mbi xham, “Disponojme dhe lente me rreze te ndryshme vrojtimi”. Më çliroi mendimi se kisha nje shkak me pak per te kontrolluar fiqirin.
- Sot degjova ne lajme se varrezat e Sharrës ishin mbyllur per shkak te mbipopullimit. Nuk ishin te pakte qytetaret qe kishin filluar t’i pertypnin kufomat e te afermve te tyre per te shmangur keshtu qelbjen e ketyre te fundit nga te nxehtet qe kish nisur.
Nderkohe, Parlamenti po shqyrtonte ligjin mbi djegien e te vdekurve, ide qe shkonte ndesh me besimin fetar te mbi 70% te popullsise se ketij qyteti.
 

ana karenina

Primus registratum
Re: vrojtime

Ve re se Kordelja ma ka bere me hile :rolleyes: . Me ka rekruatuar si bashkepunetore duke pasur besim ne potencialitetin tim grices e grindes qe sa vjen e lulezon thx to DAWA & CO /pf/images/graemlins/laugh.gif KORDEEEE HELP :cry:
 
Re: vrojtime

Ne te shumten e rasteve, pas cinikut fshihet idealisti. Kot lodhesh duke u munduar te thyesh te parin, kur fare lehte mund te joshesh te dytin...
 

Danae

Primus registratum
Re: vrojtime

ah t'mi ka shti zekthat keq me nje mail shejtani,bo me e dite se dikush shtyn vizen e dikush behet gati per shtegtim nder kontinente te reja...
te jesh mbi dallge e te puthesh me valet eshte kenaqesi e forte...
ne qofsha do jem e para,kjo me ngazellen...edhe 11 dite...
 

Danae

Primus registratum
Re: vrojtime

:mad:
/pf/images/graemlins/laugh.gif :smash: vec per sherr e ke mendjen.
ah kam ba kerkese per foton tate,se nuk mbaj dot seriozitetin perpara shkrimeve :smash:
 

moonlight

Primus registratum
Re: vrojtime

Verej kete qe kendohet:

I need a sign to let me know you’re here
Cause my tv set just keeps it all from being clear
I want a reason for the way things have to be
I need a hand to help build up some kind of hope inside of me

When children have to play inside so they don’t disappear
While private eyes solve marriage lies cause we dont talk for years
And football teams are kissing queens and losing sight of having dreams
In a world where all we want is only what we want untill it’s ours

And I’m calling all you angels

-Train
 
Top