vrojtime

Danae

Primus registratum
Re: vrojtime

porsa ngrihem ne mengjes
lexoj gazetat me kujdes
nje doze e mire pesimizmi qe me shtron perhere pyetjen ku do vemi... /pf/images/graemlins/frown.gif
 

Presidenti

Forumium maestatis
Re: vrojtime

Kristal

Ka kohe qe s'shihemi dhe ndiej
Si te harroj un' dalngadal,
Si vdes tek une kujtimi yt
Si vdesin floket dhe gjithcka
Tani kerkoj une posht' e lart
Nje vend ku ty te te leshoj.
Nje strofe a note a nje brilant
Ku te te le, te puth, te shkoj.

Ne s'te pranofte asnje varr
Asnje mermer a morg-kristal.
Mos duhet vall' prap te te mbart
Gjysem te vdekur, gjysme te gjalle?

Ne s'gjetsha hon ku te te hedh
Te gjej nje fushe a nje lulnaje
Ku butesisht porsi polen
Gjithkund, gjithkund te te shperndaj.

Te te mashtroj ndoshta keshtu
Dhe te te puth e t' ik pa kthim
Dhe nuk do te dime as ne, askush
Harrimi ish ky, a s'ish harrim.
 

Dolores

Primus registratum
Re: vrojtime

Mungesa jote po me shkakton......rrudha ne fytyre....zhuritje te buzeve.....therrje ne zemer....mungese pasioni ne gjithe qenien time..... /pf/images/graemlins/frown.gif
 

Dolores

Primus registratum
Re: vrojtime

/pf/images/graemlins/frown.gif

Girlfriend we need to call a virtual support group immediately /pf/images/graemlins/tongue.gif
 

Rambla

Primus registratum
Re: vrojtime

la posta in gioco eshte kaq e larte saqe do kisha tendencen t'iu lusja zotit te me japi ndihme. por me kete nuk bej tjeter veçse konfermoj mendimet e mia ne lidhje me raportin me zotin. pra eshte çdo gje ne doren time, dhe nese nuk shkon mire nuk kam se me "ke ta kap", varet e gjitha nga une..ndoshta te ben te ndjehesh vetem, por e forte ne te njejten kohe, jam une qe krijoj "fatin" tim..besimtaret e zjarrte duhet ta kane me te lehte humbjen se kane kujt t'ia "vene fajin"

mah, verej dhe qe do jete nje nga te paktat postime te miat tek vrojtime. se di pse, por sikur ti postoj ketu mendimet e mia humbin diçka. eshte nje moment i veçant ky

/pf/images/graemlins/frown.gif
 

D-J

Forumium maestatis
Re: vrojtime

vrej se jom me kacabuj keq fare sot

vrej se esht nji postier qe me zgjon me dhun cdo dite dhe mu po mzgjove me dhun me ik gjith dita ters

vrej se esht si ata tipat e Pitknit qe sjellin qumshtin ke dera

vrej se gjith lagja e merr vesh kur vje postieri se kendon gjth kohen me ze te larte dhe sle rob pa i fol kot me kot

Vrej se nuk me sjell asiher letra te hajrit

Vrej Se Me Sjell Vetem Billa Me Pagu

po skom per te vrejt mo po do dal noi mjez ke dera dhe do ta rraf do ta bej peshk

pastaj them, ja e rrafe?


Diapazonsa /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

Danae

Primus registratum
Re: vrojtime

sot gishtat me jane bojatisur keq,i forte ritmi i zemres tek di se jam afer,apo se duhet te nxitoj,se duhet te ngas,e sinqerisht kjo eshte periudha qe preferoj shpejtesi marramendese e perqendrim total,sa shume gjera kam per te bere fatmiresisht. /pf/images/graemlins/smile.gif
 

bebivogel

Forumium maestatis
Re: vrojtime

po vrojtoja kete tek libri .. :
'On our earth we can only love with suffering and through suffering. We cannot love otherwise, and we know of no other sort of love. I want suffering in order to love "

Nga' The Dream of a Ridiculous Man" Dostoevsky

:idea:
 

Danae

Primus registratum
Re: vrojtime

mendimet renditen ne koke,energji e shpenzuar kot shume kot,vetem per tu mos u perqendruar ku duhet.
Bizare
 

Spiritvs

Primus registratum
Re: vrojtime

Ka shume kohe qe me qellon ta shoh oren me minutat dhe oren te njejtin numer. Nqs kjo tregon dicka dhe dikush e di se cfare, te kete miresine te shkruaj dy rreshta si pergjigje.
 

Darien

Primus registratum
Re: vrojtime

Fillimisht postuar nga rambla:
... besimtaret e zjarrte duhet ta kane me te lehte humbjen se kane kujt t'ia "vene fajin"...
e kanë në të lehtë se nuk e përjetojën vetëm; kur ti ke një mik apo mikeshë të ngushtë pranë, ndihesh më mirë sepse ke kujt t'ia vësh fajin apo se jeni bashkë?

:wave:
 

Darien

Primus registratum
Re: vrojtime

i love this time of the year!
the soft touch of light caresses my eyes and gently awakens me... my eyes open to the sight of the sun just showing his face atop the hill, winking knowingly at me as if to impart, in that one moment, thousands of pleasures witnessed from up there; the newborn leaves seem playful as the light flutters through them and i know beyond comprehension "it's wonderful to be alive"
i love this time of the year!
 

Rambla

Primus registratum
Re: vrojtime

nuk e ke kapur tamam ate qe kam shkruajtur dhe qe mendoja. mgjth eshte normale, sepse ishin mendime dhe jo shume esplicite, prandaj ishte e veshtire ta kuptoje.
:wave:
 

personazh

Valoris scriptorum
Re: vrojtime

e ma men e palle kur thoshe: gocat jane si zogjt, qe tremben kur leviz doren ku ke therrimet me levizje te pakontrolluara.

ke t'drejte!
 

Hera

Primus registratum
Re: vrojtime

Ideja eshte se ju asnjehere nuk keni per ta mesuar se cfare u intereson atyre me shume /pf/images/graemlins/smile.gif

Dora apo Therrimet?
 
Top