vrojtime

Kordelja

Valoris scriptorum
Re: vrojtime

Keni te drejte, e dini ju qe une rralle dhe pa vetedije vecse kur e gjej veten tek prehri mamit dhe te kembet me ule babo :angel: Me duket vetja sa e mbrojtur aq edhe e pambrojtur. Kjo ambivalenca me lekund dhe miklon aq bukur e me ze gjumi /pf/images/graemlins/smile.gif

Ehhhhh femijeria, sa e sinqete dhe e qete. Sa here lexoj firmen e Dott.esses me kujtohet qe s'jam me femije....por qe jam nje vajze e rritur qe do behet nene....me nje vajze shpresoj /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

Danae

Primus registratum
Re: vrojtime

e kisha llafin tek te ngelet mes nesh...
nuk ka si,mgjth who cares /pf/images/graemlins/smile.gif
 

Kordelja

Valoris scriptorum
Re: vrojtime

Ee eeeee goca, ua them una se kur e kuptoni qe jeni mama pri verteti: tamam atehere kur e kuptoni qe kukullat i kapim kur na ka qejfi me dore, ndersa bebuthat kur ua ka atyre qejfi ose puna /pf/images/graemlins/laugh.gif Ja ketu ndryshon /pf/images/graemlins/laugh.gif

Flas seriozisht mi se s'te besoni juve :angel:
 

Danae

Primus registratum
Re: vrojtime

po kur perpelit syte e te thote perkedhelje, perkedhelje /pf/images/graemlins/smile.gif
 

abs

nuk e di...
Re: vrojtime

vrojtim i lezetshem...nganjera ane doni me ba beba,nga ana tjeter doni me e rujt te parritun femine(e vehtes) brenda vehtes...kjo eshte e gjitha...!

shifni mu mi...ose ma mire lexoni kto rreshtat:-
u rrita …
kerkoja…
vrapoja…
u rrezova, u ngrita, u lodha…ika…vazhdova...ne rrugen time…
duke e ngjyrosur ate, me ngjyrat e ndijimeve...
...,ne ikje...u rrita?! /pf/images/graemlins/wink.gif :angel:

qe tesh i ka parasysh `goca`ime dott. :wub:


---------------------

sa here `rilind`...rritem!
 

bebi

Primus registratum
Re: vrojtime

...ecim te e njejta rruge, hame t'njejtin ushqim, luftojm "pothuajse" ne t'njejten mnyr . Per ca? Jena shum t'ngjashem, por shum ndryshe.

ps: e persris, un jam bebja ma e mir e Okcit, nuk baj as shere, ose ma mir me than baj shere t'jogla po ata s'jan shere. kuptut?
 

Ema

Goddes
Re: vrojtime

Fillimisht postuar nga NjeqindEnje...:
[qb] vrojtim i lezetshem...nganjera ane doni me ba beba,nga ana tjeter doni me e rujt te parritun femine(e vehtes) brenda vehtes...kjo eshte e gjitha...!

shifni mu mi...ose ma mire lexoni kto rreshtat:-
u rrita …
kerkoja…
vrapoja…
u rrezova, u ngrita, u lodha…ika…vazhdova...ne rrugen time…
duke e ngjyrosur ate, me ngjyrat e ndijimeve...
...,ne ikje...u rrita?! /pf/images/graemlins/wink.gif :angel:

qe tesh i ka parasysh `goca`ime dott. :wub:


---------------------

sa here `rilind`...rritem! [/qb]
Ti je moj abstracte?pa sa te kam kerkuar po s'me shkoi mendja se ishe njeqinde njeshe /pf/images/graemlins/smile.gif !

/pf/images/graemlins/laugh.gif

Te puth.
 

Ema

Goddes
Re: vrojtime

Kenga thoshte:

Voglio trovare,un senso a questa sera,
voglio trovare un senso a questa vita...

Jam dashuruar me Penèlope Cruz.
 

alinos

Forumium maestatis
Re: vrojtime

Fillimisht postuar nga Lara Croft:
[qb] M'pyt m'pyt a du me u kthy mo kalamo??? /pf/images/graemlins/laugh.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif

Ose pyt Alinosin me mire /pf/images/graemlins/laugh.gif [/qb]
Ti pse ben pyetje rikoshet?!
Pas asaj qe pashe do ishte mire te kthehesha femi, por s'me ka mbetur asgje prej femije!

Nje person mund te jete i perkedhelur, kryenec dhe naiv, por jo detyrimisht femi.
S'di ta luaj me femine, me duket sikur kam lindur me pergjegjesi.
Gje e keqe!
Duhet te dal me shpesh jashte orbite...

p.s. Kam nje kushuri 18 vjec, te presi??? /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

alinos

Forumium maestatis
Re: vrojtime

Fillimisht postuar nga Ana Flokuqja:
[qb] Dashuria nuk pranon te arnohet! [/qb]
por ama te gjithe presim qe te na marrin ne krahe papritur! Don Kishotin edhe pse e e qeshim, e adhurojme per guximin e cmendur...
 

Goca

Primus registratum
Re: vrojtime

I know you are strong

E di cfare?! Megjithese e njoh veten me shume se c`do njeri tjeter, nuk jam ne gjendje te ve doren ne zjarr per asgje. Te tjeret kane nje aftesi te cuditshme te influencojne mbi mua e ne disa raste arrijne te luajne bukur. Ndoshta e kane nga eksperienca! Ndoshta nga pasiguria e tyre! Ndoshta e kane stil jete! Nuk e di. Tani s`di me asgje.
 

alinos

Forumium maestatis
Re: vrojtime

them se e kuptoj si ndjehesh, por mos u perpiq te kuptosh pse-te e te tjereve.
Mendo se pse ja lejove! Lojerat luhen dyshe dhe ndoshta ti nuk ishe vetem spektatore.
Eksperienca me thote se pasiguria i ben njerezit te nderrojne loje brenda ores dhe ndersa ti do te luash te njejten loje, gjendesh pa kundershtar dhe pa partner loje.
It's ok honey. Just don't let confusion drown you to the end of the ocean!
Plusko mbi uje se ai eshte mik me i mire se ajri dhe te mban ne krahet e vet si tapet fluturues drejt realiteve me te kendshme.
Kemi vetem nje jete dhe jemi ne ata qe vendosin se si dhe sa duam ta jetojme...
I know you are strong! /pf/images/graemlins/smile.gif
 

Kordelja

Valoris scriptorum
Re: vrojtime

Do we really are strong?! Or are we trying to convince ourselves just like the kid all alone left behind some deep dark forest scared to death and trembling saying to himself not so loud "I'm not scared, I'm not afraid of darkness, I'm a Breav heart, I'm strong"?!

Who knows if he is not really getting a heart attack from the dark shock...none knows.
 

ana karenina

Primus registratum
Re: vrojtime

Fillimisht postuar nga alinos:
[qb]
Fillimisht postuar nga Ana Flokuqja:
[qb] Dashuria nuk pranon te arnohet! [/qb]
por ama te gjithe presim qe te na marrin ne krahe papritur! Don Kishotin edhe pse e e qeshim, e adhurojme per guximin e cmendur... [/qb]
Sepse dashuria eshte enderr /pf/images/graemlins/smile.gif Une i referohesha nje dashurie qe eshte grisur e ne perpiqemi ta arnojme.
 

alinos

Forumium maestatis
Re: vrojtime

Oh yes we are! Oh yes he is! Being afraid doesn't mean you are not strong. It means only that you are able to recognize fear and at the moment you do so, you are also capable of controlling it and winning over it.

Lulja qe perkulet nuk thyhet! Ajo ka pare dhe me keq!

...

p.s. te kam nis nje mail te adresa qe te kam dhe ne messenger, s'e mbaja mend tjetren dhe s'me punon msn :shrug:
 

Kordelja

Valoris scriptorum
Re: vrojtime

I'm sorry, I do not go for the deep dark inside, I'm afraid I might get the wrong direction.


Cicekler karanlikta solar :shrug:
 
Top