vrojtime

Kordelja

Valoris scriptorum
Re: vrojtime

Juve ta hiqni trurin per bese /pf/images/graemlins/laugh.gif s'ka melankoli me ju /pf/images/graemlins/laugh.gif jeni shkelmues te mire /pf/images/graemlins/laugh.gif

Mua keto kohe me pelqen ajo "Turn me on" /pf/images/graemlins/wink.gif
 

Kordelja

Valoris scriptorum
Re: vrojtime

Eeeeeeeee ku ma ke ndryshimin te lutem :rolleyes:

...ka vend ne stomak perhere per embelsiren, thosh dikush, sic ka vend gjithnji per shoqeri te mira. /pf/images/graemlins/smile.gif
 

Kordelja

Valoris scriptorum
Re: vrojtime

Lara e rendesishme eshte qe s'kemi shije te njejta ne gjera te tjera /pf/images/graemlins/laugh.gif se aty do kish lufte, po kongen e ndajme edhe me copa mi /pf/images/graemlins/wink.gif
 

Presidenti

Forumium maestatis
Re: vrojtime

edhe ktu eneli ka qit nje te bukur fare :
"...se fosse cosi facile avere l'energia elettrica, forse non avreste bisogno do noi, ma non lo è :rolleyes: ...bagate la bolleta figli di ... :mad: "
 

ae_aa

Primus registratum
Re: vrojtime

Fillimisht postuar nga Gishteza:
[qb] I'm sorry, I do not go for the deep dark inside, I'm afraid I might get the wrong direction.


Cicekler karanlikta solar :shrug: [/qb]
suna bak turkçe de biliyormus!? aferim sana!!! :rockband: :rockband:
 

Presidenti

Forumium maestatis
Re: vrojtime

per vajzen qe s'ka gjume.

e ke vene re se sa here qe fleme ne vdesim, e ne vdejke nuk mbetet me vullneti yne i lire per tu rizgjuar: sikur te mos ishte rastesia e perseritur, ç'siguri do te kishim te flinim, se do te zgjoheshim serish?

por gjumi eshte vdekje e ringjallje...e perseritur aq shume here per te siguruar njeriun, ashtu sikur nata qe gjithmone eshte bere dite e ashtu sikur dimri eshte bere pranvere. nuk ka asnje siguri qe do te ndodhe e kaosi qe mbizoteron eshte panik-ndjelles...por urtesia firmos çdo akt. Ndaj fli lal e vdis e qete se si tha poeti

"me thoni ç'kam humbur valle une duke vdekur"

thuaj

" Bismike Allahume emùtu uel ehjà "
 

Admir

Forumium maestatis
Re: vrojtime

Verej qe nuk me lumturon gje tjeter me shume se sa te dashuroj, e te dashurohem ne kthim. Mbase i frymezuar nga enderrat boheme, mbase. /pf/images/graemlins/smile.gif
 

Ema

Goddes
Re: vrojtime

Ve re se cdo dite e me shume une shkeputem...
Shkeputem nga te tjeret,nga bota,nga ato qe me rrethojne.Ve re se une kerkoj te shikoj tutje e se sa me shume di,aq me e paditur ndjehem.
Do doja te isha ndonje krijese e brishte dhe e pamend si margaritat.Por etja dhe falenderimi per Ate qe me konsideron kaq shume sa te me krijonte njeri qe kerkon e jo lule,me asnjeanjeson trishtimin per injorancen.

Do behem struc,struc me qafe te gjate...
 

AsiaN

Primus registratum
Re: vrojtime

instikti im ...te ngrenit..te fjeturit..pasioni..posedimi..
si do ishte sikur edhe arsyeja te ishte thjesht nje instikt.. do krahesohesha me nje ujk dhe brenda do meje do admiroja jetesen e nje gjitari te bute per qetesine e qenies se tij..dhe bollekun pafund qe i eshte dhene atij..
degjo zerin brenda teje sepse si ajo drite qe rezaton brenda portollambes asaj (portollambes) nuk i le hijen..
 

mengjesi

Primus registratum
Re: vrojtime

Reading art history makes you want to run away from art history, but also want to indulge in it as you discover more things, more ideas, more perceptions to stay away from. Sorta like violent scenes in Robbe-Grillet. There is a caveat though- exposure might lead to unintentional learning.
 

mengjesi

Primus registratum
Re: vrojtime

Fillimisht postuar nga Ema:
[qb] Ve re se cdo dite e me shume une shkeputem...
Shkeputem nga te tjeret,nga bota,nga ato qe me rrethojne.Ve re se une kerkoj te shikoj tutje e se sa me shume di,aq me e paditur ndjehem.
Do doja te isha ndonje krijese e brishte dhe e pamend si margaritat.Por etja dhe falenderimi per Ate qe me konsideron kaq shume sa te me krijonte njeri qe kerkon e jo lule,me asnjeanjeson trishtimin per injorancen.

Do behem struc,struc me qafe te gjate... [/qb]
As much as this might make you or somebody else sad, I think it's both beautiful and great. It sounds like you are on a wonderful spiritual path.
 

mengjesi

Primus registratum
Re: vrojtime

Procrastination and I are in a love-hate relationship.

Pse te jem duke vrojtuar kaq shume valle? /pf/images/graemlins/tongue.gif (vetes)
 

Danae

Primus registratum
Re: vrojtime

nuk di nese po te rreshkas nga duart,apo une po te leshoj perdite e me teper...
forca e aktit qe nuk po ndermarr dot.
Zot me jep force e vullnet ta bej
 

Presidenti

Forumium maestatis
Re: vrojtime

L'amore è il rimedio per la nostra superbia e il nostro orgoglio, il medico di tutte le nostre infermità. Solo colui che ha la veste stracciata dall'amore perde ogni egoismo.

(Jalaluddin Rumi)
 
Top