vrojtime

alinos

Forumium maestatis
Re: vrojtime

Fillimisht postuar nga zog:
[qb] vrej qe ti ke marr inat, biles nga kjo po perfiton nga pak, po behesh filozofe. njeri nga keta pat thene nje here; inati e ben femren te bukur.
a ka me mire /pf/images/graemlins/smile.gif [/qb]
ja dhe nje qe i pelqejne femrat alternative, apo duhet thene te pelqen rroli i zbutesit, i atij qe u tregon "vendin" femrave!
pffffffffff
 

alinos

Forumium maestatis
Re: vrojtime

Dikush pyti nese jam femer apo dicka e ndermjetme midis femres dhe burrit!

Qe te njohesh nje, duhet ta kesh pare nje me pare!

Cfare fut friken? Fakti qe mund te jene kongresmene dhe supermene (forma te gabuara kuptimore, edhe pse gramatikisht ne rregull, sipas meje) duke mbetur feminile deri ne fund? Apo fakti qe po rindertojne imazhin e cka konsiderohet seksi, pa i pyetur meshkujt kesaj rradhe?
Ironia me e madhe eshte se moden e bejne meshkujt gay. Nje nga ironite e shumta te kesaj jete!
 

RecurrentDream

Forumium praecox
Re: vrojtime

Fillimisht postuar nga Su@mi:<br />[qb] Vrojtoj qe 20 vjeç e siper konsiderohesh e rritur...Vetem sot ,kur me uruan per feste u kujtova qe vitet po kalojne edhe per mua. :shrug:Une isha mesuar te me uronin per 1 Qershor! [/qb]
Su@mi, po te tregoj "vrojtimin" tim per ngushellim. Çunit tim (5 vjec), i thoshte para ca ditesh shoku i vet: -Ca do ti blesh mamit per 8 Marsin?

Kuje e zeze, u detyrova t'i them tim biri nje genjeshter gjigande! -Une nuk i kam qejf fare dhuratat...
/pf/images/graemlins/laugh.gif
 

bebi

Primus registratum
Re: vrojtime

Fillimisht postuar nga alinos:
[qb] Qe te njohesh nje, duhet ta kesh pare nje me pare!

[/qb]
it takes one, to know one. /pf/images/graemlins/smile.gif
 

Presidenti

Forumium maestatis
Re: vrojtime

THUA :
toleranca vjen me mospasjen e nje besimi. Tolerant eshte vetem ai qe nuk beson ne asgje (kujdes nuk thash ai nuk perpiqet te binde te tjeret se nuk ka zot, ky njeri quhet ateist dhe i perket besimit te ateizmit)
Per besimtaret e cfaredolloj besimi as qe behet fjale per tolerance!

Ti ngaterron haptazi tolerancen me menefregizmin.Toleranca eshte fryt i respektit e njohjes recproke, e gjithashtu respekt i vlerave te shenjta te njerit apo tjetrit. Menefregzmi eshte pjelle e arrogances dhe injorances....ne kete aspekt njeriu i ngjan me shume kafshes.
 

Seriozi

Primus registratum
Re: vrojtime

Sa e nderlikume qe eshte jeta ,ose me sakte:e bejme ne .

Verej se zogjte e mi kane bere veze.
 

Danae

Primus registratum
Re: vrojtime

Fillimisht postuar nga Su@mi:<br />[qb] Vrojtoj qe 20 vjeç e siper konsiderohesh e rritur...Vetem sot ,kur me uruan per feste u kujtova qe vitet po kalojne edhe per mua. :shrug:Une isha mesuar te me uronin per 1 Qershor! [/qb]
Dush 100 vjec /pf/images/graemlins/smile.gif
ta uroj une ty akoma 1 qershorin /pf/images/graemlins/smile.gif
une e festoj akoma fatkeqesisht tek ve re se ne tavoline tek mesoj frengjitht jam njesoj edhe kur perdredh floket apo kembet si ne klase te trete fillore kur mesoja italisht;gezohem per nje fjale apo per nje zgjedhim;me mungon lollypop,sindroma e piter panit eshte e theksuar tek une,por kam filluar te pyes veten mos valle is time to grow up??
2;Pse duhet te kete nje klasifikim,te betohem po e mendoja edhe une kete gje,pyetjen nuk ma kane shtruar direkt por me vune nen akuze,pergjigja fare e thjeshte,per te gjithe njerezit ka nje emer,per ata qe duam e na njohin kemi nje gjini qe nuk na ngurteson ne nje dimension.
njerezit kane nevoje per emertime,dicka duhet te kete pak a shume nje dimension,te qenurit brenda dimensionit medioker,brenda skemave eshte shume kufizuese,por edhe mund te mos jete nese eshte dimensioni vetjak.
ne lidhje me te tjeret besoj se ka te beje me rrathet e ngushtesise se mendjes,po u zgjeruan skematika shperbehet dhe origjinaliteti nuk ka fund si universi.Ti je si universi,c'thenie e bukur;je force,je potencial,je origjinale;je e rralle,je njeri fundja nuk eshte gjithe kjo njeriu??
3.europa eshte histori,eshte zbulim i perhershem e ne te njejten kohe shume e perqendruar ne nje pike;shume joshese.
vrojtoj se vrojtimet e mia te gjata s'paskan fund por nuk e kisha dalluar taktiken qe kontrollon se ne cfare ore bie te fle...heret,vone,darke,mengjes...
nuk besoj te kete dicka fikse pervec nje bindjeje qe kam,te tjerat variabel e derivat...

gjithca sonte perfundon me pyetjen e meshkujve franceze,ne terma metaforike ama,folje kalimtare.
 

zog

Primus registratum
Re: vrojtime

sa shume qe meson dhe ti mi goc, a s'me thua PSE? apo ke venos mos me u martu? pastaj ajo qe s'kuptoj eshte se shkoni ne itali dhe mesoni frengjisht, nje gjo qe mund ta mesosh KUDO, bile dhe ne shqiperi.

a s'je tu hanger vitet me te bukra te jetes, per te cilat me vone mund te behesh pishman. pastaj s'kuptoj ç'mund ti hy ne pune mesimi pa fund nje goce.

shih alinos'en psh sa te dush di e ka mesu, gjithmone eshte e pakenaqur dhe e stresume, kam pershtypjen sa me shume mesoni aq me shume stresoni, atehere pse? apo per tu bere sekretaret (sherbyset) e ndonji burri pareli (patroni).

mos mi merr per keq keto, po meqi jemi tek verejtjet dhe ka kaq shume gjera me vrejt thash ta them dhe un...
 

Danae

Primus registratum
Re: vrojtime

pse pikerisht sot,koincidenca con qe fjalet e diapazonit te shkaktojne emocione te forta??
ti permend martesen e une...
martesa dhe une :shrug: ...
duhet te me lidhin mbase me litare reale ose nga ata qe lidhin zemrat fort,uroj kete te dyten e jo vetem per vete...por edhe per dasmoret,loool
ah,zog kam shtegtuar /pf/images/graemlins/smile.gif
 

alinos

Forumium maestatis
Re: vrojtime

ha pra ha!
Mos meso me mire sepse kur nuk di nuk e kupton qe ai tjetri po ta hypen, kur nuk di mendon se ai eshte vendi yt!

Mund te te flisja gjere e gjate per alinosin, por do ishte e kote se nuk eshte bere akoma objekt eshte ende njeri dhe si e tille kerkon t'i permisoje kushtet vetes dhe te tjereve perqark.
Artemis me njef sy me sy, kshu qe nuk te funksionon shembulli. Merr veten shembull se ndoshta ja arrin me mire!

Rrofte toleranca dhe menefregizmi.
Ind. nuk jam duke hyre ne diskutim per kete pasi ti e di qe flasim ne rrathe me diametra te ndryshem. Nuk them se nuk ja vlen, por thjesht eshte e lodhshme per momentin /pf/images/graemlins/wink.gif /pf/images/graemlins/smile.gif
 

alinos

Forumium maestatis
Re: vrojtime

p.s.
Fillimisht postuar nga zog:
[qb] pastaj s'kuptoj ç'mund ti hy ne pune mesimi pa fund nje goce.

[/qb]
alinosi asht njeri mor rob zoti, pastaj asht femen, kaq e veshtire asht per ta kuptu???
 

Danae

Primus registratum
Re: vrojtime

me fal se po nderhy po u zgjova cike nga enderra letrare ku kisha rene...
studimi pse??per vete,une nuk studioj per punen;une studioj per dijen.per kenaqesine qe me jep studimi,te studioja me shume ku ta marr...
 

alinos

Forumium maestatis
Re: vrojtime

I don't want men to change, I want them just to understand.

I just want them to talk so we can understand each-other better!

Kam sy te mprehte por nuk lexoj dot thelle ne shpirt kur e kam tjetrin mijera kilometra larg :shrug:

p.s. mEn, nese eshte shumes vazhdimi /pf/images/graemlins/tongue.gif :kiss:
 

Danae

Primus registratum
Re: vrojtime

ka vetem nje njeri qe e thote ate fjale...fjala genjeshtare e shpresedhenese...
ne dhimbjen tende shoh te pasqyruara rolet dhe mizorine e frikes per te pohuar secili dicka qe brenda vetes dime,nje pale nga frika se nje dite do te gdhihet vetem si cung,e pala tjeter nga frika se do gdhihet pa fantazmen me te cilen fle...
duhet fikur drita per tu mposhtur frika.kjo referuar vetes,askush mos te pranoje keshilla edhe nese ia japin me inkoshiencen e budallait apo me zemergjeresi te vertete,nuk i dihet kurre asgjeje castet permbysen...edhe rolet mbase.
frengjishtja me ngjall zell per shkrim;per te mos i harruar po i le ketu;i fshij neser.me falni
 

Danae

Primus registratum
Re: vrojtime

lapsus frojdian...fatkeqesisht.
sonte kam shume sy,nuk eshte shume e dobishme ne rast shiu.
nuk e di c'me ka hipur sonte,por me duket sikur po perjetoj tufanet e emocioneve te hamletit,nuk dua te perdor lapes;ka shume qe i mendoj ca gjera dhe me dalin me hov mbi zhurmen e tastieres sikur ngasin apo rrjedhin nga zhurma;qetesia i perket mendimit;zhurma fjales.
 

Danae

Primus registratum
Re: vrojtime

Fillimisht postuar nga alinos:
[qb] I don't want men to change, I want them just to understand.

I just want them to talk so we can understand each-other better!

Kam sy te mprehte por nuk lexoj dot thelle ne shpirt kur e kam tjetrin mijera kilometra larg :shrug:

p.s. mEn, nese eshte shumes vazhdimi /pf/images/graemlins/tongue.gif :kiss: [/qb]
/pf/images/graemlins/smile.gif radha e shkrimeve eshte shume e lezetshme,kaq kaos sa po te renditeshin do humbisnin.ke parasysh kur gjen gjithcka vetem ne kaosin e tyre,te shperndara...te fragmentizuara...
 

alinos

Forumium maestatis
Re: vrojtime

atehere fol (shkruaj)!
mos e vri mendjen se do te quajne te tronditur, te troshitur, te deshperuar, te irrituar e me the e te thash, pasi secili flet per veten ketu edhe ne menyre jokoshente (Frojdi?!)
Nejse, yll mjafton te mos i ngjash Hamletit deri ne ate pike, se te tjerat shkojne ne vendin e vet instiktivisht...
 

alinos

Forumium maestatis
Re: vrojtime

Fillimisht postuar nga Artemis:
[qb] /pf/images/graemlins/smile.gif radha e shkrimeve eshte shume e lezetshme,kaq kaos sa po te renditeshin do humbisnin.ke parasysh kur gjen gjithcka vetem ne kaosin e tyre,te shperndara...te fragmentizuara... [/qb]
per te prishur perfektshmerine e kaosit: ai (kaosi) eshte rregulli im! Crregullsi e rregullt personale!
Do te ftoja ne dhomen time, por... :devil:
 

Danae

Primus registratum
Re: vrojtime

po flas e le te filloje gumezhitja me vjen te them,por fjalet s'jane vec shkronja...me kane ngelur kaq fjale pa thene: me akuzonin se ndryshoj mendje shpejt,e kaq e here kam shkelur buzen per te mos thene se gjerat me goditin fort,me shpojne,me japin flatra e jete,me vrasin qindra here ne dite e qindra here me puthje me ringjallin.
une nuk jetoj ne nje dimension te vetem,me pelqen te fluturoj planeteve te perqafoj diellin e te dashuroj rrezet,te perkedhelem me henen,e te shtrihem ne shtrat me token,te puth ajrin e te palos rete,te kundroj me teleskopin tim imagjinar saturnin e aferditen,te dashuroj paridin e te dua helenen;te tradhetoj menelate e te varem vetem ne piken e domosdosshme;gjithcka tjeter eshte variabel,eshte copez e kohes,qe nuk eshte tjeter vecse dimension imagjinar e rrotullues e njekohesisht e bukur dhe e kendshme;une nuk jam vecse ajer e njekohesisht kam etje,nuk jam vecse grimce e njekohesisht nga shperthimi i nje grimce moren jete planetet...
une nuk jam vecse ajo cfare ti do te jem,e pra si te mos te them se ti je dashuria ime,ti je zjarri im,ti je unik,duame te lutem perhere.
po lutem per dashuri,sa me kish munguar,sa malle paskam per ty...
 
Top