vrojtime

Danae

Primus registratum
Re: vrojtime

dialogje qe ndjekin njeri-tjetrin por qe nuk kane fare asgje te perbashket,po te mblidheshin materialisht besoj do dilte ai xhami me shume pjeseza me ngjyra te ndryshme qe formojne nje forme te vetme.Kjo eshte Forma e Albforumit.
...i ngjan pak a shume dickaje qe them une qe ti thua dhe fjalet tona mbesin ne ajer,pa marre dot forme,po ti jepja nje forme imagjinare nuk e di pse do krijonin venecian.
 

Danae

Primus registratum
Re: vrojtime

shprehje me fenomenale tashi per tashi nuk di:i ra hunda ngriti breckat /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

personazh

Valoris scriptorum
Re: vrojtime

ça m'kujtoi insane-ua sot: sa kohe kam pa i thon i goce "ti je shoqja ime!" /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

Diavolessa

Valoris scriptorum
Re: vrojtime

Fillimisht postuar nga Triny:
[qb] ....


si ia ben ti zemer pa mua
kush te thote ty zemer te dua

..... [/qb]
T'thom una mi /pf/images/graemlins/laugh.gif Per kaq vuke ti /pf/images/graemlins/laugh.gif

pS: Vrej se nata eshte e gjate dhe plot emozione te bukura /pf/images/graemlins/wink.gif
 

edda

Primus registratum
Re: vrojtime

Ne 7.40 tek semafori takoj Miren. E dalloj qe larg prej xhupit te zi dhe kapucit te kuq. Terheq me mundim nje biçiklete te vjeter qe çdo dite nxjerr nje telash te ri. Pas i themi th&th e fundit dhe "Pune te mbare" njera-tjetres, nga bari del çuni i bukur. Nuk eshte tamam i bukur, por ngaqe eshte i vetmi mashkull simpatik (ne kuptimin shqiptar te fjales) qe shoh gjate asaj gjysem ore, i kam dhene epitetin i bukur. Eshte i gjate, trendy, italian por nga ata qe kane lindur ketu, qe nuk jane aq "te ftohte" sa gjermanet por nuk jane aq "te ngrohte" sa italianet..insomma una via di mezzo.. Pasi i hedh nje shikim malizios djalit (i vetmi mekat qe bej çdo mengjes) perplasem me nje mesoburre, qe ka nje parfum shume te shpifur, nuk qesh kurre dhe i merr gjithmone kthesat e ngushta, prandaj edhe perplasemi. Ka pamjen e nje nenpunesi bankar. Ne mes te rruges pershendes Tony-n, nje invalid qe mengjes per mengjes i veshur me ate pardesyne bezhe qe lekundet sa here ai ben nje hap, shkon ne pune duke terhequr me zor kemben e majte. Pas Tony-t vrojtoj nje zonje/zonjushe qe çdo dite vesh nje pale rroba te reja qe i blen tek markata e se shtunes. Eshte shume e shpifur por mendon se eshte e bukur dhe kenaqet sa here kundron veten tek xhami i dyqanit te tatuazheve.
Pas shume vitesh ketu me mjafton te vrojtoj menyren sesi vishen, sesi krihen, sesi ecin njerezit dhe jam ne gjendje te percaktoj kombesine e tyre.
Questo è grave per un tipo come me....
 

Ema

Goddes
Re: vrojtime

Ve re se koha ime mat cuditshem dhe ka ritme te tjera nga ajo e normaleve...
Lumturia zgjat gjithsej 100 vjet dhe edhe pse me kohen tuaj mund te kish qene nje cast dielli i saj ngroh gjate dhe ne menyre intensive...
Trishtimi dhe gjerat e shemtuara zgjasin pak.Dhimbja pershembull eshte e gjate 30 sekonda te tmerrshme.Ajo me ka lene plagene trup per kaq pak kohe,me ka shtypur e grire me dhembe por ka zgjatur pak.
Eshte imja koha,koha pa kohe,pa vend... :rolleyes:
 

Ema

Goddes
Re: vrojtime

Kohe pa kohe Joline...
Edhe une e kam inat pranveren.Njerezit tentojne te te shtyjne prej vapes...
 

b.k.

Primus registratum
Re: vrojtime

Fillimisht postuar nga paperina:
[qb]
Fillimisht postuar nga Triny:
[qb] ....


si ia ben ti zemer pa mua
kush te thote ty zemer te dua

..... [/qb]
T'thom una mi /pf/images/graemlins/laugh.gif Per kaq vuke ti /pf/images/graemlins/laugh.gif

pS: Vrej se nata eshte e gjate dhe plot emozione te bukura /pf/images/graemlins/wink.gif [/qb]
nuk vuaj une po habitem pse svuan ai /pf/images/graemlins/laugh.gif

eshte e cuditshme sa si momente te caktura na bejne te mendojme mbi me absurden, nje varg nje kenge, dhe lindin plot pyetje /pf/images/graemlins/smile.gif


papi sh flm per oferten, e pranoj /pf/images/graemlins/wink.gif /pf/images/graemlins/tongue.gif
 

qeshem

Primus registratum
Re: vrojtime

... qe me mungon deshira te futem ne brazde, e me mungon vullneti te dal jashte brazde ...
 

godfather

Primus registratum
Re: vrojtime

ve re... (sa per me qene n'rregull)

"kavja pa duhan, si turku pa iman!" - thote populli.


turq pa iman gje sa te dush, po kavja pa duhan per Zotin me zor e kaloka gurrmazin... :cry:
 

Danae

Primus registratum
Re: vrojtime

Ti ishe tamam,ajo cfare me duhej ne ate moment.
e momenti mbart bishtin e ngjyrave te ylberit ne te cilin rreshkas akoma per inerci,mgjth di se kjo nuk eshte tjeter vetem menyra ime e ecjes.
 
Top