vrojtime

Danae

Primus registratum
Re: vrojtime

fillimet mund te jene edhe ndryshe,pervec faktit qe to mos flasin per lope fluturuese.
kritikja e vogel e artit:) ,akoma jo,jam ne levizje sa te gjej dicka qe me pelqen me shume :kiss:
beba :kiss: jeni mbledh nje dore e mire me sa verej...
/pf/images/graemlins/wink.gif
 

Danae

Primus registratum
Re: vrojtime

vrojtime:diapazoni ka status te vecante,por une tashme kam bere nje editim te nje teme tek koshi,me shume deshire duhet te them,dhe nervat i kam tel.
diapazoni ka lirine maksimale rreth cdo teme,por qe permban nje logjike.
Temat tendencioze editohen.
tek vrojtimet,tek copeza mendimesh,tek monologjet,tek flatrat,tek thembra e akilit,tek une dhe gjithcka tjeter,tek te flasim per seksin,tek kategorite e tjera se mora me radhe gjithe temat e diapazonit ka vend mjaftueshem per tipin qe do te shprehe dicka qe i permbahet llogjikes.
 

Presidenti

Forumium maestatis
Re: vrojtime

kam vu re se (dhe deri ketu jemi ne rregull me adminet)

Diapazoni osht kthy ne sistem feudal (lejohet e drejta e mendimit te lire apo jo)
 

Danae

Primus registratum
Re: vrojtime

lejohet,nuk lejohet hapja e nje teme qe thote: vetmia,une nuk mund ta kaloj naten pa fjete me dike,nje teme e pallogjikshme,qe hapet me qellime tendencioze gerricjeje e vaniteti.
tiger besoj se temat e hapura neper kategori te tjera mjaftojne,diapazoni eshte cike ndryshe,pavaresisht se si kuptohet sistemi feudal apo ai demokratik.
 

Danae

Primus registratum
Re: vrojtime

Ta them emrin Ty e te kujtoj driten.
ta them emrin Ty e te kuptoj rrezen,ta them emrin Ty e te kuptoj veten,ta them emrin Ty e te kujtoj ate qe mbase vdiq urie,ta them emrin Ty e te kerkoj durimin,por une Ty dua te te mbaj ne vete,sot per sot,neser do gjej fjalet per te te shpjeguar me mire.
 

Darien

Primus registratum
Re: vrojtime

Fillimisht postuar nga alinos:
Fillimisht postuar nga Danae:
[qb] interesante,po verej vendndodhjen tende,e di se edhe une banoja ne rrugen e geshtenjave dikur... :kiss: [/qb]
Une bisedova gjate me Manet, Monet, Van Gough, Picasso, Pisarro dhe Bodin dje.
Shume shpejt une dhe Bodin do takohemi vetem.
Nderkohe une dhe geshtenjat po mesohemi me njera-tjetren. /pf/images/graemlins/laugh.gif
Ndonje adrese per kartolina???
:kiss:
vrojtoj që përmendja e artit dhe gështenjave kaq pranë njëra tjetrës më kujtoi poezinë PemëtAlfred Joyce Kilmer

I think that I shall never see
A poem as lovely as a tree.

A tree whose hungry mouth is prest
Against the earth's sweet flowing breast;
A tree that looks at God all day,
And lifts her leafy arms to pray;
A tree that may in Summer wear
A nest of robins in her hair;
Upon whose bosom snow has lain;
Who intimately lives with rain.

Poems are made by fools like me,
But only God can make a tree.
fillova ta përkthej në shqip po nuk më pëlqeu puna që bëra dhe hoqa dorë
/pf/images/graemlins/smile.gif
tani kush ka shpi me oxhak që të na ftojë të shohim ndonjë film dhe të hamë gështenja të pjekura në zjarr (100 herë më mirë se kokoshkat)
 

Darien

Primus registratum
Re: vrojtime

Pak përtej skajit të perceptimit
Shoh shkaraz në cep të shikimit
Që dy kuti të kyçura jemi
Dhe brenda çelësin e tjetrit kemi
 

Castadiva

Primus registratum
Re: vrojtime

vrojtoj se njerezit nuk ndryshojne kurre,te pakten jo ne thelb. Cdo ndryshim eshte i perkoheshem dhe siperfaqesor.
 

Danae

Primus registratum
Re: vrojtime

Ne trurin tim lundrojne vargje poezish...
nuk e di pse po kam nje deshire te forte te shkruaj per dashurine.
 

Blendi

Primus registratum
Re: vrojtime

Dashuria eshte vetem nje reagim kimik ne tru, thone ca mjeke. Kenaqsi te njejte por me intensitet shume me te ulet jep dhe cokollata, dhe yndyrnat. Pablo Neruda nuk shkroi asnje varg per gjalpin.
 

moonlight

Primus registratum
Re: vrojtime

Fillimisht postuar nga joli:
[qb] ka raste qe mund te te beje me keq sesa yndyra. [/qb]
S'besoj se eshte dashuria qe te ben keq ndonjehere. Njerezit edhe po.

Po mendoja dje se sikur cdonjeri te donte sinqerisht, plotesisht qofte vec nje tjeter ne jete, do t'i bente mire (dashte a mos dashte) atyre qe e rrethojne. Po mendoja keshtu pasi vet e shoh influencen e dashurise per njeriun e jetes edhe kur njeriun nuk e kam prane. Dua te jete krenar per mua gjithnje, e kjo me permban kur le veten te rreshkase me teper nga c'duhet. Apo, kur acarohem prej stimujve te shpifur thjesht ai mendimi gjithnje prezent per te dashurin e zemres me jep nje ndjenje te kendshme qe dashur padashur zbeh acarimin tim te tepruar. Per rrjedhoje, acarohem ne jete me pak dhe acaroje te tjere akoma me pak.
 

personazh

Valoris scriptorum
Re: vrojtime

dashuria ka vetem nje te keqe te madhe ne fillimet e saj. te ben te shohesh njeriun qe do ti te jete i tille, dhe jo ç'eshte ne te vertete. vrulli qe jep dashuria eshte vrull i verber, dehes......koha me pas kthjellon gjithçka.
 

Diddy19

Su@mi
Re: vrojtime

Mire e ke Hajduto.Dashuria eshte si puna e syrit magjik qe vihet tek dera:kur afrohesh ,ne momentin e pare s'arrin te dallosh mire kush eshte pas porte.Ne nje moment te dyte fokuson me mire veshtrimin dhe i zhgenjyer rrotullon çelesin ne drejtim antiorar! :shrug:
 

personazh

Valoris scriptorum
Re: vrojtime

sot po flisnim, duke marre shkas nga Zelig dje. nuk eshte per ta bo tragjike, po raportet jane te tilla, difektet e partnerit behen shqetsus me kalimin e kohes, dhe fillon e ve re qe dashnia eshte me verte e çuditshme....
 
Top