vrojtime

albana

Lara Croft
Re: vrojtime

ndonese guximi nuk mjafton, disa dashuri jane me mire te mos jetohen ndaj Zoti ve dore...
Mesoni o njerez, jeta eshte vec mesim...
 

zog

Primus registratum
Re: vrojtime

guximtaret PERDHUNOJNE, ose dashurohen, ne thelb ata nuk dashurojne perveç vetes.


ps; fjala DASHURI vjen nga fjala DESHIRE. dhe deshira eshte nena e shpreses, guximtari s'ka deshira ngaqe s'shpreson gje, pranej ai s'dashuron kerkend perveçse nje me te guximshem se ai.
me duket se ket desh me thone ajo goca, e vertete tek gocat per te dashuruar (bere seks) duhet te pakten guxim.
megjithese mendoj se pikerisht kur guximi lind, qofte per nje femer, deshira per dashuri kthehet ne deshire per seks, pra nepermjet guximit materializohet ndjenja. pra vdes dashuria e cila lind fillimisht si ndjenje ose mentalitet.

tani po e le se po qet ere me duket /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

Presidenti

Forumium maestatis
Re: vrojtime

kam vene genjeshtra e genjeshtari ndaj te tjereve s'eshte veçse frut i procesit te esktradimit te fajit nga vetja, justifikimit e vet-sugjestionimit.

pastaj behet zakon...e behesht genjehster-dipendent!
 

Danae

Primus registratum
Re: vrojtime

nganjehere nuk do te thote asgje,pse duhet medeomos te kete dicka qe nenkupton,te pakten sot nuk dua ta di.
Them se gjerat duhet te meritohen,po ajo cfare me tremb eshte zhgenjimi qe mund tu jap,mos me jep asnje shans,lerme ta meritoj,dashuria jote me con ne ate stad ku the eyes are blind.
kjo eshte arsyeja qe them se te dashurosh duhet guxim,qe te mos te te vrase teper zhgenjimi.
guximtaret perdhunojne,jo nuk qendron te pakten si po e mendoj une ne trurin tim konceptin e realitetit perballe,vrojtimi nuk eshte tjeter vetem se te hedh ketu dicka qe permban realiteti im,dhe qe vetem penelat e gogut,mund ta kuptonte.
kish te nderthurur tre gjera,gjithsecili e pershtati pak me veten nje thenie timen.
une akoma them se dashuria eshte per guximtaret,cfaredolloj dashurie.
ajo cfare pyes tashi,eshte: Valle e meritoj sakrificen tuaj??? Jam aq e denje sa ta mbart mbi supe??? Gjithe mengjesin po me torturon kjo pyetje.
 

Danae

Primus registratum
Re: vrojtime

do doja te me thonit JO per njehere te vetme,te mos me jepnit shpirtin,nuk kam force te kerkoj duke ditur se mund te vras qofte padashur.
Liria qe me jepni trasporton pergjegjesi teper te forta per supet e mia,e vetem mendimi me ligeshton.I jepni krahe enderres sime...
tani po mendoj se jane krahet tuaja ata qe me shtyjne kaq fort...
Te Falenderoj,me duket se ne kete pike ndihem gjithmone e vogel,e kam shume mall te rend e tu hidhem ne qafe.
 

Presidenti

Forumium maestatis
Re: vrojtime

Do te iki pati thene, do te iki larg, ne nje bote ku ti te mos jesh...mendova se do te ikje larg vetvetes, se une ashtu si ti me ke menduar, kam ekzistuar vetem brebda teje.


Do te kaloje the ti, koha ben te sajen, dhe aspak rastesisht mu kujtua urtesia e Tij, njeriut i thone insan ne arabisht...qe do te thote harruesi, ai qe harron

harresa eshte e mire apo e keqe varet nga ç'duhet harruar apo kujtuar! Keshtu thone ne pergjitehsi te gjithe, por ndoshta te harrosh do te thote te vrasesh çka ka perbere ekzistencen tende.


Une e di, ne ty apo ne kedo s'kam qene une.Eshte nje loje siluetash ...ndoshta e mbetur ne koshinece qe kur e vogel luaje me kukulla, ndaj te ciles kam asistuar!


e nderkohe ve re se falenderimi i takon Atij qe ben qe gjerat ne ndoshin e me tregon sa tragjik do ish realiteti qe une do kisha krijuar.
 

alinos

Forumium maestatis
Re: vrojtime

dashuria eshte per guximtaret vertet, por disa dashuri jane ndryshe dhe guximi qendron pikerisht ne heqjen dore, sidomos kur e kuptojme se i bejme dem tjetrit me te...
 

zog

Primus registratum
Re: vrojtime

gestire = administroj, drejtoj, qeveris, ose XHIROJ nje llogari, nje ndermarrje, nje shtet, nje shtepi.
 

Goca

Primus registratum
Re: vrojtime

Apo s`do me fillu edhe kursin e gjermaishtes.... /pf/images/graemlins/laugh.gif

Ma thuj edhe iher si i thojne ideve ne shkodronshe se e kam harru.... /pf/images/graemlins/laugh.gif
 
I

insane

Guest
Re: vrojtime

Fillimisht postuar nga hajduti hurmave:
[qb] e qeshura e tepert te krijon boshllek [/qb]
nganjehere qeshja eshte ajo qe me mungon gjat dites!!!
 

Danae

Primus registratum
Re: vrojtime

kursin e frengjishtes te mori e mira.
ideve shkodronshe?? Gjenialiteti danaeian!!! /pf/images/graemlins/laugh.gif :kiss:
 

Ema

Goddes
Re: vrojtime

Dy gjona nuk i duroj dot ne lidhje me ndjesite e fajit:
1.Kur te tjeret bejne viktimen,domethone rrin tu u la e tu qa,tuj u qurravit e duke kerkuar me cdo menyre te te bejne te ndjehesh ne faj.
2.Kur te vene para pozites,kur te kujtojne fjalet,apo me keq idealet(po ti sikur i mendoje tjeter gjerat moj Jete?) dhe gjithsesi ne cdo menyre duhet prap te te vene ne faj.

Une mendoj ashtu si dhe Anushka se koha eshte mik i mire,koha tregon te vertetat,njeh njerezit dhe ndjenjat qe s'jane /pf/images/graemlins/tongue.gif .Tani per tani jam mese dakord me Pordhet Fluturuse qe permendte Lara e per kte gjerat ne Diapazon mbeten ne aspekt allishverishi /pf/images/graemlins/frown.gif


Kaq kisha.Indrito do te grije Eddie(Hiena) po s'ulerive /pf/images/graemlins/smile.gif !
 

Presidenti

Forumium maestatis
Re: vrojtime

eddy(ersitenizem ky) ka ra ne gjum letargjik, osht myll m'shpi e s'del, puna e ka shpall "wanted" e un po pres te rritet taglia t'shkoj ta mor per veshi!
 
Top