vrojtime

albana

Lara Croft
Re: vrojtime

Dhe Zoti ve re se gjithmone me meson dicka,edhe ne ditet me te zeza.Ne deren e shtepise sot me priste nje kotele e vockel siameze me qime te gjate.Ndonese e mrekullisht e bukur ajo nuk mund ta fshihte dot gjendjen e mjeruar ne te cilen ndodhej.Pyeta gjithe komshinjte,askush nuk ia njihte te zotin,askush nuk donte ta mbante,askush nuk donte te me ndihmonte me te.E futa ne shtepi dhe sapo i bera banje.Akoma nuk e di c'te bej me te.Per dy dite nisem per ne Shqiperi.Si tia bej? :shrug: /pf/images/graemlins/frown.gif
 

dirty vegas

Primus registratum
Re: vrojtime

Fillimisht postuar nga albana:
[qb] Dhe Zoti ve re se gjithmone me meson dicka,edhe ne ditet me te zeza.Ne deren e shtepise sot me priste nje kotele e vockel siameze me qime te gjate.Ndonese e mrekullisht e bukur ajo nuk mund ta fshihte dot gjendjen e mjeruar ne te cilen ndodhej.Pyeta gjithe komshinjte,askush nuk ia njihte te zotin,askush nuk donte ta mbante,askush nuk donte te me ndihmonte me te.E futa ne shtepi dhe sapo i bera banje.Akoma nuk e di c'te bej me te.Per dy dite nisem per ne Shqiperi.Si tia bej? :shrug: /pf/images/graemlins/frown.gif [/qb]
..jepja nanjones/nanjonit t'kujdeset per te derisa t'kthehesh. Tashi qe ja hape deren eshte gjynof me e nxjerr prap perjashta. :shrug:
 

blendiys

Primus registratum
Re: vrojtime

Fillimisht postuar nga albana:
[qb] Dhe Zoti ve re se gjithmone me meson dicka,edhe ne ditet me te zeza.Ne deren e shtepise sot me priste nje kotele e vockel siameze me qime te gjate.Ndonese e mrekullisht e bukur ajo nuk mund ta fshihte dot gjendjen e mjeruar ne te cilen ndodhej.Pyeta gjithe komshinjte,askush nuk ia njihte te zotin,askush nuk donte ta mbante,askush nuk donte te me ndihmonte me te.E futa ne shtepi dhe sapo i bera banje.Akoma nuk e di c'te bej me te.Per dy dite nisem per ne Shqiperi.Si tia bej? :shrug: /pf/images/graemlins/frown.gif [/qb]
Shikoja pak syte sa te pafajshem i ka,nese ve re dicka te tille nuk do te jesh me ne dileme,te siguroj qe do <<dashurohesh>> me te
 

albana

Lara Croft
Re: vrojtime

Nuk njoh njeri.E lava.Po e ushqej dhe me pas do i lutem Zotit te kujdeset per te /pf/images/graemlins/frown.gif
 

albana

Lara Croft
Re: vrojtime

Nuk kam fuqi te dashuroj...Saper nje ndryshim le te me dashurojne mua...Me vjen keq po nuk kam mundesi te bej dot gje per te...
 

blendiys

Primus registratum
Re: vrojtime

Fillimisht postuar nga albana:
[qb] Nuk kam fuqi te dashuroj...Saper nje ndryshim le te me dashurojne mua...Me vjen keq po nuk kam mundesi te bej dot gje per te... [/qb]
Nuk ke fuqi te dashurosh njerezit??
Kafshet??
Apo te mungon fuqia per te dashuruar?
P.S
Gjeja per te cilen po diskutojme fillon me zemergjeresine,qe me pas kthehet ne dashuri,nese tek ty dicka mungon...............le te themi:
Bamiresi e dites
 

alinos

Forumium maestatis
Re: vrojtime

Fillimisht postuar nga albana:
[qb] Tere te ligat me mua e kane kap mi Alinos /pf/images/graemlins/frown.gif Me lodhen.Sot ndjehe aq keq sa do doja te vija koken ne prehrin e mamit e te haroja qe nuk jam me femije /pf/images/graemlins/frown.gif [/qb]
Zemer,
mos te te shof te merzitme se merzitem dhe une pastaj dhe ate ke mangut ti /pf/images/graemlins/wink.gif

Ja dhe 2 dite e do e permbledhesh veten /pf/images/graemlins/smile.gif

Per Kittin mos e vrit mendjen, duhet te kete vende ku dergohen kafshet e braktisura, ose edhe per nja fare kohe. Go online, you will find sth, after all, it is the USA, they care more about animals than people. /pf/images/graemlins/wink.gif
/pf/images/graemlins/smile.gif Puth shume una ndrikullen time :kiss:
 

albana

Lara Croft
Re: vrojtime

Ve re se keto macet amerikonse nuk e pine qumshtin :eek: Ok une kafe ajo supe.The cat has to go anyways /pf/images/graemlins/frown.gif
 

Kordelja

Valoris scriptorum
Re: vrojtime

Vrojtim me gjera ne per kembe /pf/images/graemlins/laugh.gif (pune, se te damkosni juve pa nje pa dy): Ndrikulla do te t'i shpupuris mire ato floket kur te vish ketu e me pas do te te them nje fjale te vetme ne vesh, nuk harroj, vetem nje fjale.Te kemi Ndrikullen tone, mos na psish imazhin e saj. /pf/images/graemlins/wink.gif

/pf/images/graemlins/smile.gif
 

Ema

Goddes
Re: vrojtime

Thote ne fund te kenges se famshme Edith Piaf:
Zoti bashkon ne fund ata qe vertet dashuruan!

Kshu qe s'keni as pse me bo puf,as uf.Kush do,kush ka kismet e kush perpiqet rralle te nderroje edhe personazh se ktu eshte bo si koleksion dimer-vere i nje stilisti,ai do kete shperblim.
...Pastaj dashuria eshte kaq e vogel ne krahesim me te tjerat...
 

arbi

Primus registratum
Re: vrojtime

Fillimisht postuar nga albana:
[qb] Ve re se keto macet amerikonse nuk e pine qumshtin :eek: Ok une kafe ajo supe.The cat has to go anyways /pf/images/graemlins/frown.gif [/qb]
çoje tek veterineri beji vaksinat,merre me vete e dhuroja mamit
(me falni per daljen nga tema)
 

Darien

Primus registratum
Re: vrojtime

Fillimisht postuar nga albana:
[qb] Ve re se keto macet amerikonse nuk e pine qumshtin :eek: Ok une kafe ajo supe.The cat has to go anyways /pf/images/graemlins/frown.gif [/qb]
e ke për detyrë tani /pf/images/graemlins/smile.gif
call the local animal shelters; one of them should have room until you come back; find someone to adopt her when you come back
 

personazh

Valoris scriptorum
Re: vrojtime

albane kap dhe i moc tjeter, leji bashke se masnej germogleiranno i frutti del loro amore /pf/images/graemlins/laugh.gif

sa inot qe t'vje kur, masi ke msu derrçe, shko jep provim te pysin ca traplliqe qe i lexo edhe ne gazete
 
Re: vrojtime

Ajo qe thua ti eshte mall,por kur te bie ndonje gje per te cilen ne liber 900 fletesh mund te jete shkruar vetem nje paragraf!
Eshte t'ia japesh vetes!
 

Danae

Primus registratum
Re: vrojtime

Fillimisht postuar nga albana:
[qb] Me lodhen.Sot ndjehem aq keq sa do doja te vija koken ne prehrin e mamit e te haroja qe nuk jam me femije /pf/images/graemlins/frown.gif [/qb]
verej se te dyja kete ndjesi paskemi.
te henen do fluturoj ta gjej ne shtepine e verdhe,ka gjithmone nje c'lodhje me pas gjithmone.
 

Danae

Primus registratum
Re: vrojtime

gjithmone kam menduar se vrojtimet beheshin ne realitetin qe na rrethon dhe pastaj hidhnim diku virtualisht copeza te realitetit.
valle egocentrizmi im te jete kaq i spikatur sa mendoj se kjo menyre e te menduarit imja u perket te gjithe njerezve??
me vjen te rrudh buzet nga vetja.
sa shume gabokam perdite...
 

edda

Primus registratum
Re: vrojtime

Sonia gjithmone ka qene e huaj per mua. Edhe atehere kur ajo kerkonte te me afrohej duke u interesuar per gatimin shqiptar, per Elbasanin, per gjyshen, une me delikatese e largoja. S'e kam menduar kurre se ajo mund te ishte kaq ndryshe nga shumica e moshatareve te saj ketu, qe zgjedhin çunat shqiptare apo extracomunitare me te pashem, dhe sapo mbarojne pune i hedhin tutje bashke me preservativet.
Sot teksa i mbeshtillja dhuraten me tingellonin ne vesh fjalite e saj gjysem ne nje shqipe dialektore e gjysem italisht me ate rr qe eshte tipike gjermane.."P. thote mu do tarraf E se esht ba politicane" /pf/images/graemlins/smile.gif . Sonia ti voglio tanto bene dhe jam e lumtur qe im vella te ka zgjedhur! :kiss:
 
Top