"THENIE PER QEFIN TIM"

Narkomane

Valoris scriptorum
Nganjehere duhet te futesh ne boten e dikujt tjeter per te kuptuar se çfare i mungon botes tende...
 

Narkomane

Valoris scriptorum
.Njerzit mund te kalojnë nje oqean pa lagur kembet,...por nuk munde te kalojne kurre jeten e tyre pa i lagur syte!
 

Narkomane

Valoris scriptorum
Ndonjehere themi qe jemi te merzitur kot,pa arsye..por thelle brenda vetes e dime shkakun perse....!
 

Narkomane

Valoris scriptorum
Te jesh i drejte në kete bote te padrejte,
ku genjeshtra bertet si te ishte e vertete...
ku endrrat shkelen e terhiqen zvarre,
ku te qash per dike te quajne të marre...
Sot çdo gje duket çmenduri,
as njeriu nuk quhet me njeri...
Ç'mund te bej unë ne kete bote te ndyre..
ku ka 100 maska per nje fytyre.?

 

Narkomane

Valoris scriptorum
Motra gezohet kur vellai i saj bie ne dashuri, ndersa vellai nuk pranon qe motra e tij te bej te njejten gje | Sepse motra e di se ç'eshte dashuria, ndersa vellai e di se çfare jane djemte..!!
 

Narkomane

Valoris scriptorum
Ka shume gjera te pashpjeguara ne jete...nje nga keto esht qe bie SHI gjithmon mbi ato persona qe meritojne me shume DIELL
 

Narkomane

Valoris scriptorum
Njeriu kalon gjysmen e pare te jetes se tij, duke shkateruar shendetin dhe gjysmen e dyte duke kerkuar te sherohet
 

Narkomane

Valoris scriptorum
Nese nuk te ndalojne ndersa largohesh , atehere vazhdo te ecesh .Shiko perpara , pa e kthyer koken pas ...
 

Narkomane

Valoris scriptorum
Njerëzit thonë se e duan shiun, por kur bie shi vrapojnë të hapin çadrat...
Njerëzit thonë se e duan diellin, por kur ka diell kërkojnë hije...
Njerëzit thonë se e duan erën, por kur fryn erë mbyllin dritaret...
Prandaj unë vetëm buzëshesh teksa i dëgjoj të më thonë që më duan!
 

Narkomane

Valoris scriptorum
Genjeshtra eshte zgjuarsi kurse e verteta eshte guxim !
Nese nuk te mjafton zgjuarsia per te genjyer,atehere perdor
guximin per te thene te verteten !!!
 

Narkomane

Valoris scriptorum
Nuk eshte e vertet qe jam e pathyeshme, thyhem
ne nje mije pjese dhe une. Vetem se kam mesuar
mos te bej zhurme.
 

Narkomane

Valoris scriptorum
Një vajzë mund të gjejë ''Princin'' e vet, por babai do të mbetet gjithmonë ''Mbreti'' i saj
 

Narkomane

Valoris scriptorum
Femrat kane nje raft plot me “nuk di se çfare te vesh”, nje zemer plot me “kushedi a me do edhe ai si e dua une?” dhe nje dashuri plot me “po t’i telefonoj mbase e shqetesoj"
/Pablo Neruda/
 
Top