si do te ishte bota pa femra

Guns-N_Roses

Forumium praecox
Pa femna mos e dhant zoti aman ajo barazia gjinore na ka cel pune,spo dim mo kush o burr shpie ktu ka hum roli femnes :p
 

Chrono_Crusade

Valoris scriptorum
Femer e dashur, mesohu t'ia dalesh vete , dhe mesohu me idene qe cfaredo lloj gjeje qe te besh per nje pjese gjithmone do jete e gabuar , pikerisht sepse je femer. E nese je dhe e bukur akoma me keq.
Nese vishesh keq, do thone s'di.
Nese vishesh bukur do thone do qe te dukesh. Nese nuk arrin dicka do te te thone e paafte dhe akoma me keq nese arrin dicka , do thone " kush e di c'ka bere qe arriti aty". Je gjithsesi e denuar nga fjalet e njerezve. Do te flasin per ty te gjitha femrat qe te kane zili e ne thelb duan te jene si ty por nuk e arrijne dot. Do flasin per ty dhe ato pseudomeshkuj qe nuk kane shansin me te vogel me ty dhe e dine, dhe e vetmja gje qe ju mbetet eshte perseri te flasin. Dhe me ndyret jane ata te cilet te qeshin ne sy e bejnse sikur te duan, e mezi presin te vjellin vrer prapa shpine. Mos u merzit . Jane pikerisht aty ku duhet te jene. Mbrapa teje. Jeta eshte shume e shkurter , dhe shume e bukur per te menduar per tjeret. , puno per veten , vishu per veten, mendo per veten , jeto per veten. Pra ne thelb. Duaj vetem veten.


"Bota do te ishte nje vend i shpifur pa femrat.Femra eshte poezi.Femra eshte dashuri.Femra eshte jete.Falenderoje,idiot!" -Charles Bukowski.
 
Last edited by a moderator:

joetisti_

Locus omnem
pa mendje te prishur, pa turbullire kur e sheh nga lart poshte, por..., edhe pa eksitim te mirefillte qe me fjale te tjera do te thoshte: jete qenesore !
 

Airbourne

Papirus rex
Te paret TANE apo te PARAT, kane pasur RRENJE dhe THEMEL.Pastaj dolen do te zgjuara qe nuk e kuptojne,perse SOT ti ekziston.
 

Eléonoré

Valoris scriptorum
Ne qofte se Bota do te ishte pa femra ( e cila fatkeqesisht eshte per arsye se te gjitha jane pjelle e fantazise mashkullore) atehere UNE si mashkull do te kisha dy rrugezgjidhje:

1. Beqar i perjetshem
2. Do te imagjinoja me gjithe forcen e shpirtit nje FEMER e cila do te ishte komplet e njejte dhe komplet e kundert me mua dhe nuk do te zija karar pa e manifestuar ate ne BOTE. Por kjo do te ishte vetem nje pjese e problemit sepse problemi me i madh do te ishte identifikimi i saj. Atehere une nuk do te lija gure pa levizur per t'a gjetur dhe sapo t'a gjeja do t'i hidhesha ne surrat dhe do t'i kafshoja hunden.


El
 
Top