Shprehjet me te bukura filozofike!!

Hektor12

Locus omnem
Jeta eshte si nje udhetim ne autostrade dhe pemet anash kalojne si pa u vwnw re. Ato jane ngjarjet, kapini mos lini tu shpetoje asnje.
 

Hektor12

Locus omnem
Ne fund te nje stuhie na mbeten ne mendje jo fjalet e armiqve tane pir heshtja e atyre qe I mendonim miq
 

Hektor12

Locus omnem
Femrat gjithmone merziten per gjerat qe meshkujt harrojne. Meshkujt gjithmone merziten per gjerat qe femrat mbajne mend.
 

LLaStiCaaa

Valoris scriptorum
1231286_602034399835577_2118828867_n.jpg
 

Hope

dans ton coeur
Rrim duke pritur dhe shpresojm te na shfaqet rruga e duhur,dhe harrojm se rruga e duhur gjindet duke ecur dhe jo duke pritur…
 

Hope

dans ton coeur
Është shumë më fisnike t’i shmangesh situatave të pakëndshme përmes heshtjes sesa t’i tejkalosh ato përmes grindjes
 

Hope

dans ton coeur
Po numeroj ditet , oret , minutat , kam arritur edhe me sekondat ta bej..Nuk mund ta imagjinosh se sa e veshtire eshte per mua te ulesh ne nje vend dhe te pres nje perqafimin tend, nje puthje nga ty , e mbeshtjellur nga parfumi jot. Nuk mund te imagjinosh se sa deshiroj te vendos poshte pallatit tek zilja emrin tend dhe te timin bashke. Nuk mund te imagjinosh se sa deshire kam te dal dhe te blej ushqimet me ty ne supermarket , ose duke kaluar dite te tera per te perzgjedhur divanin e ri , shtratin ose nje mobilje per shtepine tone, te me shoqerosh per te bere shopping, te me keshillosh se cila rrobe te duket me e bukur ne trupin tim.Nuk mund te imagjinosh se sa dua te shoh te inatosur me mua , te grindemi dhe te gerricim njeri-tjetrin me kunja, te bejme xhelozat kur dikush na hedh nje veshtrim ( edhe pse pa qellim.) dhe pastaj te perfundojme duke bere dashuri plot epsh sikur kemi kohe pa u pare. Nuk mund te imagjinosh se sa dua te me shohesh me fustanin e bardhe e shoqeruar nga im ate , i cili me percjell tek ty te shtrengon doren dhe iken, pastaj ti me zerin tend te sigurte pergjigjesh " Po e dua si nusen time kete vajze."..ndersa lotet e mi rrjedhin pa rreshtje ti me qeteson me puthjen tende ne balle. Nuk mund te imagjinosh se sa dua te shoh dore-per-dore me cunin tone duke shetitur ose duke e percjellur tek shkolla..Eh ti nuk mund te imagjinosh se sa dua qe kjo te ndodhi sa me shpejt per ne te dy dhe te jete pergjithmone. Une e di qe kjo bote ka shume meshkuj te mire por Ai eshte me i perkryeri per mua , per syte mi..dhe s'ka se si te jete ndryshe.
 

Hope

dans ton coeur
Një gëzim që ndahet me dikë, është një gëzim i dyfishuar. Një dhimbje që ndahet me dikë, është një dhimbje e përgjysmuar..!
 

Hope

dans ton coeur
Trishtimi është totalisht një humbje kohe, nuk të ndryshon asgjë... Gjithçka që mund të bëjë është të të vjedhë lumturinë dhe të të mbajë të zënë duke mos bërë asgjë..!
 
Top