Shprehjet me te bukura filozofike!!

LLaStiCaaa

Valoris scriptorum
E vërteta është se çdokush do të të lëndojë. Ti vetëm duhet të gjesh ata për të cilët ja vlen të vuash....!!:wub:
 

LLaStiCaaa

Valoris scriptorum
Ne vazhdojmë t’i shpallim luftë njerëzve të këqinj në vend se t’i shpallim luftë asaj që i bën njerëzit të këqinj....!!
:bang:
 

LLaStiCaaa

Valoris scriptorum
Bota është një vend i rrezikshëm për të jetuar; jo për shkak të njerëzve që bëjnë gjëra të këqija, por për shkak të njerëzve që i shohin ata dhe nuk bëjnë asgjë....!!
:bomb:
 

LLaStiCaaa

Valoris scriptorum
Talentin ta jep Zoti. Ji modest.

Famën ta jepin njerëzit. Ji mirënjohës.

Mendjemadh bëhesh vet. Ke kujdes...! :oops:

 

LLaStiCaaa

Valoris scriptorum
Unë nuk kam frikë nga vdekja. Unë kam qenë i vdekur për miliarda e miliarda vjet para se të kem lindur dhe nuk kam pësuar as më të voglin shqetësim nga kjo....!!:engjell:

 

*goddess*

Forumium praecox
Kush shkeli ne rruge te panjohura arriti te lere gjurm, kurse ne rruget qe shkelin te gjitha jo vetem t'i fshijn gjurmet por dhe balten ta hedhin mbi sy
 

LLaStiCaaa

Valoris scriptorum
Kur i bertet femres, ka nje tjeter mashkull qe deshiron t’i FLASE LEHTE ne vesh ! Kur e ofendon, e nenvlerson, ka nje tjeter mashkull qe i PROPOZON ne menyre delikate ! Kur e ke tenden dhe se pelqen, ka nje tjeter mashkull qe do jepte GJITHCKA per ta pasur ! Kur e ben te qaje, ekziston tjetri qe i kthen BUZEQESHJEN ! Sepse nese harron të kujdesesh për femrën tënde….. DIKUSH tjetër do ta bëj në vëndin tënd..!!:)
 

Hektor12

Locus omnem
Miqesia eshte nje "kafshe" ekzotike qe po zhduket nga kopshti i sjelljes njerzore...

( Charles Bucovski )
 

Hektor12

Locus omnem
Cdo dashuri ka kohen e saj, ju duhet vetem te prisni qe te jete koha e dashurise tuaj....

( Shakhur Khan )
 

Hektor12

Locus omnem
Nese ta ka merzitur e keqja e kesaj bote, atehere lufto per te miren, lufto qe te japesh drite dhe miresi, edukoi femijet me dashuri ne zemer, te jen te zgjuar te dashur, kjo eshte dhurata jote me e bukura t'ja dhurosh kesaj bote...!

Merr urrejtje jep urrejtje e keqja smbaron kurr,duhet te mposhtim urrejtjen dhe te japim dashurin, ndoshta atehere na prek drita e zotit, dhe na i ndricon shpirtat tone me miresi...!

Un kam mposhtur c'do vuajtje c'do lote, por nuk mund te mposhti ata c'ka ndjej thelle ne shpirtin tim, dashurin..!

| Lec Burgaj |
 

Hektor12

Locus omnem
Më shumë e dua njeriun e paarsimuar por të çiltër, se sa të arsimuar por të poshtër.

|Petrarka|
 
Top