Sex, qe ne fillimet e nje lidhjeje apo me vone?

MLK-back

Primus registratum
Nje femer, nje e vertete, nuk shkon kurre qe naten e pare me nje mashkull, sado e terhequr te jete prej tij. Mund ta jshi, mund ta pranoj te charmohet prej tij po nese pranon te shkoje qe heren parë me te thjesht ta harroje se kjo,lidhje mund te zgjasi shume. Nje mashkull qe kerkon te shkojë qe heren e pare ne shtrat me nje femer kerkon gjithashtu thjesht mardhenie seksuale me te e shume rralle lidhja me ate femer shnderrohet ne mardhenie dashurore.
 

gurax

Pan ignoramus
:D
 

Alivia

Forumium maestatis
Varet se si gjithesecili e koncepton.Ku njihesh ,rrethanat dhe adrenalina qe te percjell njohja.
Tani nese te prezantojne nje me iden serioze, si do besh seks me te ne takim te pare.. ahhahahahah..:p
Ama del ne i darke ,e pas nje gote te pelqen e nje gote tjeter me hot,nuk shikoj ndonje problem per ata /ato qe e bejne nje veprim te tille.
Nuk e pargjykoj kurresesi nje veprim te tille,personalisht ama mendoj qe trupi eshte i shejte dhe si i tille duhet ruajtur me fantaizem se kush mund ta preke apo shijoje.
Nje akt seksual pa ndjenje vetem me epsh momenti,per mua eshte me shume abuzim ndaj vetes se sa kenaqsi .
 

joetisti_

Locus omnem
me 'seks ne takim' te pare apo mevonshem, nenkuptojme kur ata te dy e duan nje gje te tille. Pra, per ta bere e kane, pse duhet ta bejne me vone? Nese ka nje arsy te vlefshme per jo-ne (e vetem ketij cifti te shembullit), atehere mire, por ne qofte se arsyeja eshte nga nje ndikim i femres (vetem asaj shqiptare) i nje pagjiature, eshte vertet padurueshmerisht stresuese.

Femra ka potencial teper teper te madh. Edhe ato qe mendojne se mashkulli i vlereson vetem per seksin, dhe ia mbajne me kursim se mos... se mos ai me vone humb interesin, e kane!

Nje gje duhet te dihet (sa i perket qe u fol per rrethanat), se mashkulli, ngaqe e do shume qe heren e pare, i ben "te gjitha" per femren, qe "rrethanat" te jene krijuar dhe, kur nuk ndodh, ai ndihet teper i zhgenjyer sepse beson se nuk u vleresua nga femra. E tij.
 

Alivia

Forumium maestatis
Nje gje duhet te dihet (sa i perket qe u fol per rrethanat), se mashkulli, ngaqe e do shume qe heren e pare, i ben "te gjitha" per femren, qe "rrethanat" te jene krijuar dhe, kur nuk ndodh, ai ndihet teper i zhgenjyer sepse beson se nuk u vleresua nga femra. E tij.

hahahahaha,i ben te gjitha per seks ??!
Pa le dhe zhgenjehet...
Po jo o vlla, ku ta cojme nje qe ben gjithcka per seks e ne fund zhgenjehet kur se arrine.

Dua te cilsoj dicka,nese e ndjejne te dy partneret ska asgje te keqe.
Personalisht mendoj qe nuk ndikon as ne ecurin e lidhjes,pasi nje akt seksual nuk eshte determinant,dhe ska pse te jete absulutisht paragjykues mes dy personave te rritur psikollogjikisht.
Nese behet ndales apo keqkuptim do thote qe vetem te rritur nuk ishin partneret,kaq.
 

Passion- Al

Forumium maestatis
Kur të jenë të gatshëm të dy palët. :)

Qoft akt që ta sjellë dashuria,jo epshet.
Para ose pas pak rëndësi ka.
 

joetisti_

Locus omnem
hahahahaha,i ben te gjitha per seks ??!
Pa le dhe zhgenjehet...
Po jo o vlla, ku ta cojme nje qe ben gjithcka per seks e ne fund zhgenjehet kur se arrine.

Dua te cilsoj dicka,nese e ndjejne te dy partneret ska asgje te keqe.
Personalisht mendoj qe nuk ndikon as ne ecurin e lidhjes,pasi nje akt seksual nuk eshte determinant,dhe ska pse te jete absulutisht paragjykues mes dy personave te rritur psikollogjikisht.
Nese behet ndales apo keqkuptim do thote qe vetem te rritur nuk ishin partneret,kaq.
nuk thashe ashtu! Dua te them se nese femren e vrasin kepucet, ai behet pambuk dhe vendoset te kepuca e saj, nese asaj s'i shijon dreka/darka, ai behet sallate qe asaj t'i shijoje, nese asaj i dhemb koka, ai behet aspirine dhe tretet poshte gjuhes se saj, pra te dy e duan por rrethanat mund te mos jene, mashkulli ben gjithcka qe te jene!! Kete thashe!

Cila lidhje te kete ndikim nga berja ose jo e seksit? Pse vazhdojme te flasim per inekzistenten si ne kohen kur dashuria e vertete ishte ajo kur traktoristi i dalluar merrte per grua punetoren me te mire te fshatit?

Takimi i pare, edhe ne nje rast kur dy kolege pune, ndonese takohen perdite, madje ndonese mund te jene te martuar qe te dy, me nje takim "dreke", nenkuptojne qe ai 'po ia kerkon' dhe ajo me pranimin e fteses tregon qe ESHTE e disponueshme (ndonese rrethanat mund te ndikojne per seks pas nja dy ditesh nga dreka :p) per seks.
Edhe raste nga me te ndryshmet. Sigurisht edhe raste kur lidhjen e mendojne dhe e duan sa me te gjate te jete e mundur.

Ne kete gjuhe internazionale nuk do ta mesojme dot kurre. Vajza luan rolin e te habitures. "Seks! Po une praonva te ha vetem nje dreke, ne nuk folem per seks", ka shume po shume fare mundesi te thote. E djali i shkrete fillon te kendoje ate kengen "bir Selmani i nenes, ke te qaj me pare" :p
 

abs

nuk e di...
...kur ndodh fiton kohe qe mos te jetosh ne iluzion, se ai/ajo eshte fiks ai/ajo qe te nevoitet, thote kjo komshija jeme :D
 

joetisti_

Locus omnem
Nje pacient kishte nje problem qe per zgjidhje mjeku i keshilloi te hante nje cope buke te thekur. Dhe, pasi u pershendet me mjekun, pacienti, ne castin e fundit, nuk harroi ta pyese: po mire, para apo pas buke?

Keshtu e trajtojme edhe ne seksin. Para apo pas?
Mendoj... anash!
 

bobo

marksist-enverist
natyrisht!- ndahet shapi nga sheqeri, dhe garanton cilesi produkti ;)... vlen dhe per ty 'shpirt' qe ngele tu pa discovery channel, sesi ja bejne te tjeret... :D
 
Top